Avia vs Orlińskiego ?

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
jarekq
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:16

Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: jarekq » 09 paź 2014, 18:13

Witam,

Chciałbym zapytać co was kierowało przy wyborze osiedla. Czy była to cena? Czy zagospodarowanie terenu? Czy może jeszcze coś innego ?

Ogólnie rzecz biorąc dla osoby ceniącej sobie spokój i ciszę lepszym rozwiązaniem chyba będzie Orlińskiego, mam rację ? Mniej placów zabaw, brak kortu tenisowych, boisk itp ...

Właściwie, które z osiedli waszym zdaniem będzie miało najciszej biorąc pod uwagę ulicę medwieckiego oraz stelli ?

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: iti » 09 paź 2014, 22:09

Nie wiem jak w innych przypadkach, ale w moim czynników było wiele. Cena faktycznie miała znaczenie, a jak się już pojawiły takie mieszkania w dobrych pieniądzach i niezłej lokalizacji, to człowiek się specjalnie nie zastanawiał czy Avia czy Orlińskiego. Poza tym mi udało się w trafić mieszkanie na Orlińskiego 4, czyli w skrajnym bloku osiedla, z którego będę miał widok nie na kolejne bloki. Fakt, że zagospodarowanie ternu wokół bloku będzie tam gorsze, nie będzie dostępu do dużego placu zabaw, ale nie będzie też płotu, co jest dla mnie plusem. Poza tym nieco niższe mają być również czynsze na Orlińskiego, właśnie przez niższe koszty utrzymania wszystkich tych dodatków.

A jeśli chodzi o ciszę, to myślę, że Avia pod tym względem będzie miała lepiej. Orlińskiego 4 będzie zwłaszcza od zachodniej strony narażone na hałas od Stella-Sawickiego, ale to coś za coś. Ale chyba im dalej od tej ulicy tym lepiej. No i pewnie mieszkania od "podwórek" bloków będą cichsze. No chyba, że place zabaw, ale dzieci tam chyba nie ma całą dobę ;)

jarekq
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:16

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: jarekq » 09 paź 2014, 23:47

Na tronie budimexu można zobaczyć lokalizację koleinach inwestycji i o ile mi się nie przewidziało, to będą między Orlinskiego 4 i 6 a ulica s-sawickiego, zgadza się ? To na pewno by zminimalizowało hałas.


Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: Yankes » 10 paź 2014, 21:10

chyba Ci się coś przewidziało
przy Stelli Sawickiego nic nie ma

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: iti » 11 paź 2014, 13:01

Ja też nie kojarzę, żeby coś takiego miało być budowane :) A ten kawałek terenu o którym piszesz w ogóle nie należy do Budimexu. Ponoć dokładnie nawet nie wiadomo do kogo należy, choć słyszałem wersję, że do miasta. W każdym razie nie ma tam w planach żadnej budowy jak na razie i mam nadzieję, że tak zostanie.

jarekq
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:16

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: jarekq » 12 paź 2014, 20:01

Gdy wejdziemy na stronę budimexu, koleino mieszkania, avia 3 lub 4, lokalizacja to wówczas pokazuję iż najbliżej ulicy stella sawickiego będzie osiedle avia 3 i 4 ...

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: iti » 13 paź 2014, 21:15

Najbliżej Stella-Sawickiego będzie budynek Orlinkiego 6 (ten który powstaje najbliżej biur Budimexu), kolejnym będzie Orlinskiego 6, to ten obok, pod który skończono już wykop. Budynki osiedla Avia powstają jak na razie w głębi tego terenu, bliżej drugiego końca pasa stargowego dawnego lotniska. Ostatni z planowanych kilkunastopiętrowych bloków z dwiema wieżami będzie też blisko Stella-Sawickiego, ale do czasu aż zaczną go budować (i sprzedawać), upłynie jeszcze sporo czasu, więc jak na razie najbliżej będą budynki przy Orlińskiego.


wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: wojtekf » 13 paź 2014, 23:41

http://noweczyzyny.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=24

jarekq tu masz informacje na planu całego osiedla

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: iti » 17 paź 2014, 11:26

A w biurach Budimexu pojawiły się kolejne makiety osiedla nowe Czyżyny, w ramach którego powstają inwestycje Avia i Orlińskiego. Można zobaczyć, jak w planach mają wyglądać bloki, w których mieszkania są aktualnie sprzedawane. Szkoda tylko, że nie powstała również cała wielka makieta, która przedstawiałaby całość planów tej firmy wzdłuż pasa startowego dawnego lotniska, ogólny ogląd byłby na pewno bardzo wskazany.

jarekq
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:16

Re: Avia vs Orlińskiego ?

Postautor: jarekq » 18 paź 2014, 23:03

Dzięki, teraz wszystko ładnie widać. Sprzedawca troszkę mi zamieszał. Z tego co widać lepsze umiejscowienie pod względem hałasu będzie miała enklawa6 której jeszcze nie ma planów. Słyszałem że ceny mają iść w górę tam ciekawe czy tak będzie.
Myślicie że na Or.6 w tym budynku drugim od drogi będzie słychać auta?

ps-który budynek to orlińskiego 4?



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości