Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
Wena
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2014, 7:52

Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: Wena » 16 lip 2014, 20:43

Szukając informacji o inwestycji natrafiłam na artykuł, w którym Budimex obiecuje m.in. budowę przedszkola.
Budimex zaplanował budowę żłobka, przedszkola, przychodni, lokali handlowych i usługowych. - Wszystko na koszt dewelopera. Dodatkowo spółka skierowała ofertę współpracy przy zagospodarowaniu terenu osiedla w szkoły, ośrodki zdrowia i sieć dróg do urzędu miasta. Trwają rozmowy na ten temat - zapewnia Andrzej Miś, manager dewelopera. - Dopilnujemy, żeby te obietnice były spełnione - kwituje Woźniakiewicz.

Cały artykuł znajduje się tutaj krakow.naszemiasto.pl/artykul/na-czyzynach-nie-chca-wysokich-blokow,231225,t,id.html

Wiecie coś na ten temat?

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: iti » 17 lip 2014, 15:52

Dosyć to ciekawe, myślę że wszyscy powinniśmy o to pytać przy każdej okazji, jeśli będziemy spotykać się z przedstawicielami Budimexu. Czasu na rozmowy i planowanie mieli sporo, bo ten artykuł to jest z 2008 roku. Ciekawe jak skończyły się finalnie te ustalenia. Tak czy inaczej, przydałaby się taka infrastruktura na osiedlu. Dzięki @Wena za podrzucenie tematu :)

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: Nowy » 24 lip 2014, 19:36

Pytał już ktoś o to, jak te sprawy wyglądają? Ja pewnie w niedalekiej przyszłości będę w biurze Budimexu, więc spróbuję się dowiedzieć jak to ma wyglądać. Ale generalnie uważam, że im więcej osób będzie o to pytało, tym lepiej, bo będzie to jakiś wyraz tego, że jest to istotne dla klientów kupujących mieszkania.


Kala
Posty: 209
Rejestracja: 13 lip 2014, 22:37

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: Kala » 24 lip 2014, 22:21

Nowy ja pytałam i niestety będę musiała Was rozczarować ale handlowiec powiedział, że Budimex nie planuje tego typu przedsięwzięć i na pewno nie zbuduje tego typu infrastruktury, owszem żłobki mogą powstać ale prywatne w lokalach usługowych. Nie planują budowy państwowych. Poniekąd to nie ich sprawa tylko sprawa MIasta to Oni powinni wyrazić takie zainteresowanie bo skoro wyrazili zgodę na taką budowę osiedla to powinni liczyć się z tym, ze osoby które się tam wprowadzą to w 90% młode małżeństwa a spora część z tych małżeństw będą z dziećmi...

slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: slwk » 27 lip 2014, 16:33

No to przynajmniej mamy sprawę wyjaśnioną. Choć szkoda, że Budimex, jako inwestor nie pomyślał chociaż o większej ilości miejsca przeznaczonego na różnego rodzaju usługi. Wydawało mi się, że na czymś takim jednak również można zarobić... Pozostaje mieć nadzieję, że miasto postara się tu nieco bardziej, chyba będzie musiało, bo w końcu tyle tysięcy mieszkańców, to spora grupa wyborców. Inna sprawa, że miejscy palności też niezbyt przykładają się do pracy, skoro pozwalają na budowę osiedli np. z takim niedoborem parkingów...

slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: slwk » 12 sty 2015, 14:54

A tu pojawił się temat o żłobkach w Czyżynach i okolicach Nowej Huty. Pewnie kiedyś trzeba to będzie bardziej rozwinąć :)

kamylkut
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2018, 13:38
Kontaktowanie:

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: kamylkut » 24 wrz 2018, 20:47

Poszukuje placówki integracyjnej dla dwóch dzieciaków, możecie polecić coś godnego uwagi.


Ania97
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2022, 13:12

Re: Żłobek i przedszkole na Orlińskiego

Postautor: Ania97 » 27 sty 2022, 13:17

Na Galicyjskiej jest prywatny żłobek Bebaby, który z tego co się orientuję jest bardzo polecany. Myślę, że warto sprawdzić ich stronę: bebabyzlobek.pl . Co prawda nie jest to żłobek bezpłatny, jak to było obiecywane, ale czego można spodziewać się po deweloperach?



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości