Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
Paula015
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2015, 17:54

Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Paula015 » 24 kwie 2015, 8:31

Witam biore kredyt sama i musze miec ubezpiecznie na kwote 1/4 wartosci mieszkania czyli jakies 55 tys uposażajac bank. Czy ktos ma do polecenia badz podpisywal takie ubezpieczenie na fajnych warunkach ?

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: morth » 24 kwie 2015, 9:47

Ja podpisałem w ING ubezpieczenie ze zwrotem.

Płacę 50 zł miesięcznie ( można znaleźć tańsze) ale po 15 latach ( na tyle wziąłem dostane zwrot 90% włożonych środków jeśli nie umrę :D) Przy bodajże ubezpieczeniu na 20 lat dostałbym 100%.

Risager
Posty: 126
Rejestracja: 16 lis 2014, 13:48

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Risager » 24 kwie 2015, 10:09

Paula, zakładam, że bierzesz kredyt w PEKAO SA więc ubezpieczenie ma być na 1/4 wartości kredytu, a nie mieszkania :)
Ja mam ten sam kredyt i wykupuję ubezpieczenie w MACIF. Przy kwocie ubezpieczenia 50 tys. składka wynosi 110 zł/rok + 5 zł jednorazowej opłaty za przystąpienie.


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Nowy » 24 kwie 2015, 12:01

Niektórzy mogą tu znaleźć obejście niezłe. Zdarza się, że w różnych formach wśród benefitów dla pracowników jest grupowe ubezpieczenie na życie. Jeśli ktoś ma coś takiego, to wystarczy tylko na umowie takiego ubezpieczenia uposażyć bank do wymaganej kwoty i to wystarczy, sprawa załatwiona :idea:

karo_lina
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:42

Re: Jakie macie oprocentowanie kredytu hipotecznego z MdM?

Postautor: karo_lina » 30 lip 2015, 19:47

Ja tez planuje wziac kredyt w Pekao i w zwiazku z tym mam pytanie dotyczace ubezpieczenia na zycie ktore jest tam wymagane - sa dwie opcje, jedna w banku - ubezpieczenie na cala kwote kredytu, druga - polisa indywidualna, wystarczy ze jest na 1/4 kwoty kredytu. Ktos sie orientuje jaka jest roznica i czy ktoras opcja nas bardziej zabezpiecza? Biore kredyt sama jako singiel, dodatkowo mam wklad wlasny w wysokosci ok 1/4 wartosci mieszkania i sie zastanawiam co z tym wszystkim (kredyt, mieszkanie, wklad wlasny) dzieje sie w przypadku mojej smierci, komu to przypada?

ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Re: Jakie macie oprocentowanie kredytu hipotecznego z MdM?

Postautor: ragar » 30 lip 2015, 20:42

W przypadku śmierci, prawa i zobowiązania (czyli prawo własności mieszkania i zobowiązania wobec banku) przechodzą na spadkobierców (mąż, rodzina w różnym stopniu pokrewieństwa czy ktoś wymieniony w testamencie), no chyba, że nie przyjmą spadku - tak można zrobić, jeśli to się komuś nie opłaca (czyli np. długi przekraczają wartość majątku). Przynajmniej na zdrowy rozum tak powinno być :)

A jeśli chodzi o ubezpieczenie, to jeśli jesteś gdzieś na etacie zatrudniona, to warto się zorientować, czy Twój pracodawca nie oferuje np. grupowego ubezpieczenia na życie. Jeśli tak, to po prostu wprowadza się bank jako uposażonego na polisie do wymaganej kwoty (1/4 wysokości kredytu) i sprawa załatwiona.

karo_lina
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:42

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: karo_lina » 30 lip 2015, 21:13

Mam grupowe ubezpieczenie w pracy i na pewno bede sie orientowac czy da sie to tak zrobic tylko jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia - w przypadku gdybym sie zdecydowala na ubezpieczenie w banku na cala kwote kredytu po smierci bank zabiera sobie z ubezpieczenia a spadkobiercy dostaja mieszkanie juz bez kredytu do splacenia? Jezeli chodzi o polise to dziala to na tej samej zasadzie? Bank zabiera z polisy sume na 1/4 wartosci kredytu a reszte musza splacic spadkobiercy?


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Nowy » 30 lip 2015, 21:28

Zdrowa jesteś? Bądź dobrej myśli! ;)

No i pewnie najlepiej spytać o takie szczegóły w banku. Jeśli bank dostanie ową 1/4, to zakładam, że spadkobiercy mieliby do spłacenia właśnie o tyle mniej. No i w przypadku ubezpieczenia na całą kwotę, to pewnie byłoby tak, jak piszesz, ale... W opcji, że dostaje 25%, a resztę (75% kwoty uposażenia) i tak dostaje rodzina i decyduje ile bankowi się należy, i czy chce mu to oddać, czy woli inaczej wykorzystać te środki.

No i z tym ubezpieczeniem grupowym, to chyba standardowa procedura, tylko warto pomyśleć o tym jak najwcześniej, ponieważ ubezpieczyciele często mają niemało czasu, na zmianę uposażonych :)

karo_lina
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:42

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: karo_lina » 30 lip 2015, 21:46

zdrowa jestem ale staruszkowie sie martwia czy jakos odzyskaja to co w mieszkanie teraz wloza :D

jesli juz jestesmy przy tym ubezpieczeniu grupowym to kolejne moje pytanie - co w przypadku zmiany pracy? trzeba zalatwiac nowa polise indywidualna czy bank narzuca swoje ubezpieczenie?
mamy to ubezpieczenie grupowe w Generali, ktos wie moze jak dlugo schodzi z tym przeniesieniem na bank u nich i czy moga byc z tym jakies problemy?

lukasz10
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2015, 14:57

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: lukasz10 » 03 sie 2015, 9:01

Witam,
miałem taki sam przypadek.
Posiadam grupówkę w pracy, niestety nie jest ona brana pod uwagę dla banku, ponieważ nie jest to polisa na powiedzmy 30 lat (okres kredytu).
Musiałem podpisać nową polisę. Bank ma w ofercie swoje ubezpieczenie ( dla mnie koszt był rzędu 570 zł rocznie), jednak podpisałem u innego agenta ubezpieczeniowego polisę (320 zł rocznie), bank akceptuje bez problemu.



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość