Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Postautor: ragar » 18 sie 2015, 20:09

Ostatnio doszła do mnie ciekawa informacja. Słyszałem (a wiadomość pochodziła z kręgów, które zajmują się tym naukowo na uczelni), że styropian jest dosyć kiepskim rozwiązaniem. Podobno dobrze sprawdza się przez jakichś pierwszych 5 lat, a później, to coraz gorzej, po 5-10, to już w zasadzie nie izoluje. Dziwna sprawa, ale jakoś wcześniej niewiele o tym słyszałem, a przecież nie tylko całe nasze osiedle ma być zabezpieczone w ten sposób, ale chyba tak ocieplany jest prawie każdy blok w naszym kraju. Ktoś coś słyszał na ten temat i może wyłożyć sprawę trwałości styropianu z punktu widzenia fachowca? :)

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Postautor: morth » 19 sie 2015, 9:22

Odpowiem z punktu widzenia laika że jeszcze się nie spotkałem nigdzie jak obserowałem budowy czy remonty też na swoim osiedlu żeby ocieplano bloki czymś innym:P

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Postautor: Feelip » 19 sie 2015, 18:10

Pierwsze słyszę..prawidłowo wykonana elewacja jest wg mnie praktycznie niezniszczalna (nie mowie o uszkodzeniach mechanicznych).

Poczytaj co piszą producenci:
producencistyropianu.pl/baza-wiedzy/trwalosc-styropianu/


ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Re: Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Postautor: ragar » 19 sie 2015, 18:54

Też się zdziwiłem, bo wcześniej o czymś takim nie słyszałem, ale sama wiadomość pochodziła z okolic jednej z krakowskich uczelni i osób zajmujących badaniem tego rodzaju izolacji. Kto wie, może robili to na zlecenie producentów wełny mineralnej ;) Ale też strona stowarzyszenia producentów styropianu jest tu takim samym źródłem szukania takich informacji, jak strona producentów coli o tym, jaki to niezdrowy napój ;)

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Czy styropian jest trwałym materiałem na lata?

Postautor: Feelip » 19 sie 2015, 19:47

W budownictwie, inżynierii i na uczelniach technicznych decydują konkrety, fakty, badania laboratoryjne i ich wyniki, dopóki ktoś takich nie przedstawi, tematu de facto nie ma. A udowodnić by musiał, że zamontowany w elewacji i chroniony wyprawa tynkarska styropian ulega autodestrukcji przez co pogarszają się jego właściwości fizyczne.

Jak rozmawiasz o "coli" to tez o jej składzie chemicznym, ilości cukru i innej chemii, która wpływa tak a nie inaczej na zdrowie człowieka...czyli o konkretach :)



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość