Niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Jak wykończyć i urządzić mieszkanie otrzymane w stanie deweloperskim - dyskusje ogólne.
Atena
Posty: 54
Rejestracja: 15 sie 2014, 1:00

Niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Atena » 15 sie 2014, 14:35

Czy macie już pomysł na urządzenie własnego mieszkania? Warto podzielić się swoimi pomysłami. Na co należy zwrócić uwagę podczas wykończenia i wyposażania w sprzęty? Może ktoś mógłby polecić sprawdzone firmy. Ja powoli zaczynam się rozglądać, ale pewnie dopiero po wykończeniu mieszkania wyjdzie, co można by zrobić inaczej.
Odkryłam właśnie, że teraz w lodówkach jest tzw. "strefa zero" umożliwiająca przechowywanie surowego mięsa, ryb w temperaturze 0 stopni i pozostają one na dłużej świeże. Ponadto można w tej szufladzie odmrażać produkty itp. Czy to się sprawdza w praktyce - czy tylko gadżet, za który trzeba dopłacić? Proszę o opinię.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Nowy » 17 sie 2014, 13:22

@Aneta - świetny pomysł z tym, że by założyć tu taki dział.Faktycznie czasu zostało coraz mniej i trzeba zaczynać myśleć o tym, jak to wszystko trzeba będzie urządzić, kiedy już dostaniemy klucze.
Co do takich lodówek, to wydaje mi się, że w każdej lodówce jest półka, na której temperatura oscyluje właśnie w okolicach zera stopni. Ale też specjalnie dobrze się na tym nie znam, a jeszcze nie jestem na kupnie takiego sprzętu :) Pewnie warto by założyć o tym nowy temat w dziale o urządzaniu kuchni.

Atena
Posty: 54
Rejestracja: 15 sie 2014, 1:00

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Atena » 17 sie 2014, 14:09

Zgadzam się z Tobą, że to do działu "kuchnia", który dopiero został założony.

Czy ktoś pytał w Budimexie o możliwość zmian lokatorskich? Czy można np. wnioskować o wybudowanie ściany działowej w innym miejscu niż jest na planie?


Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Yankes » 17 sie 2014, 16:06

z tego co wiem to na Orlińskiego nie będzie takiej możliwości nawet jak się normalnie im zapłaci
nie bawią się w takie rzeczy

Atena
Posty: 54
Rejestracja: 15 sie 2014, 1:00

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Atena » 17 sie 2014, 16:09

dzięki, zapytam przy okazji jak jest na Avii, ale pewnie też nie można nic zmieniać, dopiero po odbiorze

ATM
Posty: 205
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:22

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: ATM » 17 sie 2014, 22:51

Podobno na Avii (bynajmniej w istniejącym już bloku) jest (była) taka możliwość,inwestycja na Orlińskiego rzeczywiście jest z tej opcji wyłączona.
Od samego przedstawiciela budimexu dowiedzieliśmy się natomiast, iż wszelkie zmiany i tak lepiej jest wykonać we własnym zakresie ponieważ ceny za przeróbki są stanowczo za wysokie.
Od razu dodam, że nie padły konkretne kwoty, oraz informacja o ewentualnej utracie gwarancji.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: Nowy » 26 sty 2015, 21:49

Chyba trochę zimna kolorystyka, ale zależy kto co lubi :) Chyba zdarzyło mi się w sieci czasem oglądać nieźle wyglądające połączenia tego rodzaju. A podłogi też chcesz robić w jednym z tych kolorów?


ATM
Posty: 205
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:22

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: ATM » 26 sty 2015, 23:27

Czarno biała kolorystyka spoko :) bardzo prosta a zarazem elegancka:) tyle, że może się to okazać niepraktyczne.. mam na myśli to że w niektórych okolicznościach (np dzieci) może być problem z utrzymaniem należytej czystości (na czarnym wszystko widać ;D)
Ale sam pomysł dobry, jest w internecie trochę aranżacji właśnie w takim stylu i wyglądają bardzo dobrze z odpowiednim doświetleniem :P

gandalf8
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2015, 9:44

Re: niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: gandalf8 » 13 maja 2015, 15:13

Właśnie ja lubię ciepłą kolorystykę, co to będzie?

abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Niedługo odbiór mieszkań - jak je urządzić?

Postautor: abcd » 15 sty 2016, 19:54

Korzystacie z pomocy architekta?
duże macie budżety na wykończenie?



Wróć do „Urządzenie mieszkania - ogólne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości