Instalacja monitoringu w nowym bloku Murapol Bieńczycka - za i przeciw

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
kdft2
Posty: 33
Rejestracja: 25 mar 2016, 10:58

Re: Instalacja monitoringu w nowym bloku Murapol Bieńczycka - za i przeciw

Postautor: kdft2 » 14 sty 2017, 22:23

Ja zmieniłem zdanie na TAK. Byłem przeciwny, żeby nie dopłacać, ALE... Co prawda zgadzam się, że nie zawsze, może nawet często, monitoring wiosny nie czyni, ale to chyba zależy od wagi przewinienia. Myślę, że kogoś może jednak odstraszyć, albo pomóc złapaniu. Oczywiście zależnie od jakości nagrania, warunków i okoliczności. W kwestii np. kradzieży roweru, gdzie indziej, akurat nie było monitoringu, lecz skądinąd wiem, że niespecjalnie by w tamtej sprawie pomógł. Natomiast w grubszych, rozboju lub napaści, zwłaszcza tych spontanicznych, może chyba tonować, a po fakcie jest raczej maglowane do oporu i pomocne. Piszę to dlatego, że w aspekcie bezpieczeństwa od osób z zewnątrz miałem nieprzyjemność wracać dziś z galerii z wątpliwą "eskortą" parę metrów z tyłu. Jeśli byli to mieszkańcy, to przepraszam, zwłaszcza za faktycznie dość mocne trzaśnięcie bramką od ogrodzenia. Generalanie chciałem, żeby się zamknęła, a nie wydaje mi się, że zrobiłem to komukolwiek przed nosem. Gdybyście Panowie jednak byli z zewnątrz, jako że akurat Was nie kojarzę, bramkę zwykle się zamyka, co z zasady robię i nikomu na złość. Nie spodziewam się przy tym, że ktoś obcy przykręci akurat, żeby wydłużyć sobie drogę przez teren osiedla. Reasumując, idąc z trzyosobową grupą za plecami, która - o ile dobrze zrozumiałem - zabrakło im pieniędzy, coś o glebowaniu i jeden z Panów niemal wprost, dostatecznie głośno i wyraźnie, posyła aluzję, iż zdenerwowałby się, gdyby ktoś mu tak trzasnął bramką przed nosem, czuję się niekomfortowo na równi z urażonym. Nie wiem, gdzie zniknęliście na ostatniej prostej do klatek, być może w jednej z nich, jeśli jesteście mieszkańcami, to przepraszam. Ten aspekt monitoringu - na zewnątrz - to jeden z dwóch, drugi - wspominany przez przedmówców stan wewnątrz bloku. Po pierwsze ze względu na wypadki z psimi odchodami i wątpliwym stanem ścian, i nie tylko. Po drugie, ewentualni obcy, którzy mogą wejść z kimś przy okazji. W bloku - automatyczne światło - warunki są niezłe, a ktoś nie chcąc się rzucać w oczy na wstępie, raczej będzie wchodził normalnie ubrany. Poza tym zawsze coś - ubiór / przebranie, godzina, zachowanie - mają szansę zaistnieć na nagraniu. Żaden monitoring nie zastąpi natomiast nieformalnej straży sąsiedzkiej, która to czujność i wzajemne wsparcie - ktoś co zobaczył coś się dzieje - na moim poprzednim osiedlu, działało całkiem znośnie. Spokojnego wieczoru wszystkim :)

bliszka
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:01

Re: Instalacja monitoringu w nowym bloku Murapol Bieńczycka - za i przeciw

Postautor: bliszka » 23 mar 2017, 20:31

Kolejny argument za instalacją monitoringu. Klatka nr 2 urwana (wyrwana) klama od głównych drzwi wejsciowych. Dosłownie ręce opadają.

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Instalacja monitoringu w nowym bloku Murapol Bieńczycka - za i przeciw

Postautor: MMo » 23 mar 2017, 21:39

Ta klamka już latała od tygodnia niedokręcona... Mamy pecha do drzwi w naszym bloku :/


MGIE
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:37

Re: Instalacja monitoringu w nowym bloku Murapol Bieńczycka - za i przeciw

Postautor: MGIE » 06 paź 2018, 3:59

Witam.
Wczoraj dostałam taką wiadomość z Adremu, podejrzewam że każdy ją dostał:
Szanowni Państwo!
W związku z kolejnym uszkodzeniem bramy garażowej w budynku nr 15 B przy ulicy Bieńczyckiej w Krakowie, informujemy, że usterka została
zgłoszona do firmy PILS, która przyjęła zgłoszenie naprawy bramy garażowej lub jej wymiany (na podstawie ekspertyzy). Przewidywany termin
naprawy lub wymiany bramy to ok 5 tygodni. Uszkodzenie bramy zostanie zgłoszone jako dewastacja na Policję i do ubezpieczyciela budynku.
W świetle powyższego, jako zarządca Państwa budynku jesteśmy zmuszeni w pierwszej kolejności zamontować ok. 4 kamer w budynku. Kamery byłyby
zamontowane w miejscach:
- 2 szt. przy wjeździe do garażu
- po 1 szt. w drzwiach wejściowych do budynku, ewentualnie w holu - kl. I i II

Montaż kamer wykonałaby firma "SYSTEMY ANTENOWE - TELETECHNICZNE ATENA 2 TOMASZ GRUDZIEŃ", która przedstawi kosztorys na montaż monitoringu jak wyżej, o czym poinformujemy Państwa w kolejnym piśmie. Jednocześnie informujemy, że system monitoringu w przyszłości mógłby
być rozbudowany zgodnie z Państwa sugestiami.Prosimy o ewentualne uwagi odnośnie montażu w/w kamer w budynku.
--
Pozdrawiam,
......
Administrator
P.P.U."ADREM" S.A.


Chciałam zapytać co Państwo o tym sądzicie? Ja osobiście jestem temu przeciwna, nie mam miejsca postojowego w garażu podziemnym, więc dlaczego mam płacić za monitoring na wjazd do niego? Zaparkowanie przed blokiem to dramat, często nie ma miejsc, a ja mam płacić za bezpieczeństwo parowania kogoś innego? Gdybym miała tam miejsce to ok, ale skoro nie mam to dlaczego mam to robić? Mój samochód jest zaparkowany na zewnątrz, więc nich będzie monitoring na wszystkie miejsca parkingowe, a jeśli nie to niech płacą właściciele miejsc postojowych.
Myślę że nikt nie chce płacić za coś z czego nie ma kompletnie żadnego użytku, osobiście dla mnie kamery to wydatek zbędny, ale gdyby był monitorowany cały blok to jeszcze mogę zrozumieć, ale płacić za coś do czego nie mam kompletnie dostępu uważam za przesadę.



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości