Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
Wiktoria
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2016, 3:52

Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Wiktoria » 23 paź 2016, 16:29

Czy ktoś wie dlaczego śmietnik jest w takim stanie ? Mamy pod blokiem prawdziwe wysypisko, czy ktoś z Was może pytał administracją bądź murapola, z czym to jest związane i kiedy to się zmieni ? Czy może powstanie jakiś nowy, większy śmietnik dla dwóch bloków ? Albo od razu dla czterech ?

basiaz
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2016, 17:54

Re: Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: basiaz » 24 paź 2016, 5:22

Był juz ten problem i administracja sie do niego odnosiła, ale to jak widac nic nie dało. Dodatkowe kontenery widać to za mało. Może trzeba jeszcze raz ten problem poruszyć. To jest zapewne kwestia pieniędzy. Ale i ogromnej ilości wytwarzanych śmieci, często niezgniatanych ale i to juz nawet niewiele daje. Osobiście sie pogubiłam, bo od lat segregowałam a tu jest misz-masz w którym hula wiatr. Wolałam kontenery na konkretne rodzaje śmieci. Może ktoś coś wie na ten temat.

mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: mqs » 24 paź 2016, 8:37

Zgłaszałem to do adrem juz kilka razy (razem ze zdjęciami).

1. Śmieci komunalne. Według mnie jest za mało kontenerów niebieskich na śmieci niesegregowane. Mam również podejrzenie, że śmieci nie zawsze są wywożone zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z rozpiską MPO: http://www.mpo.krakow.pl/nowe-zasady/harmonogramy
Śmieci niesegregowane dla naszej nieruchomości powinny być wywożone: poniedziałek, środa, piątek. A segregacja: wtorek, piątek
Wydaje mi się, że w piątek nie zostały wywiezione śmieci. W przeciwnym razie w sobotę dałoby się wejść do śmietnika.
Adrem twierdzi, że zwiększenie częstotliwości wiązałoby się ze zwiększeniem opłat. Mnie ta argumentacja nie przekonuje, gdyż w Krakowie płaci się opłatę ryczałtową od mieszkańca. Podobno fakt komplikują działalności (lokale usługowe), które mają sprawiać, że opłaty są naliczane inaczej.

2. Natomiast chyba lepiej jest z kontenerem na materiały budowlane. Przestały zalegać hałdy wokół niego.


basiaz
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2016, 17:54

Re: Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: basiaz » 27 paź 2016, 18:47

A propos śmietniska i obyczajów, może ktos objaśnić mi, co to za konstrukcja sklecona z listew i folii robi przy wejściu do klatki 1? Czy to pułapka?A może tak zwany w dzisiejszych czasach "projekt"??Oby sie nie zwaliło np, jakiemus dziecku na głowę. Może ktos cos wie.

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 27 paź 2016, 19:17

Moze ktoś cos na tym transportował i zapomniał sprzątnąć?

basiaz
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2016, 17:54

Re: Porządek pod śmietnikiem na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: basiaz » 28 paź 2016, 5:03

Znikneło zatem byc może tak. Ale nie powinno stac cały dzień,po południu i wieczorem nikt niczego nie wnosił.Ale jeszcze pomarudzę- czemu w altance często stoją butelki, idąc rano ze smieciami tzn. teraz jest to przed świtem można sie potknąć o butelki. Jest pojemnik na szkło. Może to sa butelki zwrotne ale nie sądzę, by ktos je zbierał.



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości