Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
Fox
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2016, 22:12

Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Fox » 16 lis 2016, 22:18

Chciałem poruszyć kilka tematów, których łącznikiem jest Adrem.

Na ostatnim spotkaniu wspólnoty mówiliśmy o tym, że Adrem ma przygotować projekty uchwał dotyczące ewentualnego montażu monitoringu. Druga kwestia dotyczyła ewentualnego utworzenia funduszu remontowego, a trzecia dotyczyła podwyższenia kosztów zarządzania. Z tego - jeśli dobrze pamiętam - każda z uchwał miała być przygotowana i głosowana z osobna. Więc dlaczego Adrem wszystko wrzucił do jednego wora? Po pierwsze jest to sprzeczne z poczynionymi na spotkaniu ustaleniami. Po drugie wrzuca się do jednego wora "podwyższenie kosztów zarządzania" (która, czy się podoba czy nie i tak nas czeka) z projektem co najmniej kontrowersyjnym - czyli monitoringiem.

I na koniec. Skoro wspólnota jeszcze nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie utworzenia funduszu remontowego, to dlaczego Adrem już informuje o numerze konta dla takiego funduszu?

mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: mqs » 17 lis 2016, 0:30

Chyba byliśmy na różnych zebraniach, bo o monitoringu owszem rozmawialiśmy, ale uchwały w tej sprawie żadnej nie było. Ja pamiętam następujące uchwały
Wybór Przedstawicieli Mieszkańców
Fundusz remontowy
Zmiana stawki za koszty utrzymania
Każda oddzielnie glosowana

basiaz
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2016, 17:54

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: basiaz » 17 lis 2016, 5:57

A może, zapytam tak przy okazji tego temau, ktos wie, na czym polega 5letnia gwarancja "na mieszkanie" czy jak to nazwac, bo nikt z Murapolu nie umie/nie chce/nie ma czasu udzielić mi konkrtenej odpowiedzi;) Tak czy owak trzeba iśc do prawnika, ale może ktos cos wie.


bell
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2016, 11:03

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: bell » 17 lis 2016, 11:15

W uchwale nr 3 jest jednocześnie podwyżka czynszu (opłaty eksploatacyjnej) oraz ustalenie zaliczki na fundusz remontowy.
Sprytne zagranie ze strony Adremu, bo Ci, którzy tak bardzo chcieli mieć fundusz remontowy podpiszą od razu zgodę na podwyżkę czynszu (co nie powinno mieć miejsca bez ustalenia nowego planu gospodarczego).

Co do monitoringu to na zebraniu była zdaje się mowa o tym, by pokryć jego koszt z funduszu remontowego właśnie? Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Osobiście mam nadzieję, że pomysł z monitoringiem nie przejdzie. Doświadczenia znajomych pokazują, że jest to instalacja zupełnie bezużyteczna, a koszt utrzymania na stałe podwyższa czynsz.

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 05 sty 2017, 21:19

Jakieś pół godziny temu otrzymałam uroczego maila z ADREM-u o treści:
W związku z brakiem środków na koncie Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Bieńczycka15B w Krakowie na zapłacenie faktur między innymi za:
- wykonanie koniecznego przeglądu instalacji wentylacyjnej w budynku, oraz czyszczenie elementów wentylacyjnych np. silników,
- utrzymanie i konserwacje dźwigów,
- wykonaną bieżącą konserwacje, zarządzanie i sprzątanie w nieruchomości przy ul. Bieńczyckiej 15B w Krakowie,
Obciążamy Państwa jednorazowo kwotą: 3,08 zł/m2 pow. użytkowej budynku
Prosimy o dokonanie wpłaty powyższej kwoty w terminie do 13.01.2017r. na swoje indywidualne konto do opłat. Właściciele, którzy nie dokonają wpłaty wyliczonej kwoty będą obciążeni dodatkowo odsetkami za nieterminowe zapłacenie Faktur.
Brak płynności finansowej na koncie Wspólnoty Mieszkaniowej spowodowany jest nieprzewidzianymi wydatkami na obowiązkowe przeglądy i konserwacje, o czym informowaliśmy Państwa na ostatnim zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej, przedstawiając szczegółową analizę kosztów Wspólnoty.
Jednocześnie po raz kolejny przypominamy właścicielom, którzy nie podpisali Uchwał Wspólnoty Mieszkaniowej poddanych pod głosowanie na ostatnim zebraniu o złożenie podpisu pod tymi Uchwałami , drogą e-mailową bądź osobiście.


Czy ktoś jeszcze dostał?

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: MMo » 05 sty 2017, 22:39

Marta pisze:Jakieś pół godziny temu otrzymałam uroczego maila z ADREM-u (...) Czy ktoś jeszcze dostał?

My też, bodaj dwa dni temu.

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 05 sty 2017, 22:53

Zastanawiające. Mogą tak?


MGIE
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:37

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: MGIE » 06 sty 2017, 13:56

Witam.
Też dostałam i zadzwoniłam do Pani Moniki odpowiedzialnej za nasz blok. Powiedziała mi że "wyszły dodatkowe koszty" takiej jak przeglądy itp o których nie wiedzieli wcześniej bo nie mieli całego zagospodarowania przestrzennego. Zapytałam dlaczego my mamy za to płacić skoro płacimy czynsz i czy to ma oznaczać, że za jakiś czas znowu coś takiego "wyskoczy". Pani zapewniła mnie że jest to jednorazowe a muszą zapłacić już bo potem będzie trzeba to zrobić z odsetkami. Powiedziała mi także że ta kwota będzie NAM ZWRÓCONA w późniejszym terminie w rozliczeniu czynszowym. Mam nadzieję że tak będzie, a jeśli nie to ja na pewno się o to upomnę.

ziki
Posty: 20
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:15

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: ziki » 06 sty 2017, 21:29

Miejmy nadzieję, że takie sytuacje nie będą się już powtarzały, a gdyby jeszcze te pieniądze do nas wróciły, to w ogóle byłoby idealnie :) Choć dziwię się, że to tak nagle wyszło znienacka...

Jarek
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 17:21

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Jarek » 08 sty 2017, 12:25

Oby co roku na koniec nie trzeba było dopłacać ; )



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość