Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
bell
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2016, 11:03

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: bell » 08 sty 2017, 13:44

A mnie się wydaje, że nas Adrem po prostu rąbie.

Nieprzewidziane wydatki, o których nie wiedzieli? Przecież to ich błąd, że wzieli się za administrowanie budynku i nie sprawdzili, jakie przeglądy trzeba będzie wykonać.

Czy jeśli jakaś firma ponosi straty z powodu własnych błędów i złego business planu to obciąża z tego powodu kosztami swoich klientów?

Mam pytanie do Pani, której obiecano zwrócić tę dopłatę przy rozliczeniu, czy ma Pani to na piśmie, czy to była tylko informacja przekazana telefonicznie?
Bo powiem szczerze, że bardzo w to wątpie...
Przecież w zawiadomieniu nie było napisane, że proszą o zaliczkę, która zostanie rozliczona wraz z czynszem, tylko o dopłatę, bo wypadły im niespodziewane koszty. Gdyby była mowa o zaliczce to pewnie nikt z nas by się nię nie przejął, tylko grzecznie byśmy zapłacili o nic nie pytając.

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 08 sty 2017, 14:30

Mnie to bardzo zastanowiło, dlatego napisałam na forum. Nigdzie z powiadomieniu nie ma żadnej informacji o tym, że to zostanie w jakikolwiek sposób rozliczone. Nie mówiąc już o tym, iż od września Adrem nie może zebrać podpisów pod uchwałami wspólnoty.

mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: mqs » 08 sty 2017, 15:14

A może do nich napisać, aby wcześniej udokumentowali nadprogramowe wydatki i przedstawili w końcu plan gospodarczy?
Abstrahując od formy, to wydatki (jeśli rzeczywiste) są nasze i będziemy zobowiązani do ich pokrycia. Ale forma jest mocno dyskusyjna. AdRem został wybrany gdyż zaoferował określoną stawkę, skoro ona nie wystarczyła - problem mają obie strony umowy.
Ja najchętniej to rozejrzałbym się za nowym zarządca, który będzie traktował nas poważnie oraz odpowiadał na zgłoszenia.


Fox
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2016, 22:12

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Fox » 08 sty 2017, 15:55

Z tego co pamiętam podczas spotkania wspólnoty z przedstawicielami Adremu były zupełnie inne ustalenia. Co prawda już wtedy ludzie z Adremu mówili, że będzie trzeba dołożyć pieniądze na zapłatę m.in. przeglądów widny. Wtedy jednak Adrem przedstawił zupełne inne wyliczenia, niż teraz? Skąd nagle taka zmiana? Dlaczego ani podczas zebrania, ani teraz wysyłając wiadomość nie został przedstawiony szczegółowy wykaz na co zostaną wydane pieniądze. Dodatkowo sposób w jaki Adrem "straszy" mieszkańców. Albo zapłacicie, a jak nie to odsetki. Moim zdaniem Adrem w tak krótkim czasie pokazał, że jest złym zarządcą. Szczególnie, jeśli chodzi o kwestie rozliczeń finansowych. Są one nieczytelne, kwoty są podawane bez konkretnej podstawy skąd taka kwota pieniędzy a nie inna. Z tego wątku wynika jeszcze, że każdy z nas dostaje od Adremu inne informacje (te wzajemnie się wykluczają).

MGIE
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:37

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: MGIE » 08 sty 2017, 17:26

Witam.
To mi Pani Monika powiedziała że to będzie rozliczone w późniejszym terminie w czynszu. Nie mam tego na piśmie, powiedziała mi to przez telefon, gdy zapytałam czy ludzie nie płacą czynszu ze nie ma pieniędzy na koncie i co mnie i innych mieszkańców to obchodzi że nagle coś im wyszło? Wtedy mi powiedziała że nie mieli wcześniej całego planu zagospodarowania i dlatego tak wyszło, a żeby nie płacić odsetek za opóźnienia dlatego teraz każdy musi zrobić taką dopłatę. Zapytałam wtedy czy to mam traktować jako prezent dla nich, który może się np. powtarzać co kwartał, czy też nam to zostanie zwrócone? Wtedy Pani mi powiedziała że ta kwota będzie zwrócona w późniejszym okresie w rozliczeniu czynszu. Może dobrze by było gdyby kilka osób jeszcze tam zadzwoniło i powołało się na to co ja tu napisałam i zapytało czy faktycznie nam to zwrócą, wtedy zawsze będą to słowa więcej osób niż tylko moje. Najlepiej byłoby oczywiście gdyby to było na piśmie, ale nie wiem czy jest na to szansa.

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 08 sty 2017, 18:59

Ja napisałam do Pani Moniki i czekam na odpowiedź. Mam nadzieje, że szybko jej udzieli. Telefoniczne gadanie w przypadku ADREM-u mnie nie satysfakcjonuje. Mam wrażenie, że ADREM nie zauważył, że PRL-u już nie ma i to nie my mamy być dla ADREM-u, a ADREM dla nas.

mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: mqs » 08 sty 2017, 20:55

Również wysłałem szereg zapytań do Adrem.


Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 09 sty 2017, 22:47

Czy komukolwiek Adrem byl łaskaw odpisać?

mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: mqs » 10 sty 2017, 17:10

mqs pisze:Również wysłałem szereg zapytań do Adrem.

Intencją moich pytań było poznanie, jakie wydatki, które ponieśliśmy jako wspólnota nie były ujęte w planie gospodarczym (czyli nie zostały pobrane na nie zaliczki). Oraz czy istnieją inne problemy braku pieniędzy na koncie. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że przyczyną dodatkowego naliczenia były nie przewidziane w planie gospodarczym obowiązkowy przegląd instalacji wentylacyjnej , konserwacja dźwigów i bieżąca konserwacją budynku. W planie gospodarczym są ujęte wszystkie te pozycje, niestety podane są w formie zaliczki za m2 na miesiąc. Aby poznać, sumaryczną wartość należało by to pomnożyć przez metraż wszystkich mieszkań i pomnożyć przez liczbę miesięcy. Niestety i tak nie będzie tego z czym porównać, gdyż z odpowiedzi Adrem nie wynika, które faktury są poza planem - nie dysponują takim zestawieniem, podesłali tylko wykaz faktur zaległych na obecną chwilę.
Z innych uzyskanych informacji wynika, że nie ma problemów z płatnościami ze strony mieszkańców. Murapol także uiszcza opłaty za swój udział.
Nie ponieśliśmy też kosztu naprawy windy, naprawa została dokonana z ubezpieczenia, a sprawa o reklamacje jest dalej w toku. Dot. to również innych napraw - np. lamp, które się psują i za których naprawy płacimy, bo Murapol uznaje, że to efekt eksploatacji. Natomiast szczegółów jeszcze nie otrzymaliśmy.

Natomiast abstrahując, nie ważne co było w planie, a na co wydaliśmy - Wydatki są nasze, a plan to tylko zaliczki na poczet tych wydatków. Więc i tak w końcowym rozliczeniu, byśmy za wszytko zapłacili, a dodatkowe naliczenie wyprzedza ten efekt, z powodu braku środków na koncie. Dlatego nie liczyłbym, że te pieniądze wrócą po końcowym rozliczeniu.

Kończąc, W dalszym ciągu, żadna z uchwał które były głosowane nie przekroczyła 50%. Tym samym problem może rosnąć, gdyż:
- nie mamy wiarygodnego planu
- widzimy, że płacone zaliczki nie wystarczają na pokrycie bieżących opłat
- nie odkładamy pieniędzy na większy remont - a wygląd części wspólnych budzi grozę (Nie chcieliby Państwo mieszkać w czystym, zadbanym bloku? Bo ja tak)
- nie mamy swoich przedstawicieli, gdyż "wybrani" nie zostali jeszcze wybrani

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Adrem - fudnusz remontowy, monitoring, koszty zarządzania (Bieńczycka)

Postautor: Marta » 10 sty 2017, 21:24

Otrzymałam dziś potwierdzenie z ADREM-u, iż jednorazowa zaliczka zostanie rozliczona razem ze wszystkimi wpłatami dokonanymi na konto eksploatacji.



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości