Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: abcd » 03 lis 2016, 12:40

misstrout pisze:
Boston pisze:No zaproponowane wizualizacja pasuja nam pod blokiem jak kwiatek do kozucha - moze zainteresowani dopytaja czy jest mozliwosc otrzymania kilku projektow i wybrania na forum lokatorow najspokojniejszej opcji koolorystyczniej i wizualnej i spelniajacej potrzeby dzieciakow?

Kilku projektów przefiltrowanych przez architekta bo tak to się jeszcze okaże, że więcej lokatorów podchodzi do estetyki obojętnie ;)

Póki co, nie ma się o co martwić, bo nie zaproponowali nam nic ;)
Przeglądałam wizualizacje innych projektów LCC i powiem szczerze, że ogólnie nie widziałam, żeby były jakiekolwiek miejsca do zabawy.
Oczywście poprosiłam o plany, pan z Wrocławia będzie się ze mną kontaktował. Jesli coś dostanę, to się podzielę:)

madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: madziks » 03 lis 2016, 13:36

W planach osiedla zaznaczony jest plac zabaw, więc w mojej opinii powinni coś tam postawić.
Jednakże nie łudziłabym się, że cokolwiek będą z nami ustalać.
Chociażby dlatego, że co mieszkaniec to inny gust, a po co siebie robić problem.
Jeżeli coś planują tam postawić to zapewne mają na to przeznaczony odpowiedni budżet i sami coś znajdą i postawią - o ile już nie mają wybrane.
Dodatkowo zauważyłam, że na plac zabaw przeznaczona jest powierzchnia około 3 miejsc postojowych - więc również nie będzie to żaden szał.

Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: Wrona » 03 lis 2016, 13:38

Polecam obejrzeć wizualizacje i zdjęcia ze zrealizowanej inwestycji o nazwie Graniczna LC Corp
lcc.pl/pl/graniczna/galeria
dla znawców kolorystyki większość inwestycji ma stonowane kolory białe szare kremowe itp bo taka moda a place zabaw są kolorowe... każdemu nie da się dogodzić.
Z uwagi iż też jestem bywalcem takich przybytków dodam tylko od siebie że kolory są dla mnie najmniej ważne jak to co znajduje się na ziemi. Piasek na całej powierzchni placu to zmora, którą lepie czymś zastąpić co nie roznosi się później po całym mieszkaniu.
PS. niestety place zamiast bezpiecznej nawierzchni mają coraz częściej tańszy piasek jak choćby wspomniana na początku inwestycja Graniczna


abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: abcd » 03 lis 2016, 14:07

Obrazek tu jest stonowane, grzegorzecka 77

sidney
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2016, 19:34

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: sidney » 03 lis 2016, 14:27

abcd pisze:http://www.lcc.pl/sites/default/files/styles/podglad/public/grzegorzecka_4b_lmon.jpg?itok=CTrscABO tu jest stonowane, grzegorzecka 77


a taki wykonano w rzeczywistości (zakładka "etapy zakończone)
lcc.pl/pl/grzegorzecka-77/galeria

Wg mnie, wykonają plac w podobnym "stylu" i analogicznymi urządzeniami. Podobny do tych zrealizowanych na pozostałych inwestycjach w krk.
Wszystkie standardy wyposażenia są ustalane już na etapie projektowania inwestycji i miejmy nadzieje że faktycznie projekt elementów zagospodarowania zewnętrznego takowe zawiera. Wg mnie, ktoś bardzo trafnie postąpił kontaktując się z LC z prośbą o przesłanie projektowanego palcu. Zobaczymy czy i co przyślą.
Po za tym zgadzam się w 100% z madziks, że nie będą z nami ustalać standardu ( i dobrze :) )

Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: Wrona » 03 lis 2016, 16:04

Czyli wychodzi na to ze to co dawał deweloper na wizualizacji potem realizował w niemalże identycznym zakresie, chyba czas się pogodzić że u nas tak skromnie zostanie na 5 bloków,
Obrazek

misstrout
Posty: 189
Rejestracja: 16 lut 2016, 15:48

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: misstrout » 03 lis 2016, 16:29

Wrona pisze:Czyli wychodzi na to ze to co dawał deweloper na wizualizacji potem realizował w niemalże identycznym zakresie, chyba czas się pogodzić że u nas tak skromnie zostanie na 5 bloków,

No to jest ciekawe w sumie bo wizualizacja z której wybiera się mieszkanie wygląda tak :)

Obrazek


madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: madziks » 03 lis 2016, 17:34

Na planie, który my dostaliśmy PZ jest tak jak na wizualizacji bloku E.

madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: madziks » 03 lis 2016, 17:36

Generalnie to jeżeli nawet deweloper wybuduje taki skromny plac zabaw to w późniejszym terminie będzie można wybudować coś bardziej większego.
Jednakże zgodę na to będą musieli wyrazić WSZYSCY mieszkańcy osiedla - a z tym może być ciężko...

ajok
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2016, 10:24

Re: Plac zabaw na osiedlu Centralna Park LC Corp

Postautor: ajok » 03 lis 2016, 19:00

Zastanawiam sie czy jest warto czekac na to, az deweloper wybuduje i pozniej przebudowywac. Wiaze sie to z wiekszymi kosztami i za pewne dlugim czasem oczekiwania. Osobiscie uwazam, ze warto sprobowac skontaktowac sie z deweloperem i sprawdzic jakie maja plany. Jak juz ktos napisal: wszystko zostalo wycenione przed zaczeciem budowy. Dlatego tez musza wiedziec jaki budzet moga na to przeznaczyc.



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości