Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie - w co zainwestowac?

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
wojto
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2016, 12:36

Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie - w co zainwestowac?

Postautor: wojto » 15 cze 2016, 12:40

witam panstwa. chcialbym zainwestowac swoje oszczednosci w mieszkanie w krakowie - myslalem o wynajmnie pod studentow, ale tez pod mlode malzenstwa itp. czy mozecie polecic jakas okolice, albo dewelopera, ktory ma stosunkowo niedrogie, ale porzadnie zrobione mieszkania? nie mam duzych pieniedzy, zalezy mi na mieszakniu na rynku pierwotnym, chciałbym kupić coś w dobrym balansie ceny do wielkosci/jakosci.

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie - w co zainwestowac?

Postautor: maniekmal » 15 cze 2016, 12:54

odradzałbym kupno mieszkania "pod studentów" na rynku pierwotnym. Zakup na rynku wtórnym oszczędza nam zachodu z wykończeniem mieszkania. Na remont tracimy czas w którym mieszkanie mogłoby być już wynajmowane. Jeśli chodzi o okolice to wiem, że studenci szukają często mieszkań w takiej odległości by można było "z buta" pójść na zajęcia i zarazem blisko rynku. W czyżynach/nowej hucie to raczej tylko pod studentów PK, AGH i rolniczy to salwator,bronowice, UJ jest rozrzucony po całym mieście więc nie wiem.

nuszz
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:39

Re: Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie - w co zainwestowac?

Postautor: nuszz » 16 cze 2016, 11:42

nie wiem czy da sie cos takiego znalezc :) pod studentow to raczej szukaj uczelniami albo w centrum - z tym ze tam ceny zwykle wlasnie ida w gore z tego wlasnie wzgledu, ze jest popyt wsrod studenciakow. z drugiej strony masz mlode malzenstwa - tu bym predzej celowal, i to wcale nie ze wzgledu na to ze mniej popsuja - uwierz mi, male dzieci sa o wiele gorsze pod tym wzgledem. oni bardziej zwracaja uwage na jakosc wykonania, tez lokalizacja predzej gdzies stosunkowo blisko jakiegos korpo niz koniecznie centrum. no i nie ma z nimi problemu w wakacje - nie wyjezdzaja ;)


MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Re: Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie - w co zainwestowac?

Postautor: MarcinJ » 17 cze 2016, 0:50

A ja w ogóle na Twoim miejscu celowałbym jeszcze w coś innego. Studenci... wiadomo, mają swoje wady, jako najemcy. Jak dla mnie, o wiele lepiej jednak wynajmować mieszkanie ludziom młodym, którzy są już po studiach i pracują, ale często jeszcze nie mają rodzin. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za lokalizacją w pobliżu dużej ilości biurowców. Tak na przykład Prądnik Czerwony bardzo zyskał na tym, że jest tam sporo biurowców i tzw. korpo, a cały czas dochodzą nowe. ceny wynajmu przebijają tam często studenckie okolice, a jednak to co innego mieć w mieszkaniu ludzi, którzy mają regularny dochód, a poza tym codziennie rano muszą wstać do pracy, co siłą rzeczy zmniejsza presję na imprezowanie ;) Gdybym się zastanawiał, gdzie kupić w Krakowie mieszkanie na wynajem, to właśnie celowałbym w takie okolice. Z poza Prądnikiem Czerwonym też Ruczaj zaczyna pod tym względem zyskiwać (tam też sporo uczelni się ulokowało, poza biurowcami), okolice Bonarki, może część Wielickiej i te rejony, Zabłocie oraz właśnie Czyżyny ze względu na bliskość biurowców przy Życzkowskiego, Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz relatywną łatwość dojazdu do biurowców wzdłuż Bora-Komorowskiego, Opolskiej itp. Dobre też na pewno są Grzegórzki i wszystkie miejsca (też Czyżyny pod tym względem), z których łatwo dostać się w okolice Ronda Mogilskiego, gdzie powstaje kolejne wielkie "biurowcowe zagłębie".

Dlaczego :?: Sam jakiś czas mieszkałem w mieszkaniu właśnie na Prądniku Czerwony, w którym na pięć osób, cztery to byli ludzie kilka lat po studiach i pracujący, a tylko jedna studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, do którego z tych okolic jest też w miarę prosty dojazd :)

BradNaw
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2017, 13:23

Mieszkania dla studentów/młodych małżeństw pod wynajem w Krakowie w co zainwestowac

Postautor: BradNaw » 11 sty 2017, 17:28

U mnie jest to szpachelka. Za każdym razem jak remontuję mieszkanie, jest w nim tapeta. Za każdym Nie wiem, nie lepiej jest najnormalniej w świecie pomalować ściany?



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości