[Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Vissas
Posty: 53
Rejestracja: 02 lip 2016, 14:43

[Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: Vissas » 08 sie 2017, 6:52

Cześć - otwieram nowy watek.
Przy odbiorze mieszkania został na "narzucony" dostawca Energi Pol energia ( ja pierwszy raz słyszałam o takim dostawcy i dla mnie to był totalny no - name).
Czy dostał już możne ktoś FV? My własnie dostaliśmy za lipiec i jest śmiesznie mała ( nie żebym narzekała :D )
Ale zastanawiam się czy to nie jakaś pomyłka , zwłaszcza ze mielismy 2 tyg intensywnych prac w mieszkaniu i jednak troche z pracu korzystalismy.

Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: Wrona » 08 sie 2017, 8:08

Ja tez dostałem. Na kwotę nie patrz na fakturze tylko na odczyt, którego dnia był oraz na stawkę za kWh to możesz sobie porównać z innymi dostawcami czy drogo czy tanio. U mnie jak dobrze pamiętam było 0,66zł netto czyli 0,81zł brutto za kWh wiec tanio nie jest porównując sie do tych danych:
zaradnyfinansowo.pl/ceny-pradu

madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: madziks » 08 sie 2017, 8:28

O faaaak... u nas jest teraz 0,55 brutto...
A ile macie na FV teraz z LCC?


szynszyl
Posty: 58
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:22

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: szynszyl » 08 sie 2017, 10:53

Jest dokladnie tak jak kolega Wrona pisze. 0.81 zl brutto za 1 kwh, bardzo duzo. Dodatkowo, z tego co pamietam, przedstawicielka POLENERGII mowila, ze stawka na poczatku bedzie nizsza, jako ze nie maja koncesji I moga nas tylko refakturowac. Ile w takim razie mozemy sie spodziewac, 1 zl za 1kwh??? :shock:

szynszyl
Posty: 58
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:22

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: szynszyl » 08 sie 2017, 11:21

Dzwonilem do biura obslugi klienta. Sprawa wyglada tak. Na razie nie maja koncesji, wiec tylko refakturuja nas kosztami. Nie doliczaja swoich oplat abonamentowych czyli okolo 10 zl miesiecznie od licznika. Jesli chodzi o stawke za 1kwh. Jest absurdalnie duza I Pani nie byla w stanie mi odpowiedziec jak sie bedzie ksztaltowac w przyszlosci. :evil: Nam zuzycie miesieczne wychodzilo okolo 200 kwh a Tauron wycenial 1kwh na 0.55 zl brutto razem z oplata abonamentowa. Przy takim zuzyciu rachunki z POLENERGII beda o 50 zl miesiecznie wyzsze! A jeszcze dojdzie to - pozal sie Boze - 10 zl oplat abonamentowych. :evil:

luk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2017, 13:19

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: luk » 08 sie 2017, 11:38

szynszyl pisze:Dzwonilem do biura obslugi klienta. Sprawa wyglada tak. Na razie nie maja koncesji, wiec tylko refakturuja nas kosztami. Nie doliczaja swoich oplat abonamentowych czyli okolo 10 zl miesiecznie od licznika. Jesli chodzi o stawke za 1kwh. Jest absurdalnie duza I Pani nie byla w stanie mi odpowiedziec jak sie bedzie ksztaltowac w przyszlosci. :evil: Nam zuzycie miesieczne wychodzilo okolo 200 kwh a Tauron wycenial 1kwh na 0.55 zl brutto razem z oplata abonamentowa. Przy takim zuzyciu rachunki z POLENERGII beda o 50 zl miesiecznie wyzsze! A jeszcze dojdzie to - pozal sie Boze - 10 zl oplat abonamentowych. :evil:

Co w tym wypadku? Planujecie zmienic dostawce?

Mario_B
Posty: 28
Rejestracja: 23 sie 2016, 16:20

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: Mario_B » 08 sie 2017, 11:57

Z tego co pamiętam jest miesięczny okres wypowiedzenia.
Póki co Tauron wydaje się rozsądną alternatywą.


Boston
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2016, 15:00

Re: [Bud. D] Energia elektryczna - FV i dostawca prądu do mieszkań - Centralna Park

Postautor: Boston » 08 sie 2017, 12:16

Jezeli dobrze rozumiem zmiany bedziemy mogli dokonac dopiero po zawiazaniu wspoknoty - no i owa wspolnota musi sie na to zgodzic :O

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

[Bud. D] Polenergia i wysokie ceny prądu - opinie na forum - Centralna Park

Postautor: iti » 08 sie 2017, 14:07

A to nie jest tak, że dostawcę prądu można sobie wybrać samemu i tylko ewentualny okres wypowiedzenia umowy ma tu jakieś znaczenie? To chyba kwestia licznika, a nie całego budynku i tego, kto do niego dostarcza prąd.

Chociaż warto też przyjrzeć się temu, kto dostarcza prąd dla wspólnoty mieszkaniowej i części wspólnych, bo tam co miesiąc płaci się naprawdę sporo (głównie za silniki wentylacji mechanicznej na dachu i te od wentylacji hali garażowej) - tam ewentualna zmiana także może dać spore oszczędności, jeśli faktycznie różnica w cenie miałaby być tak duża. Ale wydaje mi się, że aby to zmienić, nie trzeba zgody wspólnoty mieszkaniowej, tylko może to zrobić zarządca, który w końcu ma zarządzać nieruchomością zgodnie z interesem wspólnoty.

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: [Bud. D] Polenergia i wysokie ceny prądu - opinie na forum - Centralna Park

Postautor: kustosz » 08 sie 2017, 15:35

iti pisze: Ale wydaje mi się, że aby to zmienić, nie trzeba zgody wspólnoty mieszkaniowej, tylko może to zrobić zarządca, który w końcu ma zarządzać nieruchomością zgodnie z interesem wspólnoty.


Zgadzam się - jeżeli jest to zmiana nie wpływająca na jakość, a więc ten sam "towar" za wiele niższą cenę to powinno to zostać zrobione z marszu - jest to czysty interes wspólnoty.



Wróć do „[Bud. D] (etap I) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości