[Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2016, 9:59
Lokalizacja: Kraków

[Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: Greg » 06 paź 2017, 18:59

Biorąc pod uwagę regulamin który dostaliśmy oraz prawne aspekty... Chciałbym zwrócić uwagę wszystkim właścicielom oraz pracownikom iż to że osiedle jest nowe nie zwalnia nikogo z przestrzegania wyżej wymienionych.
W regulaminie zawarta jest godzina chyba max 17. Oczywiście według mnie jest to też za wczesna godzina. Można to wydłużyć do 21, 22...
ale już wiercenie i tluczenie się po godzinie 23 to już spora przesada.
Spoczynek nocny "cisza nocna" w na naszym osiedlu "juz" obowiązuje.

MieszkankaD
Posty: 62
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:59

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: MieszkankaD » 06 paź 2017, 22:04

Wydaje mi się że po godzinie 20 naprawdę można sobie już odpuścić hałasy , ludzie wracają z pracy i naprawdę chcą odpoczywać.

Somsiad
Posty: 8
Rejestracja: 06 paź 2017, 21:26

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: Somsiad » 06 paź 2017, 22:35

Około 40 min temu dało się usłyszeć hałas wiercenia, faktycznie jest to uciążliwe. Proponuje interweniowanie najbliższych sąsiadów i uświadamianie "wykończeniowców" o regulaminie obowiązującym na naszym osiedlu.


Awatar użytkownika
Greg
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2016, 9:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: Greg » 08 paź 2017, 0:24

Somsiad pisze:Około 40 min temu dało się usłyszeć hałas wiercenia, faktycznie jest to uciążliwe. Proponuje interweniowanie najbliższych sąsiadów i uświadamianie "wykończeniowców" o regulaminie obowiązującym na naszym osiedlu.

Minus jest taki ze ciężko określić z której strony dochodzi hałas. U nas niesie się tak ze z 2 pięter wyżej czy niżej słychać jakby to było obok :/

Somsiad
Posty: 8
Rejestracja: 06 paź 2017, 21:26

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: Somsiad » 01 lis 2017, 17:09

1.11 - wszystkich świętych, każdy z nas za pewne chciałby w ten dzień się wyciszyć i odpocząć, ale nie sąsiedzi.. Klatka 2, nr 59 i 61 urządzili sobie dzisiaj remonty wiertarka w najlepsze. Gratuluję poszanowania dla innych mieszkańców..

MieszkankaD
Posty: 62
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:59

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: MieszkankaD » 01 lis 2017, 23:17

Somsiad pisze:1.11 - wszystkich świętych, każdy z nas za pewne chciałby w ten dzień się wyciszyć i odpocząć, ale nie sąsiedzi.. Klatka 2, nr 59 i 61 urządzili sobie dzisiaj remonty wiertarka w najlepsze. Gratuluję poszanowania dla innych mieszkańców..

Współczuję. Klatka 6 dzisiaj było cicho :)

eInka
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2015, 12:18

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: eInka » 01 lis 2017, 23:57

Tak myślałam, że to pod nami ktoś wiercił.
A bałam się, że my będziemy za głośno zakrywając podłogę kartonami ;)


deceq
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2016, 7:20

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: deceq » 02 lis 2017, 11:00

Zakazu pracy w święta kościelne nie ma :) Wyciszyć i odpocząć akurat wczoraj można się było na cmentarzu :)

A z innej beczki: czy sąsiedzi którzy wiercieli zostali poinformowani o tym , że komuś to przeszkadza czy dalej tylko taktyka pisania o problemach na forum?

merlot
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2016, 17:59

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: merlot » 02 lis 2017, 14:06

Zawsze można po prostu zapukać do sąsiada i poprosić o to, żeby prace były wykonywane jakoś bardziej rozsądnie :) Tyle, że najczęściej zajmują się tym ekipy wykończeniowe, dla których liczy się czas (bo czas to pieniądz), a za to zupełnie nie liczą się dla nich stosunki z sąsiadami, bo przecież nie będą tu mieszkać. Wychodzi na to, że trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość i przeczekać czas wykończeń.

siano
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2017, 21:47

Re: [Bud. D] Zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom bloku - Centralna Park

Postautor: siano » 02 lis 2017, 22:13

Witam,
ja byłem u sąsiada który wiercił w 2 klatce na 5 lub 6 piętrze. Pan był bardzo zdziwiony moją interwencją. Swoje zachowanie motywował brakiem czasu. Niestety mimo prośby sąsiad i tak musiał sobie wywiercić jeszcze kilka dziur ! Dno i pięć metrów mułu.



Wróć do „[Bud. D] (etap I) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości