[Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
siano
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2017, 21:47

[Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: siano » 26 lut 2018, 21:15

Witam,
przyszły mrozy i temperatura w garażu znacznie spadła poniżej zera. Nie ukrywam że trochę mnie to dziwi. Znajomy ma mieszkanie na Sołtysowskiej i w garażu mają +8 stopni a u nas dzisiaj rano - 3. Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie ?

michaljg
Posty: 65
Rejestracja: 07 lis 2016, 19:28

Re: [Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: michaljg » 26 lut 2018, 21:54

Weź pod uwagę, że u nas hala garażowa jest nie tylko pod budynkiem, ale i pod całym parkingiem zewnętrznym. Może to mieć duży wpływ na temperaturę w garażu.

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: [Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: kustosz » 01 mar 2018, 10:39

michaljg pisze:Weź pod uwagę, że u nas hala garażowa jest nie tylko pod budynkiem, ale i pod całym parkingiem zewnętrznym. Może to mieć duży wpływ na temperaturę w garażu.

W sumie racja, chociaż minusowe temperatury nie wydają się być tak normalną sprawą zważywszy na wszystkie instalacje wod-kan w garażu. Wystarczyłby tydzień mrozu tak -15 i instalacje mogę się chociażby rozszczelnić...szczególnie jeżeli notorycznie co chwilę coś przecieka na plusowych temperaturach :)


Polpol
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 12:06

Re: [Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: Polpol » 01 mar 2018, 19:15

To nie jest normalne ze w pomieszczeniu takim jak hala garażowa jest ujemna temperatura. Są tam wszystkie przyłącza ( woda, mpec, elektryczność ) rak również spotykają się tam wszytskie piony kanalizacyjne ( a co będzie jak woda i kanalizacja zamarzną? ). U mnie w garaży dziś temperatura była 8 stopni. :D

siano
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2017, 21:47

Re: [Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: siano » 04 mar 2018, 12:31

Hmm.. To może jednak warto zainteresować się tą sprawą.
Na pierwszy rzut szukałbym problemu w bramie wjazdowej która chyba częściowo wykonana jest z jakieś siatki przez co zimne powietrze może bez problemu przedostawać się do garażu. Moje miejsce znajduję się dosyć daleko od wjazdu ale w największe mrozy było rano nawet - 7 stopni. Dziwna sprawa.
Wyczytałem gdzieś po forach cytuje "Polska norma mówi, że nawet garaż nieogrzewany musi być tak zaprojektowany, aby zapewniać "minimalną temperaturę obliczeniową +5°C"

Tomasz_S
Posty: 45
Rejestracja: 05 sty 2018, 19:18

Re: [Bud. D] Niska / ujemna emperatura w garażu podziemnym - Centralna Park

Postautor: Tomasz_S » 05 mar 2018, 8:49

nie wiem jak wy ale ja nie czekałbym na 'zbawienie' tylko zadzwonił gdzie trzeba i to zgłosił bo od pisania na forum nikt tego nie zmieni/naprawi :) nie powinna być minusowa temperatura w garażu podziemnym to jest raczej oczywista sprawa :) jeśli teraz Wy zainterweniujecie to może w innych budynkach tez coś z tym zrobią zanim skończą



Wróć do „[Bud. D] (etap I) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości