[Bud. D] Klimatyzator przenośny i jego używanie w mieszkaniu - Centralna Park

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: [Bud. D] Klimatyzator przenośny i jego używanie w mieszkaniu - Centralna Park

Postautor: kustosz » 26 cze 2018, 18:43

Pegaso pisze:tomekc: możesz podać namiar na firmę, która wykonywała Ci klimatyzację?
Ile wymienników w mieszkaniu? Jakis orientacyjny koszt?

Też będę wdzięczny za info :)

kusza
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2017, 15:46

Re: [Bud. D] Klimatyzator przenośny i jego używanie w mieszkaniu - Centralna Park

Postautor: kusza » 27 cze 2018, 14:46

Greg pisze:
kustosz pisze:Dzięki za opinie :)
Ogólnie też jestem za klimatyzatorem montowanym na ścianie, ale...takiego nie można montować na naszym bloku :)

Popatrz sobie po balkonach a zobaczysz czy ktoś się tym przejmuje że "nie można" ...

Czuje się niejako przywołany do tablicy... Otóż sam mam klimę zamontowaną w domu i nie zrobiłem niczego wbrew obowiązującym zasadom wytyczonym zarówno przez dewelopera jak i administrację budynku. Zaraz po odbiorze mieszkania skontaktowałem się z administratorem i skonsultowałem montaż klimatyzacji, na co otrzymałem zgodę. Oczywiście było parę obostrzeń co do tego, ale po montażu specjalnie zadzwoniłem do administratora, aby upewnił się, że wszystko jest zamontowane poprawnie i według wszystkich jego zaleceń. Dlatego nieco razi mnie, jak część ludzi wypowiada się zarówno tutaj jak i na grupie FB, że "ludzie którzy zamontowali klimatyzację w mieszkaniu zrobili to na pałę, bez pozwolenia.", nie mając kompletnie pojęcia o czym mówią.

Być może teraz sytuacja nieco się zmieniła. Natomiast z informacji przekazanej od administratora przed montażem, utraciłem jedynie gwarancję na elewacje w miejscu, gdzie zrobione są dziury na rurki i na elewacje znajdującą się bezpośrednio pod dziurami (w razie przecieków itd.). I zrobiłem to na swoje ryzyko, ale za pozwoleniem administracji . Dlatego proponuje wszystkim znawcom, aby najpierw dobrze zgłębić temat, następnie się wypowiadać.

I to nie jest tak, że nie można montować w naszym bloku klimatyzacji . Można, tylko nie można powiesić jednostki zewnętrznej na elewacji. Musi ona stać na balkonie. A utrata gwarancji na część elewacji no to cóż, jak w życiu, każdy w jakimś stopniu odpowiada za swoje decyzje. Ja swojej nie żałuję :)


Wróć do „[Bud. D] (etap I) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości