[Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku E Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
karol_z_bud_E
Posty: 47
Rejestracja: 15 maja 2017, 11:27

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: karol_z_bud_E » 26 mar 2018, 11:14

Odebrane.

Mialem sporo uwag;
1. porysowane okna
2. porysowana balustrada balkonu
3. Wygieta uszczelka w dzwiach balkonowych
4. poirysowane sciany
5. ... DRUT wystajacy kolo drzwi balkonowych :D

czekam na decyzje

tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: tomekc » 26 mar 2018, 12:31

Ja też odebrałem.

obsługa ze strony LCC PONIŻEJ KRYTYKI.

Część usterek usunięta poprawnie (brak zaślepek, nieprawidłowy montaż kaloryfera).
Część usterek (ubytki tynku w suficie) usunięte bardzo niedbale.

Usterki poważne - zbyt wąski obydwa otwory drzwiowe - NIE USUNIĘTE W OGÓLE, pomimo ujęcia ich w protokole wstępnego odbioru oraz zapewnień po odbiorze wstępnym że usterki zostaną poprawione. Tłumaczenie ze strony przedstawiciela LCC żenujące.

Doszło kilka nowych usterek - obicia farby przy drzwiach wejściowych.

Wjeżdzając windą do mieszkania pani z LCC zablokowała się wraz z ekipą w windzie - winda dalej nie działa (godzina 11:45, klatka 5).

kastar
Posty: 52
Rejestracja: 10 wrz 2016, 18:45

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: kastar » 26 mar 2018, 13:14

tomekc pisze:Ja też odebrałem.

obsługa ze strony LCC PONIŻEJ KRYTYKI.

Część usterek usunięta poprawnie (brak zaślepek, nieprawidłowy montaż kaloryfera).
Część usterek (ubytki tynku w suficie) usunięte bardzo niedbale.

Usterki poważne - zbyt wąski obydwa otwory drzwiowe - NIE USUNIĘTE W OGÓLE, pomimo ujęcia ich w protokole wstępnego odbioru oraz zapewnień po odbiorze wstępnym że usterki zostaną poprawione. Tłumaczenie ze strony przedstawiciela LCC żenujące.

Doszło kilka nowych usterek - obicia farby przy drzwiach wejściowych.

Wjeżdzając windą do mieszkania pani z LCC zablokowała się wraz z ekipą w windzie - winda dalej nie działa (godzina 11:45, klatka 5).


To my również mamy poważną usterkę odnośnie otworów drzwiowych -zbyt niskie. Uwaga była zgłaszana podczas przeglądów i otrzymaliśmy odpowiedź : "Wysokość otworów drzwiowych wynosi pomiędzy 206-208 cm i jest wystarczająca pod montaż większości drzwi dostępnych na rynku." - ale akurat nie tych co my chcemy:D
Druga poważna usterka włącznik jest zbyt blisko osadzony otworu drzwiowego. Też otrzymaliśmy odpowiedź :"Łącznik „b” do oświetlenia WC został wykonany zgodnie z dokumentacją. Otwór drzwiowy jest przygotowany pod ościeżnice, ale nie muszą być opaskowe, mogą być stałe i wtedy nie będzie problemu z kolizją."


tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: tomekc » 26 mar 2018, 13:17

U mnie da się prosto poszerzyć tylko jeden otwór drzwiowy - drugi wymaga przesunięcia ściany. otwory według projektu i normy miały mieć 90cm - u mnie jedne ma 87 a drugi 86 cm. CO jest niewystarczające do montażu drzwi.

drozdz91
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:46

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: drozdz91 » 26 mar 2018, 14:04

tomekc pisze:U mnie da się prosto poszerzyć tylko jeden otwór drzwiowy - drugi wymaga przesunięcia ściany. otwory według projektu i normy miały mieć 90cm - u mnie jedne ma 87 a drugi 86 cm. CO jest niewystarczające do montażu drzwi.

I co w takim wypadku? Wiem, że może głupie pytanie, ale chcę się przygotować na przyszłość jakbym miał ten sam problem. Skoro nie zostało to wykonane zgodnie z normą i projektem to chyba powinni to poprawić?

tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: tomekc » 26 mar 2018, 14:08

To samo odpowiedziałem roześmianej pani z LCC.
Mają 14 dni na ustosunkowanie się do uwag.
Pomijam milczeniem to że mieli ponad 3 miesiące od przed-obiorów na poprawę tego.

karol_z_bud_E
Posty: 47
Rejestracja: 15 maja 2017, 11:27

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: karol_z_bud_E » 26 mar 2018, 15:40

Dziwne, firma od odbiorow nie zglosiila uwag co do drzwi ;) lucky me?


madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: madziks » 26 mar 2018, 15:53

u nas był już pan od pomiarów drzwi i nasze są idealne 89.9.

Tomasz_S
Posty: 45
Rejestracja: 05 sty 2018, 19:18

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: Tomasz_S » 29 mar 2018, 9:53

ja od siebie dodam:

- dziwi mnie że coś nie tak z otworami drzwiowymi bo gość który był u mnie na pomiarach powiedział że są takie jak mają być i rzadko się zdarza aby były tak 'dobrze' i równo zrobione

- co do tynków - wydaje mi się że zgłaszanie ryski na tynku to przesada bo nie płacimy za dodatkowe wykończenie - swoją drogą od osób które odwiedziły mnie podczas robót, a w budowlance siedzią od lat mówią otwarcie, że takich dobrych ścian w Krk nie robi nikt.

Caśa
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2017, 15:06

Re: [Bud. E] Terminy odbiorów mieszkań w II etapie inwestycji Centralna Park LC Corp

Postautor: Caśa » 29 mar 2018, 11:14

U mnie wszystko było ok na odbiorze. Natomiast dwa dni póżniej zauważyłam, że próg przed drzwiami wejściowymi cały mi się rusza. Z jednej strony nie jest przytwierdzony.



Wróć do „[Bud. E] (etap II) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości