[Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku B Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Rafał II p.
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2018, 19:35

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: Rafał II p. » 29 gru 2018, 21:08

Jak bruzda nie da rady, to są jeszcze tarcze z diamentem :-)

seebeeck
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2018, 21:47

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: seebeeck » 29 gru 2018, 22:10

Jestem ciekaw, ja zaczynam dopiero w lutym, zrób jakieś zdjęcia ;d

Rafał II p.
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2018, 19:35

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: Rafał II p. » 30 gru 2018, 10:57

Ok, coś wkleje
Ja zaczynam zaraz po odbiorze :-)


merlot
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2016, 17:59

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: merlot » 30 gru 2018, 18:45

Rafał II p. pisze:Witam wszystkich,

Czy w Waszych łazienkach zamontowano rury nad tynkiem?
Jak teraz położyć glazurę?
Proszę podzielcie się przemyśleniami w tym temacie.
Pozdrawiam

Niestety deweloperzy coraz częściej tak robią i zostawiają ludzi z problemem. Większość chyba to wkuwa, bo czasem bez tego trudno wykończyć łazienkę. Ale ogarnięta ekipa wykończeniowa powinna sobie z tym bez większego problemu poradzić.

gacopl
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:43

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: gacopl » 08 sty 2019, 23:53

Z instrukcji bodajże strona 5

"Ze względu na akustykę nie wykonano bruzdowania ścian przylegających do klatki schodowej ,korytarzy
oraz lokali sąsiednich pod jakiekolwiek instalacje .Wszystkie instalacje wod-kan. na tych ścianach
biegną poza nią (odsłonięte).
Obiekt został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową (w tym powykonawczą), pozwoleniem na
budowę, przepisami i normami, oraz zasadami wiedzy technicznej
UWAGI:
a) Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję żelbetową lub murową nośną bez zgody Zarządcy
budynku. Wszelkie zmiany sposobu użytkowania elementów budynków powodujące zwiększenie
projektowanego obciążania konstrukcji wymagają zgody projektanta.
b) Przypadki stwierdzenia nadmiernych ugięć stropów (efektem, czego mogą być uszkodzenia ścianek
działowych, odpadanie tynku, uszkodzenia posadzek) oraz zarysowań (niewłoskowatych) płyt
stropowych należy zgłosić Inwestorowi w trybie pilnym.
c) Ze względu na bezpieczeństwo konstrukcji oraz przepisy pożarowe zabrania się wykonywania
rozbiórek i wykuć elementów nośnych.
d) Nie wolno wykonywać bruzd, przecinania prętów zbrojeniowych, otworów w ścianach i stropach
żelbetowych monolitycznych ,gdyż może to spowodować osłabienie konstrukcji budynku, a w
ostateczności awarię lub katastrofę budowlaną.
e) Wszelkie przeróbki dokonywane w lokalu są wykonywane wyłącznie na odpowiedzialność właściciela
lokalu.

6

f.)Zabrania się rozbiórek ,przeróbek ,bruzdowania w ścianach działowych."

P.S. Też jestem wkurwiony bo założenie było takie aby hydrauliki nie ruszać

Yaso
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2017, 19:03

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: Yaso » 09 sty 2019, 16:04

Problem jest taki że jak kupowałem mieszkanie to poprawek już nie moglem nanosić. A teraz np żeby powiesić kinkiet na ścianie to muszę kabel puścić po ścianie bo bruzdowań nie można robić... troche lipa. No chyba że delikatnie w tynku co by ściany nie naruszyć.

drozdz91
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:46

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: drozdz91 » 09 sty 2019, 22:42

Proszę Was, jeżeli nie macie zbrojenia za ścianą to z tego co kiedyś pisano na forum, ludzie nikogo nie pytali tylko normalnie wkuwali ;)


KarolaW
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2018, 22:20

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: KarolaW » 09 sty 2019, 23:04

Czy ktoś z Was będzie montowal baterie podtynkowa z koniecznością zrobienia właśnie wglobienia w ścianie?

gacopl
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:43

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: gacopl » 10 sty 2019, 20:20

drozdz91 pisze:Proszę Was, jeżeli nie macie zbrojenia za ścianą to z tego co kiedyś pisano na forum, ludzie nikogo nie pytali tylko normalnie wkuwali ;)

Proszę nie proszę a później się kłóć z debilami że to nie twoja modyfikacja spowodowała problem, jak czytałem te instrukcje to mnie krew zalewała NIC NIE WOLNO

gr0sz3k
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:13

Re: [Bud. B] Łazienka - rury nad tynkiem / co z nimi zrobić - Centralna Park Kraków

Postautor: gr0sz3k » 11 sty 2019, 23:05

Też chciałem wkuć rury, mimo że jest to ściana nośna. Nie wiem natomiast jak sytuacja wygląda w praktyce i jakie mogą być konsekwencje ingerencji w ścianę oraz hydraulikę. Z tego co czytam na forum to ludzie z budynku D raczej nie przejmowali się tym zakazem. A wy wkuwacie?



Wróć do „[Bud. B] (etap III) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości