Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu przy Hynka od Dasta Invest w Krakowie Czyżynach.
czang
Posty: 28
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:04

Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: czang » 03 maja 2017, 18:16

Z tego wszystkiego, to wybrałem się w tą okolicę i zastanawiam się, jak będzie w przyszłości z parkowaniem na osiedlu budowanym przez Dasta Invest przy Hynka w Krakowie :) Wiadomo, okolica raczej nie jest wyposażona w przesadnie dużą liczbę miejsc postojowych, ale chyba do dewelopera należy też kawałek pasa startowego. Chyba podobnie, jak w przypadku Proinsu i bloku wybudowanego przez tą firmę obok.

Obrazek

Tu dobrze widać, jak samochody mieszkańców tam parkują, nawet kiedyś zrobili sobie szlaban na wjeździe tam, ale ktoś go wyłamał chyba dzień po postawieniu. W każdym razie mają sporo ogólnodostępnych miejsc postojowych, więc chyba nie ma problemu z zostawianiem samochodu.

Obrazek

U nas przed blokami też sporo miejsca, które można by wykorzystać w podobny sposób :) Myślicie, że tak to kiedyś będzie wyglądało, czy Dasta ma tu jakieś inne plany budując osiedle? Orientuje się ktoś, jak to będzie wyglądało w przyszłości? No i jaki dokładnie ma być współczynnik miejsc postojowych dla inwestycji?

Obrazek

Natomiast mam nadzieję, że jednak nie powstanie tam ogrodzony parking, taki jak widać tutaj, bo stawianie płotów nawet na pasie startowym nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Inna sprawa, że też nie wiem jak się ma do tego idea, która się na tym forum kiedyś pojawiła, żeby urządzić Rynek Czyżyński w tym miejscu - czyli jakąś ciekawie zaaranżowaną przestrzeń publiczną? Pewnie optymalnie by było, gdyby tam jakość funkcje parkingowe połączyć z

ziki
Posty: 20
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:15

Re: Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: ziki » 04 maja 2017, 0:37

Parkować zdecydowanie jest tam gdzie, choć moim zdaniem trochę szkoda, że rozwija się to tam tak bezładnie, bo to kawał ciekawej przestrzeni :) Za chwilę wyjdzie na to, że najlepiej w okolicy pas startowy po dawnym lotnisku zagospodarował (zagospodaruje) Budimex, łącząc tam funkcje parkingowe (wymieniając pod nie nawierzchnię) i rekreacyjne (choć szkoda, że w części ogrodzone). Szkoda, że miasto (też ma tam działki) nie dogadało się z deweloperami, żeby wspólnie to wszystko jakoś sensownie urządzić, może właśnie jako Rynek Czyżyński :)

wojtas2pl
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2017, 16:17

Re: Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: wojtas2pl » 17 lis 2017, 16:35

czang pisze:Z tego wszystkiego, to wybrałem się w tą okolicę i zastanawiam się, jak będzie w przyszłości z parkowaniem na osiedlu budowanym przez Dasta Invest przy Hynka w Krakowie :) Wiadomo, okolica raczej nie jest wyposażona w przesadnie dużą liczbę miejsc postojowych, ale chyba do dewelopera należy też kawałek pasa startowego. Chyba podobnie, jak w przypadku Proinsu i bloku wybudowanego przez tą firmę obok.

Obrazek

Tu dobrze widać, jak samochody mieszkańców tam parkują, nawet kiedyś zrobili sobie szlaban na wjeździe tam, ale ktoś go wyłamał chyba dzień po postawieniu. W każdym razie mają sporo ogólnodostępnych miejsc postojowych, więc chyba nie ma problemu z zostawianiem samochodu.

Obrazek

U nas przed blokami też sporo miejsca, które można by wykorzystać w podobny sposób :) Myślicie, że tak to kiedyś będzie wyglądało, czy Dasta ma tu jakieś inne plany budując osiedle? Orientuje się ktoś, jak to będzie wyglądało w przyszłości? No i jaki dokładnie ma być współczynnik miejsc postojowych dla inwestycji?

Obrazek

Natomiast mam nadzieję, że jednak nie powstanie tam ogrodzony parking, taki jak widać tutaj, bo stawianie płotów nawet na pasie startowym nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Inna sprawa, że też nie wiem jak się ma do tego idea, która się na tym forum kiedyś pojawiła, żeby urządzić Rynek Czyżyński w tym miejscu - czyli jakąś ciekawie zaaranżowaną przestrzeń publiczną? Pewnie optymalnie by było, gdyby tam jakość funkcje parkingowe połączyć z


Ten ogrodzony parking wykonany został przez Daste dla mieszkańców bloków wybudowanych przy M. Dąbrowskiej. doceowo teren pasa startowego ma byc miejscem do parkowania samochodów.


wojtas2pl
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2017, 16:17

Re: Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: wojtas2pl » 17 lis 2017, 16:35

czang pisze:Z tego wszystkiego, to wybrałem się w tą okolicę i zastanawiam się, jak będzie w przyszłości z parkowaniem na osiedlu budowanym przez Dasta Invest przy Hynka w Krakowie :) Wiadomo, okolica raczej nie jest wyposażona w przesadnie dużą liczbę miejsc postojowych, ale chyba do dewelopera należy też kawałek pasa startowego. Chyba podobnie, jak w przypadku Proinsu i bloku wybudowanego przez tą firmę obok.

Obrazek

Tu dobrze widać, jak samochody mieszkańców tam parkują, nawet kiedyś zrobili sobie szlaban na wjeździe tam, ale ktoś go wyłamał chyba dzień po postawieniu. W każdym razie mają sporo ogólnodostępnych miejsc postojowych, więc chyba nie ma problemu z zostawianiem samochodu.

Obrazek

U nas przed blokami też sporo miejsca, które można by wykorzystać w podobny sposób :) Myślicie, że tak to kiedyś będzie wyglądało, czy Dasta ma tu jakieś inne plany budując osiedle? Orientuje się ktoś, jak to będzie wyglądało w przyszłości? No i jaki dokładnie ma być współczynnik miejsc postojowych dla inwestycji?

Obrazek

Natomiast mam nadzieję, że jednak nie powstanie tam ogrodzony parking, taki jak widać tutaj, bo stawianie płotów nawet na pasie startowym nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Inna sprawa, że też nie wiem jak się ma do tego idea, która się na tym forum kiedyś pojawiła, żeby urządzić Rynek Czyżyński w tym miejscu - czyli jakąś ciekawie zaaranżowaną przestrzeń publiczną? Pewnie optymalnie by było, gdyby tam jakość funkcje parkingowe połączyć z


Ten ogrodzony parking wykonany został przez Daste dla mieszkańców bloków wybudowanych przy M. Dąbrowskiej. doceowo teren pasa startowego ma byc miejscem do parkowania samochodów.

ALEX13
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2018, 23:25

Re: Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: ALEX13 » 22 kwie 2018, 0:27

Parking na powietrzu nie będzie ogrodzony żadnym płotem itp, ma byś wyznaczony i ogrodzony podobno donicami lub słupkami, w każdym razie ma byś poprawiona płyta i miejsce na około 100 aut lub 150, parking na powietrzu będzie całkowicie darmowy, natomiast uważam że lepiej będzie jak developer ogrodzi teren ponieważ już teraz parkuje tam kto popadnie.

delec
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2017, 23:29

Re: Parkowanie i parkingi przy inwestycji Hynka w Czyżynach od Dasta Invest

Postautor: delec » 23 kwie 2018, 14:47

ALEX13 pisze:Parking na powietrzu nie będzie ogrodzony żadnym płotem itp, ma byś wyznaczony i ogrodzony podobno donicami lub słupkami, w każdym razie ma byś poprawiona płyta i miejsce na około 100 aut lub 150, parking na powietrzu będzie całkowicie darmowy, natomiast uważam że lepiej będzie jak developer ogrodzi teren ponieważ już teraz parkuje tam kto popadnie.

Ma być szlaban od strony ulicy Hynka.



Wróć do „Osiedle Hynka Dasta Invest - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości