Śmietniki w budynkach / opinie - os. Hynka Kraków

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu przy Hynka od Dasta Invest w Krakowie Czyżynach.
bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Śmietniki w budynkach / opinie - os. Hynka Kraków

Postautor: bianka.solderini » 15 cze 2018, 16:32

Moi drodzy, temat nie daje mi spokoju ;) Dowiedziałam się niedawno, że deweloper planuje zorganizowac śmietniki w blokach - zamkniete pomieszczenia z wejściem od strony ulicy, brak zsypów( doładnie chodzi mi o II etap - śmietnik ma znaleźć się na parterze poniżej mieszkania MC06 - ma być przeznaczony dla mieszkańców bloku B i C). Czy to jest ...legalne? Wiem, ze jest cała masa mrówkowców z lat 80. z takimi rozwiązaniami, ale nowy blok, w nienajniższym standardzie mógłby posiadać lepsze rozwiązanie problemu.

Co sądzicie na ten temat?


Rozporządzenie r.w.t. stanowi w § 23 "Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (...)".

inaczejnizmyslisz
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2018, 13:49

Re: Śmietniki w budynkach / opinie - os. Hynka Kraków

Postautor: inaczejnizmyslisz » 18 cze 2018, 13:59

Cytujesz rozporządzenie, bez refleksji nad całością. Wklejka dotyczy punktu 1,3. Śmietnik w budynku to podpunkt nr 2. Przy nim nie obowiązuja te odległość-tycza się innych przypadków. Zsypy od dawna są zakazane. Nie widziałem nowego budynku z inaczej usytuowanym śmietnikiem niz parter w budynku, a widziałem wiele. Może troszkę pocieszy fakt iż są one izolowane żeby problemów z zapachami nie było. Częstotliwość wymiany z racji ilości mieszkań też będzie wysoka, nie spotkałem się z problemem tym spowodowanym. Ergo jest legalne, było, będzie. Rozwiązanie jak w każdym nowym budynku w Krakowie.

czang
Posty: 28
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:04

Re: Śmietniki w budynkach / opinie - os. Hynka Kraków

Postautor: czang » 26 cze 2018, 0:15

Ale to bardzo dobre rozwiązanie z tymi śmietnikami. Takie pomieszczenie nie jest połączone z innymi pomieszczeniami w bloku, jest zamykane. Z altan śmietnikowych śmierdzi, siedzą w nich szczury, a zwykle też nie są najbardziej reprezentacyjnym elementem zagospodarowania przestrzeni wokół nowych bloków :)


KrzysiekP
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2019, 9:09

Re: Śmietniki w budynkach / opinie - os. Hynka Kraków

Postautor: KrzysiekP » 27 lut 2019, 9:10

bzdura, w nowym budownictwie stosowane są zew. osobne altany śmietnikowe, chociażby tak jest na Mistrzejowicach, gdzie ceny w nowych blokach były zdecydowanie niższe od tych co prezentuje Dasta



Wróć do „Osiedle Hynka Dasta Invest - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość