Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu przy Hynka od Dasta Invest w Krakowie Czyżynach.
galla
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: galla » 14 gru 2018, 18:14

...albo i 70-tych :lol:

bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: bianka.solderini » 25 gru 2018, 13:12

Tommy pisze:
żonavegety pisze:Nazwą ulicy też jestem zawiedziona.... ul. Hynka brzmi dużo lepiej :(

Trudno się nie zgodzić.... Jak podacie komuś adres "os. Dywizjonu 303" to 90% pomyśli, że mieszkacie w bloku z wielkiej płyty z lat 80-tych :)



ul. Hynka nie tylko brzmi lepiej, ale też nie wprowadzałaby takiego chaosu niż dokładanie kolejnych literek do dublujących się numerów bloków.

galla
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: galla » 26 gru 2018, 14:30

kupujecie mieszkanie w hucie - tu są osiedla, nie ulice, zawsze tak było.


bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: bianka.solderini » 26 gru 2018, 20:15

galla pisze:kupujecie mieszkanie w hucie - tu są osiedla, nie ulice, zawsze tak było.


zawsze, nie zawsze.... Czyżyny są odrębną dzielnicą od Nowej Huty od prawie 30 lat

galla
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: galla » 26 gru 2018, 20:59

tu zawsze były osiedla - nie ulice.

Huta, czy Czyżyny, dla mnie tu zawsze była Huta, choć wiadomo, że "Czyżyny" lepiej się sprzedają, bo Huty przyjezdni się boją :roll: no więc niech im będzie, że kupili mieszkanie nie_w_hucie :lol:

żonavegety
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:29

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: żonavegety » 27 gru 2018, 11:57

galla pisze:tu zawsze były osiedla - nie ulice.

Huta, czy Czyżyny, dla mnie tu zawsze była Huta, choć wiadomo, że "Czyżyny" lepiej się sprzedają, bo Huty przyjezdni się boją :roll: no więc niech im będzie, że kupili mieszkanie nie_w_hucie :lol:

Jeśli nie kupiłaś/es tu mieszkania to chyba bardzo Ci sie nudzi komentując posty, na dodatek ze złośliwością. Huta, Czyzyny, Podgorze, Ruczaj co za znaczenie... Ale z tego co mi wiadome forum jest dla mieszkańców.

bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: bianka.solderini » 27 gru 2018, 19:45

galla pisze:tu zawsze były osiedla - nie ulice.

Huta, czy Czyżyny, dla mnie tu zawsze była Huta, choć wiadomo, że "Czyżyny" lepiej się sprzedają, bo Huty przyjezdni się boją :roll: no więc niech im będzie, że kupili mieszkanie nie_w_hucie :lol:


tu tzn gdzie? W Krakowie? W Krakowie są różne adresy, nie tylko osiedla ale i ulice, aleje, place... cała masa opcji.

"dla mnie" - idąc takim tokiem rozumowania, można by się wykłócać, że Kraków leży w województwie "krakowskim" a nie małopolskim, bo przecież tak "kiedyś" zawsze było. Albo, że Lwów "jest nasz" a Gdańsk to wolne miasto, bo przecież tak było "od zawsze" . :lol:


galla
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: galla » 27 gru 2018, 21:36

Nikt nie zmieni adresu w tej części miasta na "ulicę", bo tak się przyjezdnym bardziej podoba :lol: W Hucie zawsze były osiedla i trzeba było się z tym liczyć kupując tu mieszkanie, zamiast teraz klepać posty, że "ładniej by było..."


p.s. jestem mieszkańcem 8-)

Antysłoikk
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2016, 16:10

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: Antysłoikk » 29 gru 2018, 3:30

galla pisze:Nikt nie zmieni adresu w tej części miasta na "ulicę", bo tak się przyjezdnym bardziej podoba :lol: W Hucie zawsze były osiedla i trzeba było się z tym liczyć kupując tu mieszkanie, zamiast teraz klepać posty, że "ładniej by było..."


p.s. jestem mieszkańcem 8-)

Super :) Nowa Huta ( dla januszy z zewnatrz : https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Huta_(Krak%C3%B3w)

bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: Lokale usługowe / co znajdzie się w lokalach usługowych w bloku - os. Hynka Kraków

Postautor: bianka.solderini » 21 lut 2019, 14:05

Antysłoikk pisze:
galla pisze:Nikt nie zmieni adresu w tej części miasta na "ulicę", bo tak się przyjezdnym bardziej podoba :lol: W Hucie zawsze były osiedla i trzeba było się z tym liczyć kupując tu mieszkanie, zamiast teraz klepać posty, że "ładniej by było..."

p.s. jestem mieszkańcem 8-)

Super :) Nowa Huta ( dla januszy z zewnatrz : https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Huta_(Krak%C3%B3w)

Anty, trochę strzał w stopę tym (btw źle) wstawionym linkiem.

"W 1990 wprowadzono nowy podział administracyjny Krakowa i na obszarze Nowej Huty utworzono 5 dzielnic samorządowych: Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice, Dzielnica XVI Bieńczyce, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie i Dzielnica XVIII Nowa Huta."

Czyli tak jak pisałam wcześniej, Czyżyny są odrebne od 30 lat. Czaicie ludzie? xD

Koniec końców blok ma adres os. Dywizionu 303 62B ...więc tak jak mówiłam, po zbudowaniu kolejnych bloków będzie dostawianie kolejnych dziwnych liter, generujących chaos w postaci poszukiwań bloku abcdefxyz



Wróć do „Osiedle Hynka Dasta Invest - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości