[Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu przy Hynka od Dasta Invest w Krakowie Czyżynach.
żonavegety
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:29

[Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: żonavegety » 04 sty 2019, 14:14

Witam, pytanie do osób, które odebrały już klucze. Czy Dasta kontaktowała się z Wami w celu odbioru mieszkań czy sami się kontaktowaliście?
Czy zgłoszone usterki zostały naprawione?

czang
Posty: 28
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:04

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: czang » 06 sty 2019, 23:05

żonavegety pisze:Witam, pytanie do osób, które odebrały już klucze. Czy Dasta kontaktowała się z Wami w celu odbioru mieszkań czy sami się kontaktowaliście?
Czy zgłoszone usterki zostały naprawione?

Jeżeli chodzi o to, jak przesyłana jest informacja o odbiorze mieszkania, to deweloper powinien poinformować klienta kupującego mieszkanie o odbiorze, nie wiem nawet czy nie ma o tym zapisu w umowie deweloperskiej.

Natomiast także interesuje mnie temat, jak są usuwane usterki w nowych mieszkaniach od dewelopera, które zostały znalezione podczas odbioru. Macie już jakieś doświadczenia, idzie to sprawnie i szybko, czy długo się czeka aż skończą? Dobrze wszystko naprawiają?

Tropek
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2018, 22:11

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: Tropek » 07 sty 2019, 20:16

u mnie wyglądało tak nikt sie nie odzywał, a połowa mieszkań odebrana. usterki z przegladu jakościowego nie usunięte. czas na usunięcie PODOBNO 30 dni


bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: bianka.solderini » 12 sty 2019, 11:50

Tropek pisze:u mnie wyglądało tak nikt sie nie odzywał, a połowa mieszkań odebrana. usterki z przegladu jakościowego nie usunięte. czas na usunięcie PODOBNO 30 dni


Dużo tych usterek było? Mógłbyś napisać jakie to były usterki?

bianka.solderini
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:06

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: bianka.solderini » 12 sty 2019, 11:52

czang pisze:
żonavegety pisze:Witam, pytanie do osób, które odebrały już klucze. Czy Dasta kontaktowała się z Wami w celu odbioru mieszkań czy sami się kontaktowaliście?
Czy zgłoszone usterki zostały naprawione?

Jeżeli chodzi o to, jak przesyłana jest informacja o odbiorze mieszkania, to deweloper powinien poinformować klienta kupującego mieszkanie o odbiorze, nie wiem nawet czy nie ma o tym zapisu w umowie deweloperskiej.

Natomiast także interesuje mnie temat, jak są usuwane usterki w nowych mieszkaniach od dewelopera, które zostały znalezione podczas odbioru. Macie już jakieś doświadczenia, idzie to sprawnie i szybko, czy długo się czeka aż skończą? Dobrze wszystko naprawiają?

jesli chodzi o umowę deweloperską - to w niej nie ma zapisu o gwarancji ponieważ "ponieważ rękojmia wynika z przepisów Kodeksu Cywilnego i Ustawy Deweloperskiej."

przynajmniej taką odpowiedź uzyskałam od przedstawiciela Dasty

emi_m
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2018, 13:58

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: emi_m » 18 sty 2019, 14:01

Witam

Odebraliśmy z mężem niedawno mieszkanie, jednak żadna z usterek z protokołu nie została na ten moment poprawiona (tak jak powyżej pisze Tropek). U nas głównym problemem są usterki dotyczące stolarki okiennej, a przede wszystkim źle zamontowanych zawiasów, przez co okna są bardzo nieszczelne. I chciałabym się zapytać czy komuś z Was, poprawili już cokolwiek i po jakim czasie od odbioru mieszkania, czy ktoś się kontaktował?
Mam wrażenie, że deweloper bagatelizuje to wszystko.

mfijalek
Posty: 14
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:17

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: mfijalek » 18 sty 2019, 14:09

Mogę w kwestii naprawy defektów związanych z tynkami - w tym tygodniu w poniedziałek zostały mi one naprawione. 29 dzień od odbioru mieszkania ;)


emi_m
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2018, 13:58

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: emi_m » 18 sty 2019, 14:20

29 dzień roboczy czy licząc weekendy :)?

Vegeta_2005
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2018, 20:12

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: Vegeta_2005 » 20 sty 2019, 23:37

emi_m pisze:Witam

Odebraliśmy z mężem niedawno mieszkanie, jednak żadna z usterek z protokołu nie została na ten moment poprawiona (tak jak powyżej pisze Tropek). U nas głównym problemem są usterki dotyczące stolarki okiennej, a przede wszystkim źle zamontowanych zawiasów, przez co okna są bardzo nieszczelne. I chciałabym się zapytać czy komuś z Was, poprawili już cokolwiek i po jakim czasie od odbioru mieszkania, czy ktoś się kontaktował?
Mam wrażenie, że deweloper bagatelizuje to wszystko.

My również odebraliśmy niedawno mieszkanie ( Pan który przekazywał klucze zapewniał ze większość usterek została naprawiona co jak się okazało przy odbiorze było nie prawdą - nic nie poprawiono ). Największy problem jest z balkonami i parapetami - te poprawki odłożyli na termin późniejszy z uwagi na warunki atmosferyczne. Na stolarce widać dość duże uszkodzenia okleiny okiennej - koniecznym jest tez wyregulowanie okien.
Mieszkanie mamy odebrane i chcielibyśmy ruszyć z wykańczaniem ale niektóre usterki uniemożliwiają nam rozpoczęcie prac ( musielibyśmy usunąć usterki za dewelopera ). Również mamy wrażenie ze bagatelizują sprawę, nikt się z nami nie kontaktował o wszystko się sami upominaliśmy.

ramzesnh
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2019, 11:52

Re: [Etap I] Usuwanie przez dewelopera usterek znalezionych podczas odbioru mieszkania - Hynka od Dasta

Postautor: ramzesnh » 28 sty 2019, 16:41

Witam,

Kupiłem mieszkanie w budynku z etapu II, zatem interesuję się jak mają się sprawy w istniejącym już bloku.
Wczoraj przechodziłem obok inwestycji i zauważyłem dosyć mocne zacieki w niektórych miejsach na elewacji. Zdaję sobie sprawę, że blok nie będzie wiecznie śnieżnobiały, ale zacieki (linie) w konkretnych miejscach w dopiero co oddanym bloku? Wczoraj była odwilż i woda ciekła z góry strugami w niektórych miejscach, wręcz wlewając się do jednego z balkonów na pierwszym piętrze. Czy nie jest to czasem spowodowane źle położoną (lub zbyt krótką?) blachą na dachu?
Czy może ktoś zgłaszał taką usterkę?

Pozdrawiam.



Wróć do „Osiedle Hynka Dasta Invest - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość