Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Aleja Pokoju 83 Kraków od dewelopera Atal.
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: lrc1912 » 20 wrz 2017, 14:45

Nie ma co porównywać z BX. Oglądałem swego czasu od środka osiedle przy ul. Marii Dąbrowskiej i Bagry Park. Przyznaje bez bicia, że Atal to dobry deweloper. Chociaż nie specjalnie lubię deweloperów, bo niektórzy rządzą się w Krakowie jakby to oni byli jedynym władcą i Panem.

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: sand » 21 wrz 2017, 17:10

Nie ma nawet co porównywać dewelopera Atal do Budimex Nieruchomości. Budimex to nie ta sama półka. Wykończenie duże słabsza, obsługa i kontakt z biurem obsługi klienta to trzeci świat. Znajoma, która kupila mieszkanie na Marii Dąbrowskiej nie może powiedzieć złego słowa o Atalu. Prace poprawkowe, które wykonywali były zrobione błyskawicznie. Przez cały czas byli z nią w kontakcie. O Budimexie niestety nie da się tego powiedzieć.

DarthMoon
Posty: 146
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:34

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: DarthMoon » 22 wrz 2017, 7:17

sand pisze:Nie ma nawet co porównywać dewelopera Atal do Budimex Nieruchomości. Budimex to nie ta sama półka. Wykończenie duże słabsza, obsługa i kontakt z biurem obsługi klienta to trzeci świat. Znajoma, która kupila mieszkanie na Marii Dąbrowskiej nie może powiedzieć złego słowa o Atalu. Prace poprawkowe, które wykonywali były zrobione błyskawicznie. Przez cały czas byli z nią w kontakcie. O Budimexie niestety nie da się tego powiedzieć.

Mam mieszkania od jednego i drugiego dewelopera. W pełni zgadzam się z Twoimi opiniami.
Budmiex ma słabsze wykończenie, trzeba walczyć z nimi o każdą pierdołę, uważać na np miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, nie wierzyć w każde słowo, najlepiej mieć wszystko na pismie.
Czy kupiłbym jeszcze mieszkania od Budimexu wiedząc jaka udręka czeka mnie z takimi kombinatorami? Tak. Cena robi swoje.5100 za m2(wliczając już w to cenę za miejsce postojowe 24tys) to była świetna cena, gdzie moi znajomi kupili za 6400 mieszkanko bliżej placu centralnego. Widziałem gościa który kupił 2 mieszkania na Avii i po 18miesiącach zarobił na kazdym 1/5 tego co w nie włożył.
Zaznaczę, że dewelopera Budimex nie polecam, bo powinni być porządnie ukarani, szczególnie za kłamstwa, które potrafią mówić prosto w twarz. Dla osób, które nie walczą o swoje i przyjmują wszystko co powiedzą inni za prawdę, omijajcie tego dewelopera.


wesolutka
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:17

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: wesolutka » 22 wrz 2017, 10:28

DarthMoon pisze:
sand pisze:Nie ma nawet co porównywać dewelopera Atal do Budimex Nieruchomości. Budimex to nie ta sama półka. Wykończenie duże słabsza, obsługa i kontakt z biurem obsługi klienta to trzeci świat. Znajoma, która kupila mieszkanie na Marii Dąbrowskiej nie może powiedzieć złego słowa o Atalu. Prace poprawkowe, które wykonywali były zrobione błyskawicznie. Przez cały czas byli z nią w kontakcie. O Budimexie niestety nie da się tego powiedzieć.

Mam mieszkania od jednego i drugiego dewelopera. W pełni zgadzam się z Twoimi opiniami.
Budmiex ma słabsze wykończenie, trzeba walczyć z nimi o każdą pierdołę, uważać na np miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, nie wierzyć w każde słowo, najlepiej mieć wszystko na pismie.
Czy kupiłbym jeszcze mieszkania od Budimexu wiedząc jaka udręka czeka mnie z takimi kombinatorami? Tak. Cena robi swoje.5100 za m2(wliczając już w to cenę za miejsce postojowe 24tys) to była świetna cena, gdzie moi znajomi kupili za 6400 mieszkanko bliżej placu centralnego. Widziałem gościa który kupił 2 mieszkania na Avii i po 18miesiącach zarobił na kazdym 1/5 tego co w nie włożył.
Zaznaczę, że dewelopera Budimex nie polecam, bo powinni być porządnie ukarani, szczególnie za kłamstwa, które potrafią mówić prosto w twarz. Dla osób, które nie walczą o swoje i przyjmują wszystko co powiedzą inni za prawdę, omijajcie tego dewelopera.

Pod inwestycje jak najbardziej,
ale czy gdybyś miał mieszkać w Avii to czy też byś kupił? :)

DarthMoon
Posty: 146
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:34

Re: Aleja Pokoju 83 Kraków od Atal - opinie na forum o nowej inwestycji w Czyżynach

Postautor: DarthMoon » 22 wrz 2017, 13:43

wesolutka pisze:
DarthMoon pisze:
sand pisze:Nie ma nawet co porównywać dewelopera Atal do Budimex Nieruchomości. Budimex to nie ta sama półka. Wykończenie duże słabsza, obsługa i kontakt z biurem obsługi klienta to trzeci świat. Znajoma, która kupila mieszkanie na Marii Dąbrowskiej nie może powiedzieć złego słowa o Atalu. Prace poprawkowe, które wykonywali były zrobione błyskawicznie. Przez cały czas byli z nią w kontakcie. O Budimexie niestety nie da się tego powiedzieć.

Mam mieszkania od jednego i drugiego dewelopera. W pełni zgadzam się z Twoimi opiniami.
Budmiex ma słabsze wykończenie, trzeba walczyć z nimi o każdą pierdołę, uważać na np miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, nie wierzyć w każde słowo, najlepiej mieć wszystko na pismie.
Czy kupiłbym jeszcze mieszkania od Budimexu wiedząc jaka udręka czeka mnie z takimi kombinatorami? Tak. Cena robi swoje.5100 za m2(wliczając już w to cenę za miejsce postojowe 24tys) to była świetna cena, gdzie moi znajomi kupili za 6400 mieszkanko bliżej placu centralnego. Widziałem gościa który kupił 2 mieszkania na Avii i po 18miesiącach zarobił na kazdym 1/5 tego co w nie włożył.
Zaznaczę, że dewelopera Budimex nie polecam, bo powinni być porządnie ukarani, szczególnie za kłamstwa, które potrafią mówić prosto w twarz. Dla osób, które nie walczą o swoje i przyjmują wszystko co powiedzą inni za prawdę, omijajcie tego dewelopera.

Pod inwestycje jak najbardziej,
ale czy gdybyś miał mieszkać w Avii to czy też byś kupił? :)

Kupiłem na Avii mieszkanko również dla siebie :) oczywiście z miejscem postojowym. :)

wesolutka
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:17

Re: Aleja Pokoju 83 Kraków od Atal - opinie na forum o nowej inwestycji w Czyżynach

Postautor: wesolutka » 24 wrz 2017, 14:48

DarthMoon pisze:Mógłbyś podać przykłady ofert cenowo lepszych z dobrą komunikacją miejską tylko bez ofert typu Swoszowice itd

Napisałem, że dla osób o "słabych" nerwach nie polecam Budimexu. Dla kogoś kto walczy o swoje i jest kumaty, mieszkania w Czyżynych od BX to była okazja. Miałem mnóstwo problemów, nerwów i straciłem czas, który musiałem poświęcić. Ale takie jest życie, jak ktoś ma kasy jak lodu, mógł wybrać super dewelopera, zlecić jakiejś firmie cały odbiór, walkę z budimexem itd.

jeśli kupujesz mieszkanie dla siebie i weźmiesz pod uwagę wszystkie koszty:
- większy czynsz o kilkadziesiąt zł za miesiąc niż w innych inwestycjach, w skali roku kilkaset zlotych
- kasę którą musisz włożyć na usterki i roznice miedzy jakoscia wykonania
- raty odsetkowe, do czasu przeniesienia własności, koszty przy uruchomieniu transz kredytu - jeśli korzystasz z kredytu ( u innych deweloperow np. dasta, jasna, czy atal możesz negocjować wplaty np. 20 % przy podpisaniu umowy, reszta przy odbiorze)
- brak możliwości przerobek na etapie budowy
To cena już nie będzie taka atrakcyjna.
Oczywiście pod wynajem zmienia się punkt widzenia, bo koszty przenosza się na wynajmującego, a z reguly mieszkanie kupuje się za gotowe ;-)

Dobra ale nie ma co zasmiecac watku, bo ten dotyczy atala i inwestycji na al. pokoju :)

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: Nowy » 11 paź 2017, 23:37

Jeżeli już chcemy liczyć dokładnie to, ile faktycznie kosztowało mieszkanie w Czyżynach od poszczególnych deweloperów, to trzeba by jeszcze doliczyć do tego dopłaty MDM, z którym kupiono chyba naprawdę wiele lokali w inwestycji Budimexu. To dawało cenę niższą o 10 do 30 procent, a to też robiło sporą różnicę. Jasne, że nie każdy mógł / chciał z tego skorzystać.

Obrazek

A jeżeli chodzi o osiedla budowane przez dewelopera Atal w Czyżynach, to mamy City Towers, na zdjęciu powyżej. Tu droga przebiegająca przez środek osiedla, czyli chyba można ją nazwać jego osią, na parterach zamiast lokali usługowych garaże, zieleni zero (są też parkingi z geokraty, chyba jako powierzchnia biologicznie czynna, też się to liczy), dodatkowo chodniki zastawione samochodami i trzeba chodzić ulicą i mieścić się na niej z samochodami. Atal, jak większość deweloperów, ma projekty lepsze i gorsze :)

O jakości i opiniach o samych mieszkaniach się nie wypowiadam, bo nie mam wiedzy w tym zakresie.


user123
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2019, 13:22

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: user123 » 11 maja 2019, 13:30

ATAL to jedna wielka fuszerka, zwłaszcza mieszkania z wykończeniem. Polecam wybrać się na jakieś ich osiedla i przyjrzeć się brudnym elewacjom (zacieki robią się już na nowych blokach, a ATAL wpisuje sobie do umowy, że nie odpowiada za nie), wykonanie klatek też pozostawia wiele do życzenia. Kiedyś może budowali dobrze, ale teraz na wszystkim tną koszty i jadą na starej renomie. Kilka zdjęć z ich wykończenia łazienki i zacieki na bloku oddanym do użytku raptem pół roku temu.
Załączniki
elewacja.jpg
elewacja.jpg (25.2 KiB) Przejrzano 23198 razy
fuga3.jpg
fuga3.jpg (110.21 KiB) Przejrzano 23198 razy
fuga2.jpg
fuga2.jpg (131.11 KiB) Przejrzano 23198 razy
fuga.jpg
fuga.jpg (36.51 KiB) Przejrzano 23198 razy

Rudix
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2017, 18:10

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: Rudix » 12 maja 2019, 16:00

Czy wykończenie łazienki było reklamowane? Co Atal na to? I czy wiesz może coś o takich fuszerkach w innych mieszkaniach?

Wiktor.Olechowski
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2019, 13:10

Re: Opinie o deweloperze Atal a zakup mieszkania w inwestycji Aleja Pokoju 83

Postautor: Wiktor.Olechowski » 03 paź 2019, 13:19

Jakie są państwa opinie o wykończeniu mieszkań przez Atal?? Głównie chodzi mi o wygłuszenie. Mieszkam obecnie osiedlu Avia i dzieci biegające u góry, doprowadzają mnie do nerwicy, a żonę już nie raz do płaczu. Dzwięki biegających dzieci docierają do nas jak gra na bębnach.



Wróć do „Aleja Pokoju 83 Atal - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość