Koszty utrzymania nowego mieszkania na os. Aleja Pokoju 83 od Atal Kraków

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Aleja Pokoju 83 Kraków od dewelopera Atal.
spiner
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2017, 23:42

Koszty utrzymania nowego mieszkania na os. Aleja Pokoju 83 od Atal Kraków

Postautor: spiner » 11 paź 2017, 23:49

aaddaam1 pisze:Dodatkowo poprosiłem o wykaz dodatkowych opłat jakie należy opłacić. Poniżej informacje od dewelopera (są to opłaty dla Bagry Park i opłaty należy traktować tylko poglądowo - mogą ulec zmianie):

LOKALE MIESZKALNE I UŻYTKOWE
1. Opłata eksploatacyjna: 2,71 zł/m2 (wg powierzchni użytkowej lokalu i pomieszczeń
przynależnych)
2. Centralne ogrzewanie i ciepła woda - opłata stała: 1,50 zł/m2 (wg powierzchni
użytkowej lokalu)
3. Zimna woda i kanalizacja: 10,15 zł/m3
4. Ciepła woda - opłata zmienna wg zużycia: 18,00 zł/m3 (zimna woda plus podgrzanie)
5. Centralne ogrzewanie opłata zmienna wg zużycia: 40,00 zł/GJ
6. Wywóz odpadów: 20,00 zł/lokal
MIEJSCA POSTOJOWE W GARAŻU
Opłata eksploatacyjna: 1,73 zł/m2 (wg powierzchni użytkowej udziału w garażu)
MIEJSCA POSTOJOWE NA ZEWNĄTRZ
Opłata eksploatacyjna: 0,38 zł/m2

Dodatkowo jeżeli chodzi o inwestycję Aleja Pokoju 83 – raz w roku klienci będą zobowiązani do uiszczania podatku z tytułu użytkowania wieczystego gruntu – wstępnie obliczona kwota to 2,81 zł/m2 mieszkania.

Czy dobrze rozumie, że 2,71 zl/m2 to opłata za czynsz, a ewentualne przekroczenia wody, ogrzewania itd będą naliczane wg powyzszego cennika?

Pozdrawiam.

Dzięki @aaddaam1, za podrzucenie tej informacji, na pewno dane poglądowe, ale mam nadzieję, że nie będzie u nas (bo jestem blisko zakupy mieszkania w tej inwestycji) na osiedlu gorzej, niż w przypadku Bagry Park. Można też na forum podejrzeć, ile płaci się za mieszkania w nowych inwestycjach w Czyżynach, które powstały w dzielnicy niedawno. Gdzieś widziałem, że GJ ciepła, kosztuje koło 50 zł, woda ciepła chyba nieco tańsza, bo tu wyszło prawie 30 zł za m3. A może ktoś ma jeszcze jakieś informacje na ten temat i podzieli się na forum?

PaulinaC
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2017, 1:46

Re: Koszty utrzymania nowego mieszkania na os. Aleja Pokoju 83 od Atal Kraków

Postautor: PaulinaC » 20 gru 2017, 1:53

Witam. Jesteśmy po umowie rezerwacyjnej i z tego co mówiła p. Kinga z biura sprzedaży mieszkań opłaty eksploatacyjne 3zl/ m2 i oplaty dla firmy NCC 5zl/m2 zaliczkowe .
Z rozmowy z moją znajoma która jest zarządca innych osiedli z tej opłaty 5zl za metr zaliczkowe dą się zejść i to sporo!! Poza tym wg niej pani z NCC która obsługuje klientów jest osobą mało kompetentna nie działająca na rzecz klientów tylko jak wiadomo góra firmy. Więc pierwsze co to trzeba zmienić firmę zarządzająca. My w chwili obecnej na mieszkaniu płacimy 6,3/m2 w sumie opłat eks i zaliczkowych.


Wróć do „Aleja Pokoju 83 Atal - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości