Czym jest użytkowanie wieczyste - wyjaśnienie na forum Aleja Pokoju 83 (Atal)

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Aleja Pokoju 83 Kraków od dewelopera Atal.
aaddaam1
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2017, 18:55

Czym jest użytkowanie wieczyste - wyjaśnienie na forum Aleja Pokoju 83 (Atal)

Postautor: aaddaam1 » 15 paź 2017, 21:27

Witajcie,

Dziś otrzymałem wzór umowy deweloperskiej. Moją uwagę przykuł zapis:
"Przedstawiciel DEWELOPERA oświadcza, że na podstawie umowy sprzedaży objętej aktem notarialnym Rep. A Nr 716/2016 z dnia 21 stycznia 2016 roku, sporządzonej w tutejszej Kancelarii Notarialnej, DEWELOPER jest użytkownikiem wieczystym do dnia 5 grudnia 2089 roku nieruchomości położonych w Krakowie, gmina Miasto Kraków, powiat Miasto Kraków, województwo małopolskie, jednostka ewidencyjna Nowa Huta, numer obrębu 54 (pięćdziesiąt cztery), tj..."

Czy ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć co oznacza "DEWELOPER jest użytkownikiem wieczystym do dnia 5 grudnia 2089 roku"
Po 2089 tracimy prawa do mieszkania? Jakieś dodatkowe opłaty?

Pozdrawiam.

Rudix
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2017, 18:10

Re: Czym jest użytkowanie wieczyste - wyjaśnienie na forum Aleja Pokoju 83 (Atal)

Postautor: Rudix » 16 paź 2017, 22:00

Jest to pytanie, na które wiele tęgich głów nie potrafi odpowiedzieć. Różne są interpretacje prawników. Dlatego też Ministerstwo Budownictwa chce skończyć z użytkowaniem wieczystym i zamienić je w prawo własności. Oczywiście właściciele mieszkań na terenach użytkowanych wieczyście będą musieli zapłacić za przekształcenie we własność.

Ustawa regulująca to miała wejść jeszcze w 2017 roku, ale nadal jest to odkładane w czasie.


Wróć do „Aleja Pokoju 83 Atal - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość