Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Forum przeznaczone dla właścicieli miejsc parkingowych naziemnych zlokalizowanych na parkingu wielostanowiskowym za blokami Orlińskiego 4 i Orlińskiego 6 w Krakowie.
Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: Neigbour » 11 lip 2017, 22:46

Witajcie,

Czy ktoś z forumowiczów posiada miejsce parkingowe na tym wydzielonym parkingu obok O4 i powie mi ile wynoszą miesieczne opłaty? Rozumiem że jest to traktowane jako oddzielna nieruchomość to koszta są wyższe niż w przypadku miejsc postojowych pod blokami?

Z góry dzieki za odpowiedz
Sąsiad

Lukasz__
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2017, 12:14

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: Lukasz__ » 12 lip 2017, 13:11

140 zł miesięcznie kosztuje parking strzeżony obok kościoła na Dywizjonu 303, na starym pasie lotniska.

wkurzający mąż
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:49

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: wkurzający mąż » 12 lip 2017, 18:26

Od października do końca stycznia płaciłem Budimexowi po 20 zł/m-c, a po podpisaniu aktu nikt się po należność nie zgłasza, także nie wiem ile i komu. Oczywiście piszę o parkingu za szlabanem. Płaci się też od tego podatek jak od mieszkania czy części wspólnej ale to są kilkunastozłotowe kwestie na rok.


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: gucio » 17 wrz 2017, 23:52

Ponawiam pytanie kolegów ile teraz płacicie Państwo za miejsce postojowe to za szlabanem ? Dziękuję za informacje

iiii
Posty: 50
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:24

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: iiii » 18 wrz 2017, 7:32

Parkingiem zarzadza firma promos ta od orlinskiego 6

amm
Posty: 92
Rejestracja: 27 paź 2015, 11:47

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: amm » 18 wrz 2017, 7:46

wkurzający mąż pisze:Od października do końca stycznia płaciłem Budimexowi po 20 zł/m-c, a po podpisaniu aktu nikt się po należność nie zgłasza, także nie wiem ile i komu. Oczywiście piszę o parkingu za szlabanem. Płaci się też od tego podatek jak od mieszkania czy części wspólnej ale to są kilkunastozłotowe kwestie na rok.

Czy ktos mógłby odnieść się do powyższego fragmentu? Z tego co się orientowałam, miejsca w garażu podziemnym obarczone są podatkiem dziesięciokrotnie wyższym niż podatek od mieszkania (odrębna księdza wieczysta na halę garażową) - czy parking zewnętrzny rządzi się innymi prawami?

_damian
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2016, 18:12

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: _damian » 24 wrz 2017, 18:35

amm pisze:
wkurzający mąż pisze:Od października do końca stycznia płaciłem Budimexowi po 20 zł/m-c, a po podpisaniu aktu nikt się po należność nie zgłasza, także nie wiem ile i komu. Oczywiście piszę o parkingu za szlabanem. Płaci się też od tego podatek jak od mieszkania czy części wspólnej ale to są kilkunastozłotowe kwestie na rok.

Czy ktos mógłby odnieść się do powyższego fragmentu? Z tego co się orientowałam, miejsca w garażu podziemnym obarczone są podatkiem dziesięciokrotnie wyższym niż podatek od mieszkania (odrębna księdza wieczysta na halę garażową) - czy parking zewnętrzny rządzi się innymi prawami?

Za zewnętrznie miejsce parkingowe płacisz dużo mniej. Tylko podatek gruntowy :)


The Kostrzewas
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2015, 22:01

Re: Koszt utrzymania miejsca na parkingu zewnętrznym obok Orlińskiego 4

Postautor: The Kostrzewas » 25 wrz 2017, 14:41

_damian pisze:
amm pisze:
wkurzający mąż pisze:Od października do końca stycznia płaciłem Budimexowi po 20 zł/m-c, a po podpisaniu aktu nikt się po należność nie zgłasza, także nie wiem ile i komu. Oczywiście piszę o parkingu za szlabanem. Płaci się też od tego podatek jak od mieszkania czy części wspólnej ale to są kilkunastozłotowe kwestie na rok.

Czy ktos mógłby odnieść się do powyższego fragmentu? Z tego co się orientowałam, miejsca w garażu podziemnym obarczone są podatkiem dziesięciokrotnie wyższym niż podatek od mieszkania (odrębna księdza wieczysta na halę garażową) - czy parking zewnętrzny rządzi się innymi prawami?

Za zewnętrznie miejsce parkingowe płacisz dużo mniej. Tylko podatek gruntowy :)

Dokładnie. Za miejsce na działce parkingowe masz 0.47 płn * 1/172* powierzchnia całkowita działki czyli coś 0.6 ha czy jakoś tak



Wróć do „Parking naziemny za blokami Orlińskiego 4 i 6 - forum właścicieli miejsc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość