Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Forum przeznaczone dla właścicieli miejsc parkingowych naziemnych zlokalizowanych na parkingu wielostanowiskowym za blokami Orlińskiego 4 i Orlińskiego 6 w Krakowie.
Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: Neigbour » 13 paź 2017, 2:05

Witajcie właściciele miejsc parkingowym na działce parkingowej O4. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale od 3 dni na dziko parkują 2 samochody - jeden na krakowskich (KR) a drugi na łódzkich (EL). Rozumiem, że jest ciężko z parkingami w okolicy ale jako właściciel 1/172 działki parkingowej nie podoba mi się, że ktoś wykorzystuje nasz parking w sposób niepożądany. Jak pozwolimy na taką samowolkę to niedługo będziemy mieli sytuacje jak na parkingu podziemnym Avii gdzie osoby bez miejsc dorobiły sobie pilota i na bezczela parkują bez zakupionych miejsc.

3 dni temu myślałem, że to sporadyczny przypadek parkowania ale 3 dni pod rząd... no nie halo bardzo...

Pozdrawiam

The Kostrzewas
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2015, 22:01

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: The Kostrzewas » 13 paź 2017, 8:40

chodzi ci o Hyundai i Chevroleta ? tak też już ich widziałem parę razy i nie ukrywam, że nie jestem zachwycony tym.

rozumiem ze jak goście do kogoś przyjadą i postawią samochód na godzinę dwie to nic się wielkiego nie stanie ale ustawianie samochodów przy betonowych słupkach świadczące o nienpisiadaniu miejsca parkingowego...no na to nie mozna się zgodzić! :x

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: sand » 13 paź 2017, 11:16

Również zauważyłem wczoraj dwa samochody parkujące wzdłuż betonowych słupków. Macie namiary do zarządcy parkingu? Powinien wezwać lawetę i ściągnąć te samochody na koszt właściciela.


wkurzający mąż
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:49

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: wkurzający mąż » 14 paź 2017, 14:34

Jedyna opcja na to to przesuniecie słupków tak aby oddzielały rzeczywiście ciąg pieszy od samochodowego. To że jestem właścicielem 1/172 działki a ktoś parkuje na lewo to akurat mi wisi póki moje miejsce na mnie czeka, natomiast drażni mnie jak chcę przejść a auto stoi tak że wydzielonym "chodnikiem" nie da się swobodnie przejść albo muszę wciągać brzuch przy czym cymbałowi nawet nie chciało się złożyć lusterka to powiem wam taki instynkt chama się w człowieku odzywa.

Płacicie zarządcy za to miejsce? Ja przed podpisaniem aktu miesięcznie dawałem do Bx 20 zł, a teraz nikt się o nic nie upomina.

maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: maciek » 14 paź 2017, 16:33

To może wydzielmy dodatkowe 2/3 lub 5 miejsc parkingowych i zacznijmy je wynajmować np. za 100 -150 zł, a zarobione środki przeznaczmy na fundusz remontowy - na pewno się przyda w przyszłości. A na nielegalnie parkujące pojazdy (przez dłuższy czas) jedyne rozwiązanie to blokada - usunięcie płatne np. 500 zł - przeznaczenie wiadomo -na fundusz remontowy :)

KOSMO
Posty: 105
Rejestracja: 18 kwie 2015, 10:55

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: KOSMO » 14 paź 2017, 18:48

wkurzający mąż pisze:Płacicie zarządcy za to miejsce? Ja przed podpisaniem aktu miesięcznie dawałem do Bdx 20 zł, a teraz nikt się o nic nie upomina.

płaciłeś prywatnej firmie za korzystanie z nieswojego mienia (BDX zawsze jest cudzy dla nas), akt notarialny spowodował, iż to mienie stało się własne więc BDX nie ma prawa pobierać tej opłaty, dlaczego nie płacisz dalej 20zł miesięcznie bo nie ma możliwości powołania wspólnoty mieszkaniowej bo na tej działce nie ma lokali, nie ma wspólnoty mieszkaniowej to nie ma zarządcy.
.
Miałem tego tematu nie poruszać ale sam się pojawił, nikt nam nie odśnieży tego terenu chyba że sami w sobotę przy piwku i łopacie, dziwię się, że ktoś płaci za zużycie prądu przez szlaban i oświetlenie, pewnie O4 sponsoruje nam ten luxus, pewnie tylko do czasu jak się połapią... będziemy nosić prąd w wiaderkach albo szlaban do góry i witajcie turyści

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: Neigbour » 14 paź 2017, 19:44

Kosmo zarządcą parkingu tak jak bloku Orlinskiego 4jest Promos. i to oni mają zająć się odśnieżaniem w zimie terenu wspólnego parkingu...ale nie dotyczy to odśnieżania miejsc parkingowych wiec juz czekam na promki na łopaty do śniegu :P


wkurzający mąż
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:49

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: wkurzający mąż » 15 paź 2017, 0:46

Płaciłem do Bx ponieważ do podpisania aktu to było ich miejsce postojowe, natomiast ciekawi mnie czemu Promos nic ode mnie nie chce.
Nie żebym miał za dużo, ale tak jak było wspominane to głupi prąd za darmo też nie jest, nie mówiąc o prędzej czy później nieuniknionej kwestii pękania, wysadzania czy choćby koleinowania się masy co będzie wiązało się z grubymi nakładami więc ktoś musi na to dać.
A jak nie będzie na to wspólnej, solidarnie oddanej kasy od 172 miejsc to ludzie sami w życiu się nie dogadają i będzie z tego tylko ruina.

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: sand » 16 paź 2017, 12:26

Zdjęcie z dzisiaj. Tak oto parkują na dziko dwa samochody na parkingu przy O4. Albo ktoś kto wykupił miejsce postojowe posiada dwa samochody, albo wpuszcza zupełnie trzecią osobę za szlaban. Tak czy inaczej jest to zwykłe złodziejstwo w stosunku do osób, które zapłaciły za te miejsca. Ponawiam pytanie o aktualnego zarządcę parkingu ponieważ zamierzam tę sprawę zgłosić. Proponuję również aby ustanowić opłatę za wjazd na dziko na 500zł plus 200zł za każdą dobę pozostawienia samochodu poza wyznaczonymi miejscami. Pieniądze przeznaczyć na konserwację szlabanu lub remont nawierzchni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Parking za blokami Orlińskiego 4 i 6 i dzikie parkowanie na nim poza miejscami

Postautor: gucio » 17 paź 2017, 0:30

sand pisze:Zdjęcie z dzisiaj. Tak oto parkują na dziko dwa samochody na parkingu przy O4. Albo ktoś kto wykupił miejsce postojowe posiada dwa samochody, albo wpuszcza zupełnie trzecią osobę za szlaban. Tak czy inaczej jest to zwykłe złodziejstwo w stosunku do osób, które zapłaciły za te miejsca. Ponawiam pytanie o aktualnego zarządcę parkingu ponieważ zamierzam tę sprawę zgłosić. Proponuję również aby ustanowić opłatę za wjazd na dziko na 500zł plus 200zł za każdą dobę pozostawienia samochodu poza wyznaczonymi miejscami. Pieniądze przeznaczyć na konserwację szlabanu lub remont nawierzchni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie musiałeś zasłaniać tablic to jest teren prywatny i możesz sobie fotografować co ci się zywnie podoba



Wróć do „Parking naziemny za blokami Orlińskiego 4 i 6 - forum właścicieli miejsc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość