Budowa parku a zajęcie części parkingu na czas prowadzenia prac - parking za O4 i O6

Forum przeznaczone dla właścicieli miejsc parkingowych naziemnych zlokalizowanych na parkingu wielostanowiskowym za blokami Orlińskiego 4 i Orlińskiego 6 w Krakowie.
Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Budowa parku a zajęcie części parkingu na czas prowadzenia prac - parking za O4 i O6

Postautor: Neigbour » 23 maja 2019, 21:06

Dzisiaj otrzymałem takiego maila od naszego administratora. Co sądzicie?

Szanowni Państwo,

Jak zapewne wiecie, po obu stronach Państwa parkingu przy ul. B. Orlińskiego 4A w Krakowie - już w bieżącym roku /w czerwcu/, rozpoczną się prace związane z urządzeniem ogólnodostępnego parku.
Powstanie on na terenie byłego terenu autodromu i na działkach pomiędzy ul. Stella Sawickiego i budynkiem przy ul. Orlińskiego 4. Inwestorem jest Gmina Kraków, a wykonawcą będzie firma KRISBUD z Trzebini. Budowa parku rozpocznie się już w czerwcu br. Wykonawca rozpocznie budowę, najpierw na terenie za budynkiem Orlińskiego 4. Obie części przyszłego parku - nie mają wspólnego bezpośredniego sąsiedztwa. Przedziela je rogiem teren Państwa parkingu.
W związku z powyższym Wykonawca zwrócił się do nas, jako administracji terenu Wspólnoty Parkingowej, z wnioskiem o zgodę na czasowe /ok. roku/, zajęcie części terenu działki, bezpośrednio przyległej do pasa drogowego przy ul. Stella Sawickiego, w pasie szerokości ok. 5-6m /załączam rzut tej części działki parkingowej - teren zakreślony/. W tej sprawie było bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami Wykonawcy - na wskazanym terenie. Po spotkaniu, przedstawiciel Wykonawcy, przesłał do mnie, treść informacji /wstępnych uzgodnień/, od firmy KRISBUD - treść, jak cytuję poniżej:
"W nawiązaniu do piątkowego spotkania na budowie, zwracamy się do Państwa z prośbą o umożliwienie przejazdu przez działkę
Nasza prośba dotyczy pasa o szerokości 5m. Nasze prace nie będą miały wpływu na możliwość korzystania z parkingu.

Umożliwienie przejazdu pozwoli nam na dojazd do pozbawionej dojazdu części inwestycji.
Po zrealizowaniu inwestycji:
- teren zostanie przywrócony do pierwotnego stanu
- alejki asfaltowe na trasie przejazdu zostaną odtworzone
- drzewa zostaną posadzone w ich pierwotnej lokalizacji

Jako rekompensatę/ w ustaleniu z administracją parkingu/, dla Państwa proponujemy:
- doprowadzenie instalacji wodociągowej do parkingu i wykonanie punktów czerpalnych przy zieleńcach parkingu
- posadzone przez Państwa brzozy zastąpimy nowymi brzozami

Państwa zgoda jest dla nas bardzo istotna również ze względu na próbę minimalizacji uciążliwości budowy dla mieszkańców.
Wykonanie i eksploatacja dodatkowego wjazdu na ten teren wiązałaby się z utrudnieniami w ruchu dla mieszkańców (np. zajęcie pasa drogowego na ul. Orlińskiego i ul. Stella-Sawickiego, demontaż krawężnika na długości wjazdu na ul. Orlińskiego)."
Przed zajęciem stanowiska w sprawie zgody lub nie, na zajęcie pasa terenu parkingu, chciałbym z Państwem skonsultować prośbę, ze strony firmy KRISBUD. Bardzo proszę o opinie, ze strony Państwa w tej sprawie, które pomogą mnie w zajęciu właściwego stanowiska w stosunku do wniosku firmy KRISBUD.

Na Państwa terenie parkingu - nie ma bezpośredniego dostępu do wody, która /jak pokazała aura pogodowa w ubiegłym roku, długi okres suszy od maja do praktycznie końca lata/, spowodowała potrzebę nawadniania terenu zielonego, a zwłaszcza posadzonych /usychających/ drzew. Mają one bardzo ograniczony /wąski i niedostateczny/, dostęp do wilgoci. Jako administracja terenu, próbowaliśmy je ratować, poprzez dodatkowe nawadnianie. Robiliśmy to dzięki wyrozumiałości mieszkańców budynku nr 4, z ich sieci wodociągowej. Oczywiście za zużytą wodę, trzeba było zwrócić koszty zużytej wody dla tej wspólnoty mieszkaniowej Orlińskiego 4.
Ten sposób utrzymania zieleni, nie jest idealny i wskazane byłoby wybudowanie podziemnej instalacji wodnej - na potrzeby działki parkingowej - to nasza propozycja, aby to zrobić w ramach tej rekompensaty. Cześć brzóz jest trzeba je wymienić na nowe nasadzenia. Chcę wykorzystać dobrą współpracę i w/w firmą, która by w ramach rekompensaty mogła to zrobić.

Brak ze strony Państwa zdecydowanego sprzeciwu lub brak odpowiedzi, będę traktował, jako zgodę.
Z poważaniem,

--
.
PROMOS SP.Z O.O.

newkind
Posty: 109
Rejestracja: 08 kwie 2015, 8:59

Re: Budowa parku a zajęcie części parkingu na czas prowadzenia prac - parking za O4 i O6

Postautor: newkind » 24 maja 2019, 7:55

Jeżeli tylko teren zostanie przywrócony do stanu poprzedniego i ilość drzew będzie conajmniej taka sama, to nie widzę powodu, dlaczego by się nie zgodzić. Tamten narożnik i tak nie jest teraz praktycznie wogóle używany, bo mieszkańcy i tak przecinają betonowy plac gdy chcą dojść do chodnika. Wcześniej jeszcze stała tam ławeczka, ale od kiedy zaczęła służyć jako miejscówka do picia piwa i darcia gęby to zniknęła, więc tymbardziej poza betonową alejką nic tam nie ma.

Moje zdanie jest takie, że powinno się wydać zgodę. Nie dość, że dzięki temu prace z parkiem pójdą sprawniej, a stan sprzed budowy zostanie przywrócony, to jeszcze będzie system nawadniający i nowe nie podeschnięte drzewa. Problem usychających drzew i konieczności dodatkowego nawadniania ich był poruszany na spotkaniach wspólnot Orlińskiego 4 i Orlińskiego 6, więc nie jest to problem wyssany z palca.

Myślę, że super pomysłem również jest poprosić wykonawcę, aby odtwarzając ten narożnik zrobił to w sposób, który ładnie połączył by obie, odesparowane części parku, tak aby było spójne i ładne przejście pomiędzy nimi.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Budowa parku a zajęcie części parkingu na czas prowadzenia prac - parking za O4 i O6

Postautor: gucio » 24 maja 2019, 21:21

Jestem tego samego zdania , popieram chociaż nie jestem właścicielem miejsca ;-)
Bardzo profesjonalne podejście do sprawy i dodatkowe profity ...


Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Budowa parku a zajęcie części parkingu na czas prowadzenia prac - parking za O4 i O6

Postautor: Wściekły Wąż » 08 cze 2019, 22:29

Nie widzę wad zaproponowanego rozwiązania. Nie jestem mieszkańcem zainteresowanej wspólnoty, ale uprzejmie proszę o wyrażenie zgody w imię wspólnego dobra i korzyści.



Wróć do „Parking naziemny za blokami Orlińskiego 4 i 6 - forum właścicieli miejsc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości