[Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A - V etapu Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
drozdz91
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:46

[Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: drozdz91 » 18 cze 2018, 11:28

Cześć :)

Czy ktoś z Was myślał już może nad zaplanowaniem łazienki? Przyszły rzuty od dewelopera, ale szczerze mówiąc nie mam pomysłu. Każdy pomysł niwelowany jest przez wąską ścianę (31) z lewej strony:
Obrazek

Chciałem przenieść grzejnik nad wannę obok umywalki i umywalkę przesunąć bardziej na środek, ale podobno może być problem z przeniesieniem grzejnika w to miejsce :evil: Macie jakieś rady?

grzeslaw
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2018, 19:52

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: grzeslaw » 27 cze 2018, 8:25

Cześć! Wrzuć proszę obrazek na inny serwer, bo ten (przynajmniej u mnie) się niestety nie ładuje...

Sam się podłączę do tematu - u nas do łazienki i kuchni jest jedna wspólna ściana, po której poprowadzone mają być przyłącza kanalizacyjne przez co jedynie niewielkie wariacje tego co zaproponował na rzutach deweloper wchodzą w grę.

Później uruchomię nowy wątek, gdzie mam nadzieję, że wszyscy się podzielimy swoimi pomysłami, opiniami i wiedzą na temat zmian jakie wprowadzamy przed budową mieszkań :)

kokopoli
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:48

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: kokopoli » 02 wrz 2018, 16:37

Hejo somsiady!
:D
My też planujemy łazienkę. Zerknijcie na plany dewelopera i jak kombinujemy przenieść z łazienki pralkę do przedpokoju :)
Z innej bajki :D Myślicie, że drzewa nam zostawią przed oknami?
Załączniki
2.png
nasz pomysł
2.png (37.2 KiB) Przejrzano 4904 razy
1.png
deweloper
1.png (60.15 KiB) Przejrzano 4904 razy


Destrosoft
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:35

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: Destrosoft » 05 wrz 2018, 12:36

Cześć,

@drozdz91

Łazienki również nie widzę.

@kokopoli

Jeśli chodzi o pralkę to pomysł ciekawy i wygląda, że dostęp do niej byłby wygodny. Ja osobiście bym jednak zostawił pralkę w łazience, tam gdzie ciężko zagospodarować miejsce w inny sposób niż związany z funkcją pomieszczenia :D W miejscu przeniesionej pralki zrobiłbym szafę wnękową na całej powierzchni i można tam wsadzić dowolne graty. Tak mi się wydaje, że byłoby lepiej ale każdy przecież robi tak żeby mu się mieszkało jak najlepiej :P

Jestem na etapie przygotowywania rzutów - została mi elektryka i wod-kan ale zastanawiam się jak interpretować ułożenie łącznika wypustu ściennego i gniazdka w łazience przy umywalce. To już jest chyba tylko tajemnica architekta i nikt mi nie pomoże - zobaczę na żywo :D

Obrazek

kokopoli
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:48

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: kokopoli » 05 wrz 2018, 18:46

Ja mam podobny problem, w jednym miejscu mam 4 znaki i żadnego ne da się odczytać.
Btw masz o wiele bardziej ustawną łazienkę :) A pralkę chciałem przenieść właśnie do wnękowej szafy ale właśnie się waham.

kokopoli
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:48

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: kokopoli » 05 wrz 2018, 18:49

Poza tym chciałem przenieść pralkę, żeby można było siedzieć na kibelku nie patrząc na umywalkę :/ chyba, że macie inny pomysł :?:

Destrosoft
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:35

Re: [Bud. A] Łazienka - plan i wykończenie / pomysły na łazienkę - Centralna Park

Postautor: Destrosoft » 05 wrz 2018, 21:49

Rzeczywiście 170 cm, aby umieścić umywalkę i wc naprzeciwko to trochę mało ale do przeżycia. Ja próbowałem zrobić to samo na 161 cm i stwierdziłem, że nierealne/niekomfortowe. W miejsce wc chciałem wstawić wannę 100 na 150 cm a wc i pralkę naprzeciwko siebie, tam gdzie stoi wanna na planie.

PS Ściana z pralką i wc ma u mnie 203 cm dlatego nie powinno być żadnego dyskomfortu z uderzaniem głową w pralkę podczas posiedzenia ;)

U siebie za to widzę inny problem - przy umywalce muszę zamontować np. deszczownicę i prysznic a normalny kran ścienny musi być od strony drzwi aby dało się zrobić cokolwiek z użyciem wody w wannie bez wchodzenia do niej. Umywalka tuż przy wannie trochę utrudni manipulowanie kranem znajdującym się na ścianie pionu.



Wróć do „[Bud. A] (etap V) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość