Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A - V etapu Osiedla Centralna Park od LC Corp w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
thelid90
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2018, 11:45

Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: thelid90 » 28 lut 2020, 14:32

Hej wszystkim, czy wszyscy decydują się na Polenergia jako dostawcę prądu? I jaki internet zamierzacie sobie założyć?

kokopoli
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:48

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: kokopoli » 17 mar 2020, 17:53

Eeee, ja tam wole Tauron. (Taniej i bardziej profesionalnie) :D

Destrosoft
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:35

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: Destrosoft » 06 kwie 2020, 18:34

Witam,

Jak u Was wygląda sytuacja z odbiorem? Zdecydowaliście się na odbiór zdalny? Jestem ciekaw bo ja odpuściłem i stwierdziłem, że nie będę wstanie przygotować wszystkiego do czasu wejścia ekipy, w momencie gdy konieczne będzie przebywanie w 20 miejscach jednego dnia a jest to wysoce niewskazane. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wydaje mi się, że to chyba była najlepsza decyzja w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam


thelid90
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2018, 11:45

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: thelid90 » 15 kwie 2020, 18:32

Hej, ja też czekam z odbiorem mieszkania. Trzeba minimalizować ryzyko.

pablo.honey@onet.eu
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2020, 15:04

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: pablo.honey@onet.eu » 23 kwie 2020, 15:19

Hej, zdecydowałem się na odbiór "zdalny" i myślę że nie różnił się on zbytnio od tego tradycyjnego. Zresztą sama procedura odbioru wydaje się jedynie formalnością przy samym rozpoczęciu prac. Ktoś kto weryfikował już stan mieszkania na przeglądzie lokatorskim wie czego się spodziewać. Ponadto jeszcze przed nastaniem epidemii planowałem skorzystanie z usług firmy, która takie profesjonalne odbiory przeprowadza i dzięki całemu temu zamieszaniu uniknąłem wydania paru stów zupełnie niepotrzebnie. Wykańczanie mieszkanie w dobie koronawirus jest trudne i miałem tutaj duże wątpliwości ale dzisiaj wydaje mi się to bardzo dobrą decyzją.

Jak z terminami dla osób które jeszcze nie odebrały mieszkania?

Destrosoft
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:35

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: Destrosoft » 27 kwie 2020, 15:07

Witam,

Dziś rozmawiałem z deweloperem odnośnie odbiorów. Dowiedziałem się, że część ludzi (bardzo mało) ma termin odbioru teraz końcem kwietnia i początkiem maja. Reszta (większość) czeka i nie zadeklarowała się na żadną opcję.

Ja wstępnie dogadałem się żeby mi wyznaczyli termin odbioru w pierwszych dwóch tygodniach czerwca. Być może Ci co teraz jeszcze nie zdecydowali się na odbiór i nie zadeklarowali terminu, też dołączą do czerwcowych terminów po majowej zadumie. Z rozmowy wynika, że przynajmniej na razie nie ma aż takiej presji więc pewnie będą organizować comiesięczne odbiory dla chętnych. Presja pewnie zacznie się jeśli ktoś zechce zwlekać dłużej niż pół roku :)

Pozdrawiam

pablo.honey@onet.eu
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2020, 15:04

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: pablo.honey@onet.eu » 05 maja 2020, 10:09

Jest jeszcze jedna sprawa - przeniesienie własności i wizyta u notariusza. Zgodnie z umową deweloperską czas upływa 01.06. To zaledwie miesiąc.


Destrosoft
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:35

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: Destrosoft » 09 maja 2020, 22:38

Ja bym uznał, że w obecnej sytuacji te terminy z umowy nie obowiązują ze względu na "siłę wyższą", która tak często jest przytaczana. Pewnie przed nami akty będą podpisywać właściciele z etapu IV, który ma obsuwę z notariuszem.

pablo.honey@onet.eu
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2020, 15:04

Re: Odbiór mieszkań w bud. A / wybór dostawcy prądu - Centralna Park Kraków

Postautor: pablo.honey@onet.eu » 15 maja 2020, 10:38

Pewnie otrzymaliście maila że przeprowadzone w budynku prace mogą "naruszać warunki rękojmi i są nie zgodne z instrukcją".
O co może chodzić? Ktoś burzy ściany działowe?



Wróć do „[Bud. A] (etap V) Osiedle Centralna Park – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości