Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Forum mieszkańców Orlińskiego 9 w Krakowie - tematy ogólne.
Xarder
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2018, 16:42

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Xarder » 14 cze 2019, 21:41

mateusz89 pisze:
Xarder pisze:Ciekaw jestem dkaczego tak wam zakezy na tej strefie zamieszkania... W strefie ruchu również nie wolno parkować na chodnikach. Wystarczy choć trochę znać przepisy. Ja podejrzewam że te osoby które tak bardzo nawołują do strefy zamieszania to takie osoby które kupiły po kilka miejsc postojowych i nikt nie chce ich wynająć bo się da prawie wszędzie parkować a taka strefa wymusi na kimś wynajęcie takiego miejsca nie ma to jak dobry pomysł na biznes widziałem już takie działania na ulicy soltysowskiej i centralnej... To widać bo sporo miejsc jest wolna cały czas tylko słupki stoją.. Później taki jegomość się śmieje bo ma zarobek a my mieszkańcy będziemy się podpierdzielac do straży miejskiej bo ktoś sobie krzywo zaparkuje.. Gdzie jest zarządca i jakieś zebranie? Już dawno powinno być.. Bo jest dużo rzeczy do obgadania i poddania pod głosowanie


Skoro strefa Ci przeszkadza to rozumiem że jesteś z jedną z tych osób blokujących chodniki bo jaki byłby inny powód??
Cieżko jest przejść się na Pas startowy?

Otóż drogi sąsiedzie jestem jednym z nielicznych, którzy tu parkują prawidłowo poza miejscami za dobrze znam przepisy ruchu drogowego żeby za bzdury dostawać mandaty.. Strefa zamieszkania kosztuje projekt i znaki poza tym jest czasochłonne i musi być zatwierdzone przez urząd wojewódzki. Po drugie już widzę jak kurierzy będą tutaj jeździć 20 na godzinę ciekawe kto to będzie weryfikować na osiedlu.. Patrol ruchu drogowego? Stawiam flaszkę jak ich tu zobaczę kiedyś... Z tego co widzę jak wokół naszych bloków ludzie jeżdżą to ja bym dziecka luzem nie puścił żeby sobie biegało po jezdni... Strefa zamieszkania i tak nic nie zmieni parkowanie się nie zmieni będą stać jak stoją a straż miejska "pakietuje" interwencje zbiera z całego tygodnia po czym w jeden dzień realizuje tłumacza się brakami ludzi.. Poza tym nadal strefa ruchu nie działa na naszym terenie bo droga wokół bloku D nie widnieje na mapach i projekt strefy ruchu nie ma pozytywnej opinii urzędu wojewódzkiego. Dopóki nie skończą prac geodezyjnych i wszystko nie zostanie naniesione na mapy nie utworzy się tutaj żadnej strefy.

Xarder
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2018, 16:42

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Xarder » 14 cze 2019, 21:47

michalxg pisze:
Xarder pisze: widziałem już takie działania na ulicy soltysowskiej i centralnej...

Dzięki temu mają tam ład i porządek, a nie taki Meksyk jak tu w okolicy...

Skoro tak uważasz to proponuję tam się przejechać i sprawdzić.. Jak już tam będziesz popytaj ludzi tam mieszkających czy są zadowoleni ze strefy. Jakoś na starych osiedlach strefy nie ma i ludzie umieją zaparkować a tutaj przyjechał ktoś Skoda na rzeszowskich numerach i 3 dni na zieleńcu oraz na łuku drogi przy bloku D parkował.. Co trzeba mieć w głowie żeby tak auto zostawić? Albo autem zastawić cały chłodnik? Wygoda czy głupota?

Wysiu200
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:12

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Wysiu200 » 15 cze 2019, 10:03

Co do skody hitem jest ze czarnuchy przejechaly i pomimo wezwania ktore nie tylko ja kierowalem w tej sprawie blokady nie założyli. Chyba stwierdzili że to nie zieleniec , moze kiedys był..


Xarder
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2018, 16:42

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Xarder » 16 cze 2019, 20:20

Wysiu200 pisze:Co do skody hitem jest ze czarnuchy przejechaly i pomimo wezwania ktore nie tylko ja kierowalem w tej sprawie blokady nie założyli. Chyba stwierdzili że to nie zieleniec , moze kiedys był..

Blokadę mogą założyć tylko w przypadku wykroczeń drogowych parkowanie na zieleńcu i jego uszkadzanie lub niszczenie jest wykroczeniem porzadkowym

mop
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:34

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: mop » 17 cze 2019, 7:17

Tylko strefa zamieszkania wam pomoże. Zobaczcie sobie przy blokach Orlińskiego, na których już jest, że działa. Dla różnego rodzaju dostawców też znacznie lepiej ze strefą bo przecież za 15 minut postoju nie dostanie mandatu, a bez problemu znajdzie miejsce, żeby stanąć. Zaraz wejdzie strefa na całej avii, więc się zleją na wasz teren. I taka podpowiedź - poddać to pod głosowanie już na pierwszym możliwym zebraniu, bo z każdym zebraniem mniej ludzi głosuje i będziecie mieli ciężko coś przegłosować.

mateusz89
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2019, 16:40

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: mateusz89 » 25 cze 2019, 17:28

mieszkaniec9 pisze:Z ciekawości zapytałem zarządce czy planują coś z tym zrobić, otrzymałem informację, że "osoba odpowiedzialna" zajmuje się przygotowaniem projektu i czekają na kontakt.

Jak dostanę więcej informacji to wrzucę

Wiadomo coś więcej?

Wysiu200
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:12

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Wysiu200 » 02 paź 2019, 22:25

Postawili znak :D zakaz parkowania przed blokiem A . Tyle ze ... chyba nikt go nie zauwazyl albo nikt się nim nie przejmuje ;) albo to ze zostoi po lewej stronie wiec na chodniku sie nie liczy :D


Xarder
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2018, 16:42

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Xarder » 03 paź 2019, 14:59

Znaki drogowe powinny być ustawione zgodnie z kierunkiem jazdy po lewej stronie może zostać ustawiony tylko w celu powtórzenia lub w celu informacyjnym lub na drodze jednokierunkowej natomiast jeśli jest ustawiony tylko po lewej stronie na drodze dwukierunkowej to żadne służby nie będą go egzekwować

Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Ogr » 13 lis 2019, 19:52

Coraz więcej aut wraca na drogę. Dziś widziałem jak SM przejeżdżała, zrobiła kółko i pojechała dalej. Chodnik wzdłuż placu zabaw jest wolny, ale dalej już samochody stoją w najlepsze na zakazie zatrzymywania i żadnej reakcji SM

Bierm
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2018, 17:33

Re: Zastawione miejsca parkingowe wzdłuż 9A / organizacja parkowania wokół Orlińskiego 9

Postautor: Bierm » 14 lis 2019, 0:51

Ogr pisze:Coraz więcej aut wraca na drogę. Dziś widziałem jak SM przejeżdżała, zrobiła kółko i pojechała dalej. Chodnik wzdłuż placu zabaw jest wolny, ale dalej już samochody stoją w najlepsze na zakazie zatrzymywania i żadnej reakcji SM

Podobno były jakieś błędy w oznakowaniu i strażnicy dostali polecenie nie interweniować u nas - taką informacje dostałem po jednym z telefonów do nich. Nspisalem maila do administracji 12.11.19 i dostałem odpowiedz, ze następnego dnia, tj dziś, oznakowanie zostanie poprawione, a kierownik referatu straży miejskiej cofnie notatkę o nie podejmowaniu interwencji.

Niestety dużo osób uważa, ze na drodze za budynkiem D można parkować bo nie ma żadnego znaku. Pragnę tylko przypomnieć, ze znak postawiony na początku budynku D nie jest odwołany przez żadne skrzyżowanie ani stosowny znak, a zakręt drogi o 90 stopni niczego przecież nie zmienia. Zatem dzwonić na straż miejska aż się nauczą! :)



Wróć do „Orlińskiego 9 - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość