Problem z domofonem/dzwonkiem/farbą - może wspólna przyczyna?

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Orlińskiego 1.
Grzegorz75
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, 0:38

Problem z domofonem/dzwonkiem/farbą - może wspólna przyczyna?

Postautor: Grzegorz75 » 02 lis 2021, 23:21

Witam,

może ktoś przerabiał podobny temat: od pewnego czasu odchodzi farba ze ścian, nie jakoś bardzo ale coraz to w innych miejscach, z reguły startując od listew w górę.
Odchodzą powoli listwy, robią się bąble na ścianie.
To, co się łuszczy jest suche, nie ma grzyba, etc. - ale problem jest.
Wentylacja ~działa, przegląd zrobiony i nie ma dramatu (szału też nie co prawda ale cug jest).
Raczej nie ma wycieku wody - wszystko suche, nie ma śladu w łazience, etc.

Do tego jakiś czas temu przestał działać dzwonek i domofon - być może jest to w jakiś sposób połączone?

Przerabiał ktoś z mieszkańców podobny problem/problemy? Jaka była przyczyna, diagnoza?

Dzięki z góry!

Alex
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2016, 17:39

Re: Problem z domofonem/dzwonkiem/farbą - może wspólna przyczyna?

Postautor: Alex » 05 lis 2021, 19:41

U mnie wyszly bable na listwie przypodlogowej z mdfu oraz bable na farbie. Listwa tez jakby spuchla. Wszystko wydawało się suche ale później wyszło że wycieka woda z instalacji wody i pod wylewka jest wilgoć która jest podciagana kapilarnie przez scianki dzialowe z bloczków gipsowych. U sasiada na dole byly mokre plamy na suficie. Później mialem 4 miesiace rozwalona kuchnie bo szukalismy wycieku i cala naprawa.
Wiec skoro farba odpada i sa bable to prawie pewne ze bardzo mocno wzrosła wilgotność scianki.. proponuje zrobic proby cisnieniowe na instalacji wody ciepłej i zimnej i na centralnym. Ja mialem delikatnie nieszczelna rurke wody i saczyla sie i namakala wylewka pozniej scianka itd. A objawy byly takie jak wyżej napisalem.
Na którym pietrze mieszkasz? Robiles przerobki na instalacji?
Ja miałem to w zeszłym roku
Pozdrawiam


Wróć do „[Bud. A] Orlińskiego 9 - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość