Wady i zalety / opinie o mieszkaniach i lokalizacji - Osiedle Symbioza

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na Osiedlu Symbioza w Krakowie od dewelopera Grupa Rogala.
misiomam
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:52

Re: Wady i zalety / opinie o mieszkaniach i lokalizacji - Osiedle Symbioza

Postautor: misiomam » 07 lis 2019, 16:00

Laoma pisze:
misiomam pisze:
Laoma pisze:Hej! My mamy mieszkanie w bloku nr 1, a w bloku nr 2 nasi przyjaciele już zarezerwowali :) Czynsz ma wynosić 6- 7 zł za m kw. Co do odbiorów - pozostało jeszcze trochę czasu, w ten piątek idziemy mierzyć mieszkanie, także odezwę się i opowiem jak wyglądało wszystko i czy przewidywane są duże opóźnienia (bo zawsze jakiś poślizg jest). Na razie mogę jedynie powiedzieć, że kierownik budowy jest dość problematyczny (zakaz wejścia na budowę- żeby zobaczyć mieszkanie przed kupnem trzeba było się nagimnastykować...co do mierzenia też- tylko w październiku w piątki między 13 a 15; zakaz robienia zdjęć...także pierwsze wrażenie zrobił marne- przynajmniej na mnie) Pozdrawiam! :)


Heeej :) I jak poszło ?? :)



Hej Wszystkim! Poszło bardzo sprawnie, niestety już jest 1 miesiąc opóźnienia- wykonawca nie wyrobi się z terenem zewnętrznym, drogami, chodnikami, uporządkowaniem baraków w miejscu gdzie ma być plac zabaw i zieleń. Parkingi zew. też są w powijakach. Także już nam zaznaczono, że odbiory raczej w styczniu :(

Samo mieszkanie bardzo ok, na razie średnio jest się do czego przyczepić :P Klatki schodowe i winda wciąż do zrobienia,ale to wiadomo...ktoś ma jakieś swoje odczucia, przemyślenia? Podzielcie się!


Chyba na prawie każdej budowie jest jakiś poślizg. Najważniejsze, że mieszkanie wydaje się ok. Jest duża różnica metrażu w stanie faktycznym od tego na planach? Jestem tego ciekawa :)

Ja się bardziej zastanawiam jak się rozwiąże sprawa z tym nieszczęsnym Hostelem co jest obok osiedla planowanego, niezbyt mi się dobrze kojarzą hostele. Pani z biura sprzedaży przekazała mi informację, że nie wie co z nim ale na ten moment na pewno zostanie. Zastanawia mnie fakt braku ogrodzenia na osiedlu, mówią, że to kwestia przepisów. Ale na innych osiedlach nadal jest to praktykowane. Trochę nie za ciekawa jest perspektywa, że każdy będzie mógł się tam kręcić nawet ze strony łąk nowohuckich...

Laoma
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2019, 14:59

Re: Wady i zalety / opinie o mieszkaniach i lokalizacji - Osiedle Symbioza

Postautor: Laoma » 11 lis 2019, 18:13

Hostel zostanie, fakt. Na razie lepsze to (i zachowanie drzew i zieleni tam występujących) niż zabetonowanie tego kolejnymi kilkoma blokami...

Co do dostępności osiedla dla każdego- osobiście jestem przeciwniczką grodzonych osiedli i cieszę się,że tego na Symbiozie nie ma- ten koncept kompletnie się nie sprawdza i powoduje zanik jakichkolwiek więzi międzysąsiedzkich. A tak może sąsiedzi nawiążą jakiś inny kontakt niż na forum ;)

Bardziej martwią mnie opóźnienia, ponieważ cóż- kasę za mieszkanie trzeba było dać na czas, oczekuję tego samego od dewelopera i otrzymania kluczy wg zapisów umowy,nic ponad to :) Metraż jest w porządku i na razie nie ma wielkich różnic- kilka cm tu i tam jest ok :) Pzdr!


Wróć do „Osiedle Symbioza - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość