Zakup mieszkania w Imperial Citi Yes

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Imperial Citi Yes Kraków od dewelopera Imperial Capital.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2016, 9:59
Lokalizacja: Kraków

Zakup mieszkania w Imperial Citi Yes

Postautor: Greg » 22 sie 2020, 14:25

Witam, czy są już jakieś osoby które zakupiły mieszkanie w ww. inwestycji?
Planujemy zakup mieszkania i chcielibyśmy się wymienić jakimiś spostrzeżeniami.

imperator
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2020, 16:54

Re: Zakup mieszkania w Imperial Citi Yes

Postautor: imperator » 22 sie 2020, 17:00

Greg pisze:Witam, czy są już jakieś osoby które zakupiły mieszkanie w ww. inwestycji?
Planujemy zakup mieszkania i chcielibyśmy się wymienić jakimiś spostrzeżeniami.

Rozważałem temat zakupu mieszkania w inwestycji Imperial City Yes, w zasadzie cały czas rozważam. Tylko ta okolica jest trochę taka na uboczu i to daje mi do myślenia. Zwłaszcza jeżeli chodzi o bliskość usług, to mam wrażenie, że nie jest z tym tam najlepiej. A jakie widzisz argumenty "za" i "przeciw"? Udało się uzyskać jakąś lepszą cenę, niż inne inwestycje w tych okolicach?

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2016, 9:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup mieszkania w Imperial Citi Yes

Postautor: Greg » 23 sie 2020, 12:23

imperator pisze:
Greg pisze:Witam, czy są już jakieś osoby które zakupiły mieszkanie w ww. inwestycji?
Planujemy zakup mieszkania i chcielibyśmy się wymienić jakimiś spostrzeżeniami.

Rozważałem temat zakupu mieszkania w inwestycji Imperial City Yes, w zasadzie cały czas rozważam. Tylko ta okolica jest trochę taka na uboczu i to daje mi do myślenia. Zwłaszcza jeżeli chodzi o bliskość usług, to mam wrażenie, że nie jest z tym tam najlepiej. A jakie widzisz argumenty "za" i "przeciw"? Udało się uzyskać jakąś lepszą cenę, niż inne inwestycje w tych okolicach?


Prawda jest taka że Ciężko znaleźć coś gdzie jest "cisza i spokój" biorąc pod uwagę bliskość do centrum.
Wybraliśmy mieszkanie nie od strony nowohuckiej, jest świadomość że na tych terenach zielonych jest ustalony plan zagospodarowania na "usługi" ale okolica jest właśnie według nas na plus. Małe zaludnienie plus "wszystko" co potrzebne blisko.
W dodatku perspektywa linii tramwajowej na Nowohuckiej to też plus.
Ceny niestety nie są super korzystne 9100 zł/m2 na parterze bo interesuje nas właśnie ogródek szału nie robi. Ale teraz 9000 m2 to takie średnie ceny w większości inwestycji.
Plus taki że jest to już nowoczesna inwestycja, mam porównanie do Centralna Park na Galicyjskiej bo tu aktualnie mieszkamy, porównując to co jest tutaj a to co ma być tam to duży przeskok, wystarczy sobie katalog osiedla obejrzeć. Więc cena jest atrakcyjna w porównaniu do innych inwestycji które mają tylko mieszkanie nic więcej typu. strefy relaksu, jakieś strefy pracy, czy jakieś strefy playstation. No i recepcja, monitoring. Jak hotel xD
Dlatego we wrześniu podpisujemy umowę.


monika321
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2017, 14:08

Re: Zakup mieszkania w Imperial Citi Yes

Postautor: monika321 » 09 paź 2020, 0:53

Jeśli chodzi o lokalizację to jest ok, blisko jest M1 które oferuje duży zasób usług, komunikacja nie jest zła, autobusy i tramwaje są w zasięgu 5-10 minut spaceru, wszystko fajnie ale... kiedy jeszcze było normalnie co dzień jeździłam tamtędy do pracy hulajnogą i tam po prostu śmierdzi "siarą" z elektrociepłowni, wystarczyło przejechać za most nowohucki / być odpowiednio daleko przed (co najmniej przed rondem Dywizonu 308) / inny kierunek wiatru i "nie śmierdzi", 2. polecam analizę map powodziowych + terenowych i gdzie ta inwestycja się pojawiła, przypomnę że w 2010 na parkingu M1 było od 50-100cm wody i pływały ryby :D ( youtube.com/watch?v=1_Opuj5z5tU , dziennikpolski24.pl/przerwane-zostaly-waly-wisly-10-lat-temu-mieszkancy-krakowa-przezyli-koszmar/ar/c1-14976430 ), no niby spoko, wał załatany ale wilgoć w ziemi w tym miejscu będzie zawsze duża ze względu na lokalizację, radzę przygotować się na "rybiki" których wytępić się nie będzie dało i będą oblepiać ściany garażu / piwnicy, taki urok terenów zalewowych...



Wróć do „Imperial Citi Yes (ul. Nowohucka) od Imperial Capital - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości