Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
iga
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2017, 8:00

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: iga » 23 sty 2017, 22:20

Ekspresjah pisze:
iga pisze:W sobotę zapukała do moich drzwi pani z petycją do podpisu, żeby uniemożliwić budowę basenu przy szkole!!!


Czy ta pani podała choć jeden racjonalny argument, dlaczego jest przeciwna budowie basenu?

Oczywiście podała! Że niby chodzi o zieleń i drzewa przy szkole, a tak w ogóle to lepiej by było, żeby basen powstał przy biedronce :shock:
Z tego co ja wiem - od p.dyrektor szkoły, basen będzie w tylnej części budynku, tzn. tam gdzie są krzaki i nieużytki.
A z tą biedronką to mnie pani zdziwiła. Myślę, że chodzi tutaj o coś zupełnie innego. Ktoś chce przejąć basen, bo to przecież może być dochodowy interes dla dzielnicy na przykład. Tak sobie tylko imaginuję ;) .

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: Nowy » 25 sie 2017, 0:46

O basen w najbliższych latach wzbogacą się też Czyżyny. Popływać będzie można w obiekcie, który do 2021 roku powstanie przy szkole podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego. Założenie jest takie, by był on maksymalnie ekologiczny.
sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/basenowa-ofensywa-powstanie-piec-nowych-plywalni_21785.html

Wygląda na to, że w ciągu najbliższych lat jednak powstanie nowy basen w Czyżynach :) Ciekawe co to znaczy ta "maksymalna ekologia", mam nadzieję, że jednak będą w nim czasem wymieniać wodę ;)

iga
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2017, 8:00

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: iga » 08 paź 2017, 9:39

Nowy pisze:
Ciekawe co to znaczy ta "maksymalna ekologia", mam nadzieję, że jednak będą w nim czasem wymieniać wodę ;)

:D :D Oni myślą, że zmieniając nazewnictwo zmienią rzeczywistość :D :D


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: Nowy » 05 gru 2017, 11:10

Tak będzie wyglądał nowy basen w Czyżynach przy szkole nr 155 :) Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a cała inwestycja ma kosztować 24 mln złotych :)

Obrazek

Znajdzie się tam basen o długości ok. 25 metrów, głębokości 1,2 do 1,8 m :) W tej samej hali znajdzie się także basen dla dzieci.

Obrazek

Koś może wie, czy w ramach basenu powstanie także sauna, jakaś nieduża siłownia? Bo przydałaby się taka infrastruktura w okolicy też :)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: iti » 12 mar 2018, 0:06

Wygląda na to, że budowa basenu ruszyła :)

Obrazek

Co prawda kopią bardzo blisko szkoły, ciekawe jaka będzie odległość nowego budynku od niej, miejmy nadzieje, że ktoś to sensownie zaprojektował.

Obrazek

Ciekawe czy to będzie tylko basen, czy znajdzie się tam miejsce też np. na sauny, czy małą siłownię, przydałoby się na pewno.

151
Posty: 29
Rejestracja: 26 gru 2015, 11:10

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: 151 » 12 mar 2018, 1:07

Nie wiem czy ktoś na forum już o tym pisał, ale w trakcie dni otwartych w SP155 Pani Dyrektor wspomniała o planowanym terminie zakończenia inwestycji - jeśli dobrze pamiętam, to była mowa o 2022r.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: gucio » 12 mar 2018, 16:12

chyba żart. . .
Na Handlowym wybudowali w ciągu 1.5 roku
jest mają sauna chyba i napewno Jacuzi :-)


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: lrc1912 » 22 mar 2018, 15:48

Powinni jeszcze zbudować tam boisko Szkoda zmarnować taki teren na bloki.

Czyżyny będą miały kryty basen. Ruszyła budowa na os. 2 Pułku Lotniczego

dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/czyzyny-beda-mialy-kryty-basen-ruszyla-budowa-na-os-2-pulku-lotniczego,13031154
Ostatnio zmieniony 14 lut 2022, 3:13 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie Czyżynach - dyskusja i opinie

Postautor: knd » 28 lip 2018, 13:17

Hej,

dzisiaj w skrzynce znalazlem gazetke dzielnicowa. Z artykulu o basenie wynika, ze bedzie tam normalny basen z torami do plywania, osobno jacuzzi i jakies spa.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości