Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: lrc1912 » 17 maja 2019, 11:24

Dojeżdżałem swego czasu linią 502 do pracy, aż do momentu, kiedy zmienili trasę. Autobus teraz zatrzymuje się nie pod Uniwersytetem Ekonomicznym, tylko jedzie w stronę Teatru Słowackiego, Bagatela. Musiałem zmieniać linię na 501. Oni to robią celowo, żeby wkurzać ludzi i żebyście nie mieli bezpośredniego dojazdu, a przesiadki. Każdy wie, po co tak się robi, ale na wszelki wypadek powiem: Po to, żebyście musieli wykupić dodatkowy bilet lub na karcie dodatkową linię. W ten sposób mają pewną kasę, ponieważ chcąc się gdzieś dostać, wykupisz ten bilet. Nie obchodzi ich nasze zdanie, tylko ich racja się zawsze liczy. Czy można ich nazwać rządzącymi? Nie! To są... Jeżeli już chcemy zawiesić konkretną linię, zmienić trasę, podnieść ceny biletów, to władze powinny konsultować z mieszkańcami np. za pomocą strony internetowej. Gdybym był włodarzem Krakowa, to nigdy nie robiłbym niczego, bez waszej wiedzy i zgody. Najpierw powiedziałbym mieszkańcom, co planuje zrobić i zapytał, czy im to odpowiada, czy wyrażają na to zgodę. Mik dobrze powiedział. To jest klika, która robi sobie, co chce i nie zważa na mieszkańców. Mam nadzieje, że ci ludzie kiedyś zostaną wycharknięci na śmietnik Historii.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 18:24 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

kapsaicyna
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2018, 22:23

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: kapsaicyna » 22 sie 2019, 17:39

Na początku chciałabym się przywitać na forum jako przyszły mieszkaniec os. Dywizjonu 303 :)
Właśnie analizuję sobie dojazd do pracy KM i zastanawiam się czy nikt nigdy nie wpadł na pomysł puszczenia autobusu starym pasem lotniczym? Z tego co wiem zabytkowa kwalifikacja nie stoi na przeszkodzie, żeby go wykorzystać pod KM.
Najprawdopodobniej będę mieszkać przy kościele niemalże na samym środku tej "wyspy" z pasem więc chyba mam pecha, bo pomimo, że np. z Ronda Czyżyńskiego są bezpośrednie połączenia w każdy rejon Krakowa to mam tam kilometr na nogach. Owszem, jest autobus z przystanku "Dąbrowskiej", ale pomijając fakt, że do niego też jest kawałek i nie jeździ zbyt punktualnie można nim podjechać tylko do zajezdni z której jest jeszcze jakieś 300-400 m do przystanków tramwajowych. W praktyce ułatwienie żadne.

Nie uważacie, że ze względu na coraz bardziej rosnącą gęstość zaludnienia w okolicy os. II Pułku i os. Dywizjonu dobrym pomysłem byłaby linia autobusowa przez stary pas np. z 2 przystankami na nim?

renataszatkowska
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2017, 19:34

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: renataszatkowska » 22 sie 2019, 18:26

Pomysłów było mnóstwo, a wyszło jak zwykle. Linie 192 na Bąbrowskiej, Linie między Łęgiem, i Mistrzejowicami przez Stella, węzeł z wiaduktami, przystankami Bohomolca-Bora, oraz różne linie tramwajowe, i kolejowe na Bronowicach. I tzw. Dywersyfikacja, czyli skracanie lini. Głowa do góry! Z drugiej strony masz ciszę, i spokój w tamtym miejscu. Żadnych motorów, taryf, klaksonów o północy.


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: lrc1912 » 30 wrz 2020, 11:47

Miłościwie panujący w Krakowie nadal nie chcą się wycofać z podwyżek cen biletów. Co mnie obchodzi pseudo epidemia, której nie ma, a zrodziła się w chorej głowie jakiegoś wariata. Kolejny raz chce się uderzyć zwykłych ludzi po kieszeniach. I tak wam nie zapłacę za kartę miesięczną po nowych cenach, a do pracy mam 30 minut na nogach. Z radością i satysfakcją was załatwię i ani złotówki nie zobaczycie i niech ta komunikacja pada. Proponuję żeby urzędnikom zabrać z pensji 100 zł miesięcznie w potrzeb ratowania budżetu miasta, a od zwykłych ludzi się odczepcie.

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: Nokian » 30 wrz 2020, 12:00

lrc1912 pisze:Miłościwie panujący w Krakowie nadal nie chcą się wycofać z podwyżek cen biletów. Co mnie obchodzi pseudo epidemia, której nie ma, a zrodziła się w chorej głowie jakiegoś wariata. Kolejny raz chce się uderzyć zwykłych ludzi po kieszeniach. I tak wam nie zapłacę za kartę miesięczną po nowych cenach, a do pracy mam 30 minut na nogach. Z radością i satysfakcją was załatwię i ani złotówki nie zobaczycie i niech ta komunikacja pada. Proponuję żeby urzędnikom zabrać z pensji 100 zł miesięcznie w potrzeb ratowania budżetu miasta, a od zwykłych ludzi się odczepcie.


Pełna zgoda!
Dodatkowo chcą dowalić podwyżki śmieci. To jest chore. Łącznie z tą całą segregacją. Teraz do każdego kubła jest inna śmieciarka i od rana jeżdżą na okrągło.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: Nowy » 30 wrz 2020, 14:33

Nokian pisze:Dodatkowo chcą dowalić podwyżki śmieci. To jest chore. Łącznie z tą całą segregacją. Teraz do każdego kubła jest inna śmieciarka i od rana jeżdżą na okrągło.

Dokładnie tak, każą człowiekowi trzymać w mieszkaniach po kilka pojemników, segregować dokładnie, czyli robić robotę za nich, a jeszcze coraz więcej sobie krzyczą za odbiór. Złodziejstwo! No chyba, że musimy wszyscy płacić za utylizację śmieci sprowadzanych z zagranicy...

Glon
Posty: 48
Rejestracja: 26 cze 2019, 19:16

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: Glon » 30 wrz 2020, 20:27

lrc1912 pisze:Miłościwie panujący w Krakowie nadal nie chcą się wycofać z podwyżek cen biletów. Co mnie obchodzi pseudo epidemia, której nie ma, a zrodziła się w chorej głowie jakiegoś wariata. Kolejny raz chce się uderzyć zwykłych ludzi po kieszeniach. I tak wam nie zapłacę za kartę miesięczną po nowych cenach, a do pracy mam 30 minut na nogach. Z radością i satysfakcją was załatwię i ani złotówki nie zobaczycie i niech ta komunikacja pada. Proponuję żeby urzędnikom zabrać z pensji 100 zł miesięcznie w potrzeb ratowania budżetu miasta, a od zwykłych ludzi się odczepcie.


Parkowanie w centrum też mocno podrożało. I teraz dodatkowo w sobotę też trzeba płacić za parkowanie. To jest nieudolne zarządzanie, które skutkuje wyciąganiem coraz większych pieniędzy od mieszkańców. Pewnie za kilka lat wprowadzą opłaty za parkowanie w niedzielę i dalej im będzie mało.


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: lrc1912 » 02 paź 2020, 15:18

:|
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 22:25 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: mik » 12 paź 2020, 2:14

Nowy pisze:
Nokian pisze:Dodatkowo chcą dowalić podwyżki śmieci. To jest chore. Łącznie z tą całą segregacją. Teraz do każdego kubła jest inna śmieciarka i od rana jeżdżą na okrągło.

Dokładnie tak, każą człowiekowi trzymać w mieszkaniach po kilka pojemników, segregować dokładnie, czyli robić robotę za nich, a jeszcze coraz więcej sobie krzyczą za odbiór. Złodziejstwo! No chyba, że musimy wszyscy płacić za utylizację śmieci sprowadzanych z zagranicy...

I jeszcze im umyć. A ceny wody w górę.
Dymają nas na każdym kroku. Producenci okien i MPEC też...nawiewniki kuźwa. Kolejne lobby. A co, ja nie umiem sobie okna otworzyć żeby przewietrzyć? Całe ciepło z kaloryferów w komin.

xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa w Czyżynach - propozycje usprawnień

Postautor: xksisnki » 12 paź 2020, 19:32

mik pisze:
Nowy pisze:
Nokian pisze:Dodatkowo chcą dowalić podwyżki śmieci. To jest chore. Łącznie z tą całą segregacją. Teraz do każdego kubła jest inna śmieciarka i od rana jeżdżą na okrągło.

Dokładnie tak, każą człowiekowi trzymać w mieszkaniach po kilka pojemników, segregować dokładnie, czyli robić robotę za nich, a jeszcze coraz więcej sobie krzyczą za odbiór. Złodziejstwo! No chyba, że musimy wszyscy płacić za utylizację śmieci sprowadzanych z zagranicy...

I jeszcze im umyć. A ceny wody w górę.
Dymają nas na każdym kroku. Producenci okien i MPEC też...nawiewniki kuźwa. Kolejne lobby. A co, ja nie umiem sobie okna otworzyć żeby przewietrzyć? Całe ciepło z kaloryferów w komin.



Co do nawiewników proponuję zapoznać się z tematem bardziej dokładnie... ręce opadają :roll: a potem wentylacja w całym pionie rozregulowana przez takie uparte jednostki.

Wszyscy chcą nas dymać... - tutaj tylko dodam że na własne życzenie, przypominam wybory już się odbyły ;)



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość