Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: iti » 11 cze 2019, 14:26

lrc1912 pisze:Ale tych terenów już nie zabudują.

Te tereny na czerwono w obrębie planu, są już chronione w ogólnokrakowskim planie dla terenów zielonych - czyli przede wszystkim Park Skalskiego.

eleese pisze:W której części pasa startowego miałby być Rynek Czyżyński? Co miałoby się na takim placu znajdować, czemu służyć?

Rynek Czyżyński, to pomysł na takie zagospodarowanie pasa startowego od kościoła na wschód, aby stał się eleganckim placem miejskim, takim lokalnym centrum dzielnicy, w którym ludzie mogliby się spotykać.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: iti » 24 lip 2019, 10:44

Dzisiaj ostatni dzień na składanie uwag do projektu MPZP, jeżeli macie jakieś pomysły, to zgłoście je koniecznie. Kilka swoich złożyłem, m.in. zachowanie ogólnodostępnego ciągu pieszego wzdłuż pasa startowego (wschód - zachód) oraz ogólnodostępny ciąg pieszy łączący Park Skalskiego z budowanym właśnie nowym parkiem obok Stella-Sawickiego (północ - południe).

Obrazek

Jeżeli ktoś chce złożyć wniosek, to można to zrobić na dzienniku podawczym nawet w Serenadzie, więc daleko nie ma. Wzór wniosku pod linkiem:
bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/244782

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: D89 » 24 lip 2019, 17:22

A dlaczego "ogólnodostępny" ciąg wschód - zachód ma prowadzić przez nasz teren rekreacyjny, za którego wykupienie zapłaciliśmy kupując mieszkania i za którego utrzymanie co miesiąc płacimy?
I dlaczego nie ma mowy o udostępnieniu ciągu północ - południe do poczty na osiedlu D303?

Bolszewizm kończy się na płocie naszego osiedla.



mordredo
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2017, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: mordredo » 25 lip 2019, 11:24

Iti bardzo uprościł ta kreską o co mu chodziło, a na pewno nie chodziło mu o tuptanie po Waszych czy też kogokolwiek zamkniętych terenach rekreacyjnych ;) , raczej o przejście wzdłuż wież Orlińskiego ciągiem pieszym po czym przejście przez tereny wspólnoty O9, dalej wzdłuż kościoła i po pasie startowym aż do nowo budujących się bloków przy Hynka. Ja tak to zrozumiałem, zapewne głównie chodzi mu o drugą część pasa (tę jeszcze dostępną dla wszystkich)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: iti » 25 lip 2019, 12:07

D89 pisze:A dlaczego "ogólnodostępny" ciąg wschód - zachód ma prowadzić przez nasz teren rekreacyjny, za którego wykupienie zapłaciliśmy kupując mieszkania i za którego utrzymanie co miesiąc płacimy?
I dlaczego nie ma mowy o udostępnieniu ciągu północ - południe do poczty na osiedlu D303?

Bolszewizm kończy się na płocie naszego osiedla.

To kreska poglądowa, żeby było wiadomo mniej więcej o jaką część mapy chodzi. A w uwadze do projektu chodziło właśnie o zachowanie możliwości przejścia wzdłuż pasa. Jak na razie taka możliwość jest, ale warto pomyśleć o tym, aby pozostała.

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: Mate » 24 paź 2019, 13:19

Decyzją Radnych miejskich drogi na os. Dywizjonu 303 wracają w ręce spółdzielni (nie staną się drogami publicznymi jak zakładał pierwotny projekt planu).
Radni wykazali się ogromną stronniczością. Posługiwali się terminamim takimi jak: "rdzenni mieszkańcy" - chodzi o mieszkańców os. Dywizjonu 303; "deweloper" - chodzi o mieszkańców os. Avia oraz ul. Orlińksiego (pomimo, że na tym terenie dewelopera już dawno nie ma - póki co). Moża było odnieść wrazenie, że Radni nie wiedzą o czym mówią, nie wiedzą że Orlińskiego i Avia jest zamieszkana od kilku lat (najstarsze bloki).

Tymczasem nie ma czegoś takiego jak "rdzenni mieszkańcy", bo co to są ? Aborygeni, czy jak? Mieszkańcy Orlińskiego i Avii mają takie same prawa jak miszkańcy osliedli, ktore powstały wcześniej.


Warto pamiętac o postawie Radnych przy kolejnych wyborach. Orlińskiego i Avia ma dużą siłę wyborczą - o tym najwyraźniej Rajcowie również zapomnieli.


gumis
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:18

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: gumis » 24 paź 2019, 14:14

Widzę, że nie jestem sam i też zauważyłem tą stronniczość :) Szczególnie irytowały mnie filmiki wrzucone przez radnego Michał Drewnicki, polecam się zapoznać facebook.com/M.Drewnicki i brać pod uwagę w przypadku przyszłych wyborów.

Powiem szczerze, że mi ta droga nie jest potrzebna i nigdy tam nie parkowałem, ale bardzo dziwi mnie podejście ludzi "droga jest nasza - nie dewelopera". Dewelopera tam już od dawna nie ma. W spółdzieli jest straszna nienawiść, może kiedyś doczekamy zmiany.

Swoją drogą da się gdzieś sprawdzić kto i jak głosował na sesji?

Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: Mate » 24 paź 2019, 14:31

gumis pisze:Swoją drogą da się gdzieś sprawdzić kto i jak głosował na sesji?


https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=1 ... S_ID=17848 - pod tym linkiem jest wykaz, kto jak głosował.

Do projektu złożono dwie poprawki.
Radnego Gibały, aby cały teren przed blokiem O1 zakwalifikować jako zieleń - odrzucona.
Radnych: S. PIETRZYKA, W. KRZYSZTONKA, M. DREWNICKIEGO - aby wspomniana droga pozostała we władaniu spółdzielni - przyjęta.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Wnioski do MPZP “Czyżyny - os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”

Postautor: iti » 24 paź 2019, 14:58

Mate pisze:Decyzją Radnych miejskich drogi na os. Dywizjonu 303 wracają w ręce spółdzielni (nie staną się drogami publicznymi jak zakładał pierwotny projekt planu).
Radni wykazali się ogromną stronniczością. Posługiwali się terminamim takimi jak: "rdzenni mieszkańcy" - chodzi o mieszkańców os. Dywizjonu 303; "deweloper" - chodzi o mieszkańców os. Avia oraz ul. Orlińksiego (pomimo, że na tym terenie dewelopera już dawno nie ma - póki co). Moża było odnieść wrazenie, że Radni nie wiedzą o czym mówią, nie wiedzą że Orlińskiego i Avia jest zamieszkana od kilku lat (najstarsze bloki).

Tymczasem nie ma czegoś takiego jak "rdzenni mieszkańcy", bo co to są ? Aborygeni, czy jak? Mieszkańcy Orlińskiego i Avii mają takie same prawa jak miszkańcy osliedli, ktore powstały wcześniej.

Warto pamiętac o postawie Radnych przy kolejnych wyborach. Orlińskiego i Avia ma dużą siłę wyborczą - o tym najwyraźniej Rajcowie również zapomnieli.

Miałem bardzo podobne refleksje jeszcze przed tym głosowaniem. Udało się dodać do uchwały Rady Dzielnicy w sprawie uwag do tego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego także punkt nr 2 w paragrafie 1:

Obrazek

W skrócie, chodziło w nim o zapewnienie w planie ciągu pieszego / przejścia w miejscu, w którym SM Czyżyny postawiła płot, czyli zapewnienie sobie podstawy prawnej do zrobienia tam chodnika. Miało być na zasadzie wzajemności, jeżeli coś robimy dla D303, to zróbmy też coś dla osiedli przy Orlińskiego i zapewnijmy dostęp do publicznych usług, od których jesteśmy odgrodzeni płotem, więc radni Drewnicki i Krzysztonek o tym wiedzieli przed tą sesją i druga część uchwały została przez nich zignorowana, zobaczymy czy wymyślą coś poza tym. Czekam jeszcze na ich odpowiedzi, bo obaj zadeklarowali, że przyjrzą się sprawie, więc powstrzymuję się z komentarzem.

I może warto byłoby kiedyś ściągnąć ludzi z naszego osiedla na sesję Rady Dzielnicy Czyżyny, żeby opowiedzieli radnym o swoim punkcie widzenia, okazuje się, że taka metoda jednak bywa skuteczna. A moim zdaniem mamy jeszcze jeden istotny argument od niedawna: frekwencja wyborcza i liczba głosujących na osiedlu, dziwi mnie, że radni miejscy nie kwapią się do tego, żeby o te głosy zawalczyć. Ale jak pisałem, zaczekam jeszcze na wspomniany komentarz.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości