Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
rafal
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2017, 6:58

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: rafal » 28 gru 2017, 14:41

Zakaz parkowania wzdłuż ulic i na chodnikach !!! Skończy się wypadkiem oby tylko nie matka z dzieckiem, bo gdzie ona ma z tym wózkiem przejechać jak wszystkie chodniki zastawione są przez złomy KARAC I JESZCZE RAZ KARAC !!!

BarBra
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2016, 0:37

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: BarBra » 28 gru 2017, 20:06

Swietne podejscie z pozycji osoby posiadajacej miejsce parkingowe. Wszedzie zakazy. Postawcie sie w sytuacji kilkuset wlascicieli aut. Gdzie bedziemy parkowac? Moim zdaniem dopoki ktos parkuje prawidlowo (nie zajmuje chodnika, nie na przejsciu, zakrecie, nie na miejscu dla strazy pozarnej itd), nie powinniscie miec problemow. Szczegolnie na ul Orlinskiego kolo wjazdu od Klosowskiego. Spokojnie da sie przejechac. Szlag mnie trafia jak widze takie wpisy, bo nie stac mnie na miejsce parkingowe. Po prostu. Uwielbiam takie "merytoryczne" podejscie do tematu "piszmy petycje o znaki" "walnac zakazy wzdluz calej ulicy"... Bardzo mile sasiedztwo. W sumie zbyt wiele sie od ludzi nie spodziewam, no ale jakos tak przykro mimo wszystko.

BarBra
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2016, 0:37

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: BarBra » 28 gru 2017, 20:08

"Wszystkie chodniki zastawione sa przez zlomy" .... Dlaczego nie kupiles sobie mieszkania w Browarze Lubicz, czy w Wislanych Tarasach? Moze wtedy by ci nie przeszkadzaly zlomy ;)

No, chyba ze jestes trollem, to wybaczam.


mieszkaniecO1
Posty: 73
Rejestracja: 10 lip 2017, 16:43

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: mieszkaniecO1 » 28 gru 2017, 22:57

BarBra pisze:Swietne podejscie z pozycji osoby posiadajacej miejsce parkingowe. Wszedzie zakazy. Postawcie sie w sytuacji kilkuset wlascicieli aut. Gdzie bedziemy parkowac? Moim zdaniem dopoki ktos parkuje prawidlowo (nie zajmuje chodnika, nie na przejsciu, zakrecie, nie na miejscu dla strazy pozarnej itd), nie powinniscie miec problemow. Szczegolnie na ul Orlinskiego kolo wjazdu od Klosowskiego. Spokojnie da sie przejechac. Szlag mnie trafia jak widze takie wpisy, bo nie stac mnie na miejsce parkingowe. Po prostu. Uwielbiam takie "merytoryczne" podejscie do tematu "piszmy petycje o znaki" "walnac zakazy wzdluz calej ulicy"... Bardzo mile sasiedztwo. W sumie zbyt wiele sie od ludzi nie spodziewam, no ale jakos tak przykro mimo wszystko.

Nie stać cię na miejsce parkingowe ale samochód masz? A czynsz będziesz opłacać za mieszkanie czy nie, bo Cie nie stać?
bez porównywania do innych osiedli.... Jesli 25k za miejse postojowe to bariera nie do pokonania, to policz sobie ile wydajesz na samochód (paliwo, ubezpieczenie, naprawy), moze sie okazać ze stać cie na miejsce a na samochód nie :)
Jestem za rozsądnym parkowaniem ale takie nie jest możliwe bo nie zostało przewidziane.

Denerwuje cię gdy ktoś pisze "walnac zakazy wzdluz calej ulicy", a co Ty sie spodziewasz ze utworzymy stowarzyszenie osob które kupiły miejsce i bedziemy walczyc o miejsca do parkowania dla osob których nie stac w miejscu gdzie utrudniają płynny przejazd?
Po co mam sie stawiać w miejscu kilkuset wlasiciecli aut które nie mają gdzie parkowac.

A moze postaw sie w miejscu osób które musze teraz spłacac kredyt na parking. Nonsens. Póki co nadal są wolne miejsca, niesamowite.
Nie oczekuję sie tu bedzie zero problemu z parkowaniem, bo miejsc jest za mało, ale obawiam się ze do kosztów utrzymania saochodu doliczyć musisz mandaty. Orlińskiego 4 pięknie sobie z tym poradziło, póki co parkują pod O1, gdzie regulacji takich jeszcze nie ma... do czasu!

piotr.69
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2017, 22:52

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: piotr.69 » 28 gru 2017, 23:42

Proszę uważać z tymi zakazami bo osób z samochodami, które mają problem z parkowaniem jest więcej niż osób korzystających z tych chodników. Zaraz zaczną pisać listy żeby zamienić chodnik na parking..

avia4
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2017, 15:17

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: avia4 » 29 gru 2017, 11:45

Jeżeli ktoś pisze że nie stać go na miejsce parkingowe, to mógł rozważyć kilka innych opcji:
- sprzedać samochód (już nie potrzeba miejsca parkingowego)
- sprzedać swój drogi samochód, kupić tańszy (tańszym też można jeździć od punktu A do B), a za zaoszczędzone pieniędze kupić miejsce parkingowe
- kupić mniejsze mieszkanie (kilka metrów kwadratowych mieszkania to już koszt miejsca parkingowego)
- wziąć większy kredyt w banku.

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: bruinen » 29 gru 2017, 11:45

BarBra pisze:Szczegolnie na ul Orlinskiego kolo wjazdu od Klosowskiego. Spokojnie da sie przejechac. Szlag mnie trafia jak widze takie wpisy, bo nie stac mnie na miejsce parkingowe. Po prostu.

Z której strony dokładnie da się spokojnie przejechać? Bo dwa samochody się tam nie mają szans spokojnie minąć, no chyba, że dwa Maluchy. Przejeżdżanie obok siebie z prędkością 10km/h to na pewno nie jest komfortowa i spokojna jazda.
Moim zdaniem sporym problemem jest to, że nikt nie zrobił tam po prostu miejsca na parking równoległy - metr trawnika mniej w tym miejscu by raczej nie zrobiło różnicy.


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: michalxg » 01 sty 2018, 11:08

bruinen pisze:
BarBra pisze:Szczegolnie na ul Orlinskiego kolo wjazdu od Klosowskiego. Spokojnie da sie przejechac. Szlag mnie trafia jak widze takie wpisy, bo nie stac mnie na miejsce parkingowe. Po prostu.

Z której strony dokładnie da się spokojnie przejechać? Bo dwa samochody się tam nie mają szans spokojnie minąć, no chyba, że dwa Maluchy. Przejeżdżanie obok siebie z prędkością 10km/h to na pewno nie jest komfortowa i spokojna jazda.
Moim zdaniem sporym problemem jest to, że nikt nie zrobił tam po prostu miejsca na parking równoległy - metr trawnika mniej w tym miejscu by raczej nie zrobiło różnicy.

Dzisiaj to już w ogóle połowa ulicy jest zastawiona po obu stronach. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu tym zajmie...

magda115
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2017, 11:34

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: magda115 » 12 mar 2018, 22:20

Myślę że większość członków wspólnoty O10 będzie przeciwko strefie, a mieszkańcy będą mogli parkować pod blokiem. Super sprawa.
pozdrowienia dla posiadaczy miejsc parkingowych - uwielbiam Was ;)

magda115
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2017, 11:34

Re: Zakaz parkowania na ulicy Orlińskiego w Krakowie - kiedy postawią znaki

Postautor: magda115 » 12 mar 2018, 22:23

Tak ? a cóż to za satysfakcje Pan miał będzie tego??? ;) że inni będą karani .... Myślę, że wspólnota inaczej postanowi!



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości