Budżet Obywatelski Krakowa 2019: Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Budżet Obywatelski Krakowa 2019: Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Postautor: iti » 26 maja 2019, 22:38

Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Projekt ogólnomiejski
Kosztorys: 1 999 999 zł


LOKALIZACJA
Główna lokalizacja: Parkingi zlokalizowane na działce drogowej 267/67 oraz na działkach 268/5 i 267/66 leżących wzdłuż ul. Bronisława Włodarczyka w Czyżynach

OPIS PROJEKTU
Remont zniszczonej nawierzchni miejsc postojowych oraz prowadzących do nich dróg dojazdowych. Na wyremontowanej nawierzchni wyznaczenie miejsc postojowych, aby wyeliminować zajmowanie więcej niż jednego przez jeden samochód (tym samym uwolnienie dodatkowych miejsc postojowych). Budowa dodatkowych miejsc postojowych na wskazanych działkach w miejscach, w których jest to możliwe. W ramach prac zachowanie oraz uzupełnienie zieleni wysokiej i niskiej na tym terenie, która izoluje osiedle od hałasu dochodzącego od ul. Stella-Sawickiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU
Okolica cierpi na niedobór miejsc postojowych, a te, które się w niej znajdują, są w złym stanie. Ponadto przez brak wyznaczonych miejsc postojowych, wielu kierowców zajmuje więcej miejsca, niż jest to konieczne do zaparkowania samochodu. Modernizacja parkingów oraz zwiększenie na nich liczby miejsc postojowych, pozwoli zwiększyć komfort życia zmotoryzowanych mieszkańców tej okolicy. Dodatkowo mieszkańcy innych części miasta będą mogli łatwo dojechać w okolice dawnego lotniska w Czyżynach i skorzystać z parkingu np. podczas odbywających się na pasie startowym imprez, jak koncerty czy pikniki lotnicze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Budżet Obywatelski Krakowa 2019: Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Postautor: iti » 05 sie 2019, 17:05

Jakie macie zdanie w sprawie wyznaczania miejsc postojowych np. przez malowanie linii / układanie ich z kostki brukowej. Dostałem informację, że g urzędników miejskich, takie wyznaczanie miejsc wpływa na zmniejszenie liczby stanowisk postojowych. Wydawało mi się, że jest wręcz przeciwnie, co można zauważyć na nowych parkingach wzdłuż Orlińskiego, bliżej Medweckiego, bo wtedy rzadziej ludzie zajmują np. półtorej miejsca. Jak sądzicie?

Dostałem też informację, że nie da się tam wyznaczyć dodatkowych miejsc postojowych, więc w grę wchodzi tylko remont.

mop
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:34

Re: Budżet Obywatelski Krakowa 2019: Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Postautor: mop » 06 sie 2019, 13:50

Nie jestem ekspertem w temacie, ale wydaje mi się (patrząc po google maps), że gdyby poszerzyć obszar o około 2 metry oraz wprowadzić jednokierunkowość to można by zmienić sposób parkowania jak na obrazie:

Obrazek

Czyli:
- na środku parkowanie ukośne - potrzeba 9 m szerokości
- dwa jednokierunkowe pasy - 2 x 2,5 m = 5 m
- dwa skrajne pasy miejsc równoległych - 2 x 2,1 m = 4,2 m

Łącznie 18 metrów, wg maps jest tam 16-17

Pewnie projektant byłby w stanie powiedzieć czy to jest realne i sensowne, ja to tak na oko oceniłem

Albo chociaż parkowanie równoległe z jednej strony. Chyba i tak wyjdzie więcej miejsc.

Ktoś nawet liczył jaki sposób parkowania jest najbardziej efektywny: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... e-key.html


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Budżet Obywatelski Krakowa 2019: Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Postautor: iti » 07 sie 2019, 10:35

mop pisze:Nie jestem ekspertem w temacie, ale wydaje mi się (patrząc po google maps), że gdyby poszerzyć obszar o około 2 metry oraz wprowadzić jednokierunkowość to można by zmienić sposób parkowania jak na obrazie:

Dzięki za ciekawy pomysł, przesłałem jeszcze dalej. Ja zaproponowałem wcześniej coś takiego:

Obrazek

Ale ten pomysł na zwiększenie tam liczby miejsc postojowych został odrzucony.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości