Nowy wjazd na dziki parking

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
Mate
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:52

Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: Mate » 21 kwie 2020, 9:03

Od kilku dni trwa budowa nowego wjazdu na parking dziki, ten obok Orlińskiego 1. Prace polegają na obniżeniu chodnika oraz wylaniu kawałka asfaltu. Czy wiedzą Państwo na czyje zlecenie jest to robione ? Ucywilizowanie wjazdu na ten parking było od dawna potrzebne, jednak z tego co pamiętam to miasto nie chciało inwestować w ten obiekt ze względu na planowaną w przyszłości w tym miejscu inwestycje. A tu taka niespodzianka. A może planowane są jeszcze jakieś prace np. odwodnienie i oświetlenie. Mają Państwo jakieś informacje?

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: gucio » 21 kwie 2020, 11:12

Daj Boże że tam coś zrobią bo to od tylu lat o pomstę do nieba wola . Tylko asfalt to chynmba zły pomysł bo tutaj cały dzień słońce grzeje i się rozpuści ... lepsze coś byłoby z betonu jakieś płyty betonowe z BUDIMEXU :-)

orlin
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:40

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: orlin » 21 kwie 2020, 16:00

Załatwił nam go jeden nasz sąsiad z Orlińskiego, dziki wjazd miał zostać trwale zablokowany a dzięki niemu teraz mamy w pełni legalny wjazd na parking i do czasu przebudowy drogi Stella Sawickiego napewo nikt tego terenu nie zabierze i tam będzie. Zostało poprawione też oznakowanie z błędną strefą ruchu, teraz cały ciąg ma pierwszeństwo. Remontu wszystkich zatok mieszkańcy nie przegłosowali w Budżecie Obywatelskim a to koszt ponad milion, może w przyszłości.

Dodam, że jest to kolejna, jedna z wielu spraw, którą ten mieszkaniec załatwił tak jak trzeba do końca, może w najbliższych wyborach uda mi się go namówić na kandydowanie do Rady Dzielnicy i Rady Miasta, bo jest konkretny, skuteczny i robi dużo dobrego dla rejonu. :)


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: gucio » 22 kwie 2020, 15:49

To trzeba napisać któż to taki żeby był wyniesiony ponad innych :-)
Iti?

orlin
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:40

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: orlin » 22 kwie 2020, 18:52

Jakby chciał to by sam się ogłosił.

iti :lol: to bije pianę tu tylko, radny, który się produkuje, że będzie, może, chyba i na tym się kończy niestety.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: iti » 23 kwie 2020, 11:50

Nie chce mi się odpowiadać na zaczepki kogoś, kto najwyraźniej tylko w tym celu zarejestrował się właśnie na forum.

Wjazd na "parking" przerabiali drogowcy z ZDMK, to po pierwsze.

Zwracało się o to więcej osób i instytucji, nawet Staż Miejska słała pisma w tej sprawie. Zgłaszałem to w budżecie obywatelskim i przy spotkaniach z przedstawicielami ZDMK. Jeżeli ktoś pomógł sprawę załatwić, to świetnie - chylę czoła, bo ostatecznie liczy się, żeby było lepiej.

orlin
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:40

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: orlin » 23 kwie 2020, 12:42

To nie była zaczepka tylko odpowiedź, zaczepkę zrobił teraz Pan i jeszcze w chamski sposób.

Pan ma chyba jakiś kompleks, że ktoś Pana stale atakuje, krytyczna ocena przez społeczeństwo powinna zmienić w Panu podejście a Pan pokazuje agresje.

Zrobiło owszem ZDMK, tyle, że nie tylko, bo pierwsza decyzja właśnie „po tych interwencjach” była, aby wstawić słupki blokujące dziki przejazd po chodniku i zniszczonym zieleńcu, więc niech Pan łaskawie zapozna się z całą sprawą a potem brednie wypisuje, że komuś w przelocie coś Pan powiedział i proszę zrobione.

Zgłaszał Pan, do BO coś na terenach zarezerwowanych pod przebudowę Stella Sawickiego? Gratuluję kompetencji, z góry wiadomo, że taki wniosek będzie odrzucony, ale wtedy by nic Pan nie napisał, że coś znowu, kolejny raz, chyba itd. robi.

Wiem, że w Internecie to Pan robi wszystko, szkoda, że w rzeczywistości to już nic, szczególnie przy przebudowie skrzyżowania ze Stella Sawickiego. Szkoda, że nie ma Pan odwagi się przyznać, że lewoskrętu ze Stella Sawickiego i z Włodarczyka w Orlińskiego przy tej inwestycji nie będzie! Taka zapadła już decyzja!

Proszę umówić się z Prezydentem Majchrowskim i z nim rozmawiać o problemie jak Pan chce naprawdę coś zrobić.

Tyle w odpowiedzi.

Naprawdę nie mam ochoty z Panem tu polemizować, miałem okazję Pana poznać na kilku spotkaniach i więcej nie chcę. Ktoś zapytał to odpisałem zgodnie prawdą.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: iti » 23 kwie 2020, 12:53

orlin pisze:To nie była zaczepka tylko odpowiedź, zaczepkę zrobił teraz Pan i jeszcze w chamski sposób.

Taaaa...
orlin pisze:iti :lol: to bije pianę tu tylko, radny, który się produkuje, że będzie, może, chyba i na tym się kończy niestety.


orlin pisze:Zgłaszał Pan, do BO coś na terenach zarezerwowanych pod przebudowę Stella Sawickiego? Gratuluję kompetencji, z góry wiadomo, że taki wniosek będzie odrzucony, ale wtedy by nic Pan nie napisał, że coś znowu, kolejny raz, chyba itd. robi.

No tak, podobnie, jak miał nie przejść park wzdłuż Stella-Sawickiego, to były roszczenia do działek i wiele innych rzeczy w Krakowie, których "niedasie". Tym bardziej, że przebudowa Stella-Sawickiego, do odległa perspektywa.

Dobrego dnia

orlin
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:40

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: orlin » 24 kwie 2020, 20:51

iti pisze:
orlin pisze:To nie była zaczepka tylko odpowiedź, zaczepkę zrobił teraz Pan i jeszcze w chamski sposób.

Taaaa...
orlin pisze:iti :lol: to bije pianę tu tylko, radny, który się produkuje, że będzie, może, chyba i na tym się kończy niestety.


orlin pisze:Zgłaszał Pan, do BO coś na terenach zarezerwowanych pod przebudowę Stella Sawickiego? Gratuluję kompetencji, z góry wiadomo, że taki wniosek będzie odrzucony, ale wtedy by nic Pan nie napisał, że coś znowu, kolejny raz, chyba itd. robi.

No tak, podobnie, jak miał nie przejść park wzdłuż Stella-Sawickiego, to były roszczenia do działek i wiele innych rzeczy w Krakowie, których "niedasie". Tym bardziej, że przebudowa Stella-Sawickiego, do odległa perspektywa.

Dobrego dnia



Właśnie Taaaa...

Teren pod park w momencie zgłaszania projektu, do BO widniał w dokumentacji, jako własność miasta, do tego Ci, którzy żądali praw do niego domagali się ich od miasta, które miało i ma prawa do tego terenu. Przy parku to akurat byłem od początku Pana tam nie widziałem. Natomiast wiem, że gdzieś później się Pan pojawił w temacie.

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Nowy wjazd na dziki parking

Postautor: kamil » 25 kwie 2020, 15:17

orlin pisze:Szkoda, że nie ma Pan odwagi się przyznać, że lewoskrętu ze Stella Sawickiego i z Włodarczyka w Orlińskiego przy tej inwestycji nie będzie! Taka zapadła już decyzja!

Skąd takie informacje, możesz podać jakieś konkrety?



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości