Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
Anna Cioch
Posty: 29
Rejestracja: 31 mar 2016, 14:31

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Anna Cioch » 29 mar 2017, 20:55

Szczerze mówiąc, nie wiem. Jak już padnie ostateczna propozycja, spotkamy się, przedyskutujemy to i zajmiemy stanowisko. Mam tylko nadzieję, że nie doprowadzi to do żadnych rozłamów, bo emocje są spore. Na tę chwilę, na podstawie tego, co członkowie przy róznych okazjach mówili, wydaje mi się, że bylibyśmy za.

Jeśli zaś chodzi o mnie i o "bronienie się" :) Staram się zachowywać siły na osoby, które chcą się porozumieć a nie tylko toczyć jad. Nie jestem, wbrew temu, co się niektórym wydaje, jakąś zawodową wojowniczką antydeweloperską, to pierwsza taka sprawa w moim życiu i dużo się dzięki niej nauczyłam. Choćby tego, jak traktować wypowiedzi takie jak te D89 ;) Fakty są takie, że PiS (bez szczególnego oporu ze strony opozycji) zrobił Budimexowi wielki prezent nowelizacją ustawy i na tę chwilę nasza - mieszkańców - pozycja jest zupełnie inna niż rok temu. Inne też w związku z tym mogą być nasze działania i wypowiedzi.

Zaintrygował mnie fragmnent o politycznych salonach :) Chyba jakieś zaproszenie dla mnie musiało zginąć na poczcie...

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: iti » 30 mar 2017, 9:14

Deweloper Budimex podzielił się swoim nowym pomysłem na zagospodarowanie działek, z drzewami, które miały zostać wycięte pod budowę nowych bloków, a w obronie których protestowali mieszkańcy okolicznych bloków. Otóż firma chce zrezygnować z postawienia jednego budynku (po wschodniej stronie), a zamiast niego powstałby zielony skwer - obrazuje to wizualizacja. Co więcej działka z zielenią i rekreacją mogłaby nawet zostać przekazana miastu, co zabezpieczałoby ją przez ewentualną późniejszą zabudową. Same bloki natomiast przesunięte zostałyby o kilka metrów na południe. Dzięki tym zabiegom, zamiast wycięcia 51 drzew, trzeba by wyciąć jedynie 6, więc postęp jest znaczący.

Obrazek
budimex-nieruchomosci.pl/aktualnosci,rok=2017,0,668.html

Natomiast budynki mają wciąż 8 kondygnacji, więc są wysokie, tymczasem na spotkaniu padła propozycja ze strony mieszkańców i p. prezydent, która zakładałaby obniżenie ich do 5 kondygnacji - ją Budimex ma przeanalizować i dać odpowiedź w ciągu najbliższych dwóch tygodni, czy jest możliwa taka zmiana.

Również uważam, że gdyby udało się zorganizować taki skwer i do tego obniżyć planowane budynki (do 5 kondygnacji), to można by tą sprawę w końcu zamknąć.

Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Lucek » 30 mar 2017, 10:00

W środkowej części zabudowywanego pasa miał być mały teren zielony. Reszta: na wschodzie place zabaw, "fikołki", od zachodu parkingi, i po środku kwadrat powierzchni z drzewami, parking, znów zielony kwadrat. Z wizualizacji nic nie wynika, bo nawet brak punktów odniesienia. Moim skromnym zdaniem, jak już zaorali betonowy pas to cały powinien stać się parkiem. Póki nie zgłoszą sie po niego handlarze długami, jak po teren dawnej zajezdni na południu. Albo z powrotem nie zaleją betonem! Budimex osiągnął dwie rzeczy. Przyczynił się do obniżenia cen nowych mieszkań, i stał się sławny(negatywnie).
PS. Na tym wspaniałym forum widać w każdym wątku paru stałych aktywistów.


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 30 mar 2017, 17:47

No proszę da się wygrać z deweloperem wystarczy się zjednoczyć i ani kroku wstecz. Gdybyśmy tak samo zjednoczeni ruszyli po władze w Polsce, a nie sączyli piwko w zaroślach to by się nam w tej Polsce lepiej żyło, bo to co jest teraz nazywa się niewolnictwo, a ci co nami rządzą nie są Polakami tylko Polsko języcznymi renegatami to taka dygresja. Wracając do tego zielonego skweru to uważam, że to dobry pomysł, a jak ktoś się tu czegoś doszukuje to sam nie wie czego chce. Teraz trzeba cisnąć na władze, żeby wykupili pozostałe działki i urządzili tego typu skwery, parki. Jedną z takich działek są tereny po drugiej stronie ul. Stella Sawickiego tam gdzie wycinali drzewa, al. Bora Komorowskiego i działka naprzeciwko nowo wybudowanego biurowca w SSE.

nole
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2017, 11:57

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: nole » 31 mar 2017, 11:58

Fajnie, ja bym brał póki dają coś fajnego, bo jak się będziemy zastanawiać to zostaniemy z niczym

an1978
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2017, 16:16

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: an1978 » 07 kwie 2017, 16:40

Na budimexowej stronie przeznaczonej dla mieszkańców zamieścili coś takiego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
mieszkancy-sm-czyzyny.pl/img/20170404-00206BAA7C2B170404104249.pdf

Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest decyzja miasta w tej sprawie? Ciekawe czy powstanie ten park...

Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Lucek » 08 kwie 2017, 18:03

A co na pasie startowym? Czyli pod kreską na "planie".


Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Lucek » 10 kwie 2017, 17:49

To Te drzewa do wycięcia.

Obrazek

Obrazek

Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Lucek » 10 kwie 2017, 17:55

A potem się dziwicie, skąd ta BIEDA przyszła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tazja82
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2017, 21:07

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Tazja82 » 10 kwie 2017, 21:09

Przeczytane we wspomnieniach o dawnej wsi Czyżyny w muzeum Nowej Huty

Obrazek



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości