Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 14 kwie 2017, 11:32

Lucek pisze:
A co na pasie startowym? Czyli pod kreską na "planie".

Spacerniak więzienny :lol: nie no żartuje.;)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: iti » 01 cze 2017, 16:49

Dosyć ciekawy zwrot akcji w całej sprawie :)

Miasto chce wykupić działkę od firmy Budimex! Chodzi o teren zielony na osiedlu Avia w krakowskich Czyżynach. Jak już informowaliśmy na antenie Radia Kraków - spór z mieszkańcami o drzewa i zieleń trwa już prawie dwa lata. A teraz jest szansa na kompromis.

radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/zamiast-kolejnego-bloku-bedzie-zieleniec-jest-porozumienie-miedzy-miastem-i-deweloperem

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: morth » 02 cze 2017, 16:21

Ale to trzeba rozumieć że jak się dogadają to nie powstaną już te 3 bloki co mieli jeszcze postawić ? Czy w sensie że powstaną tylko ten zaproponowany skwer zamiast czwartego bloku będzie należał do miasta?


Anna Cioch
Posty: 29
Rejestracja: 31 mar 2016, 14:31

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Anna Cioch » 02 cze 2017, 21:19

morth pisze:Ale to trzeba rozumieć że jak się dogadają to nie powstaną już te 3 bloki co mieli jeszcze postawić ? Czy w sensie że powstaną tylko ten zaproponowany skwer zamiast czwartego bloku będzie należał do miasta?

Prezydent Koterba przez swojego asystenta poinformowała nas, że ona tej sprawy już nie prowadzi i przejął ją Wydział Skarbu. A to ona prowadziła negocjacje z Budimexem o zmniejszeniu liczby bloków. Nie wiem tego na pewno, ale wydaje mi się, że propozycja wykupu dotyczy całej działki. Czyli że nie powstaną.

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: morth » 03 cze 2017, 8:24

A to byłaby to bardzo dobra informacja jeśli w ten sposób zostałoby to dogadane :)

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 04 cze 2017, 12:16

Nowe osiedla w Czyżynach. Zrosną się ze starszą częścią?

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21899953,nowe-osiedla-w-czyzynach-zrosna-sie-ze-starsza-czescia.html

Mieszkańcom Czyżyn coś się od miasta należy

dziennikpolski24.pl/region/a/rozmowa-kroniki-mieszkancom-czyzyn-cos-sie-od-miasta-nalezy,12141466

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 12 cze 2017, 10:01

Dobra robota. Wychodzi na to, że cała działka na której miały stać bloki pozostanie zielona.:D Za wcześnie aby otworzyć przysłowiowego szampana, ale tego się nie spodziewałem. Rozumiecie teraz, że jak człowiek połączy się w jedną pieść to idzie jak burza i równa wszystko z ziemią, że tak powiem.:D Obroniliście drzewa przy os. Dywizjonu, Ogród Zieloni Mi itp. Czeka was jeszcze nie jedna batalia, ale dopóki jesteście razem zawsze będziecie zwycięzcami. Władza już wie, że macie przysłowiowe jaja i musi się z wami liczyć, ale pamiętajcie o czymś bardzo ważnym, a mianowicie nigdy nie możecie zapomnieć co robił deweloper i co walczyliście, bo jak zapomnicie o tym i przestaniecie walczyć, bo przykładowo osiągnęliście swój cel to wtedy może się podobna sytuacja powtórzyć. W slangu wojskowym nazywamy to przewagą, którą teraz macie i żaden deweloper nie jest w stanie was zaskoczyć, bo skutecznie jesteście w stanie mu zablokować coś co wam nie pasuje. Brak przewagi będzie wtedy jeżeli zapomnicie o tym o co walczyliście wtedy deweloper nie koniecznie Budimex, ale jakiś inny może wejść i zbudować coś na tej działce, wyrżnąć drzewa itp. Dlatego nie wolno nam nigdy zapomnieć! Oczywiście jest takie środowisko, które będzie nas próbować skłócać ze sobą, bo oni wiedzą, że jak się kłócimy to jesteśmy słabi, a oni się wtedy cieszą, bo robią co chcą. Mam na myśli ludzi w zielonych, pomarańczowych, różowych włosach wiece na pewno o kogo chodzi. Nie dajcie się podzielić.

Dygresja: Wiem która grupa społeczna podrzuca na forum treści spamerskie i żeby się z wami podrażnić to powiem, że ja też będę działał chociażby w sprawie zlikwidowania biało-czerwonej piramidy, która szpeci park przy Muzeum Lotnictwa. Ta piramida to jest tak zwana (sztuka nowoczesna), a dla mnie to jest pseudo sztuka i psia kupa. Zapewniam, że zostanie rozebrana Panowie i Panie w kolorowych włosach. Teren Muzeum Lotnictwa jest w użytkowaniu wieczystym czyli zarządza nim Dyrekcja Muzeum, a to oznacza, że ta piramida została tam wzniesiona bez zgody Muzeum.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2017, 21:04 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: iti » 26 cze 2017, 20:19

Kolejna odsłona sporu o drzewa w Czyżynach, ostatnio mówiło się o tym, że miasto miałoby odkupić od dewelopera Budimex działki ze . drzewami. Dzisiaj okazuje się, że jednak chodzi nie o cały teren, ale o jego część, a na reszcie miałyby jednak powstać dwa bloki. Wcześniej Budimex deklarował też zbudowanie trzech bloków i przekazanie części terenu miastu, żeby urządzić tam zieleń. Czyżby teraz miasto miałom jednak zapłacić za tą część tego terenu? Ciekawe, jakie będą szczegóły tego porozumienia i czy je kiedykolwiek poznamy :)
Na czym miałoby polegać kompromisowe rozwiązanie? Jak informuje dyrektor Witkowicz, deweloper jest gotowy ograniczyć zabudowę do dwóch budynków oraz zachować szpaler 51 drzew. Na pozostałej części działki zostanie urządzony teren zielony, który będzie stanowił przedmiot nabycia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków.

Nowe rozwiązanie wychodzi naprzeciw postulatom mieszkańców tej okolicy. Propozycja Budimexu jest obecnie analizowana.
krakow.naszemiasto.pl/artykul/osiedle-avia-rosna-szanse-na-uratowanie-drzew,4164496,art,t,id,tm.html

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: morth » 26 cze 2017, 21:34

Szkoda bo już myślałem że jednak kolejne bloki nie powstaną.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: lrc1912 » 26 cze 2017, 23:17

Mnie rozbraja to, że jak urzędnicy, którzy teoretycznie rządzą w Krakowie nie wydali zgody na wycięcie tych 51 drzew to sprawa trafiła do sądu! Mówiłem to kiedyś i powtórzę raz jeszcze: deweloper nie ma prawa rządzić, bo od rządzenia są przede wszystkim ludzie i urzędnicy, którzy reprezentują mieszkańców! W każdym bądź razie tak to powinno wyglądać! Bądźcie nie ugięci i walczyć o to co wam serducho podpowiada, bo skoro obiecywali, że działka pozostanie zielona to pilnujcie, żeby tak się stało :!: również tak jak w przypadku parku z BO na placu manewrowym. Oni raz piszą, że będą cztery bloki, potem, że trzy, nie będzie żadnego, działka pozostanie zielona, a potem znowu dwa bloki. Wnioskuje z obserwacji, że to jest celowa robota po to, żeby zniechęcić do dalszego monitorowania sprawy. Powiem szczerze, że jestem zmęczony prowadzeniem wątków na forum i od jutra zamierzam wchodzić raz dziennie góra na godzinę. Oczywiście nie zamierzam przestać być aktywny i was wspierać, bo to robię, ale troszkę to ograniczę. Wam radzę to samo jako stary wyga, który miał kiedyś problem z odejściem od komputera. Lepiej wyjść na pole, poodpychać nie do końca świeżym powietrzem, ale lepsze to niż komputer. Natomiast na prowadzenie forum czy serfowanie po internecie godzinę dziennie, a nie siedzenie po nocach jak np. moi znajomi na Facebooku. Oczywiście to tylko rada ;) nikogo do niczego nie zmuszam :arrow: jest "demokracja" każdy robi co chce. Pozdrawiam



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości