Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: skyman » 17 lis 2020, 13:37

Wygląda na to, że wkrótce ruszy budowa jeszcze dwóch bloków przy ul. Orlińskiego, dokładniej, to na działce o drzewa na które toczył się spór dewelopera z miastem / mieszkańcami os. Dywizjonu 303. Ktoś może zna więcej szczegółów, co to mają być za bloki, jakie mieszkania się w nich znajdą, jakie ceny Budimex planuje tam zrobić dla tych inwestycji? Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat i podzieli się nimi na forum?

bieniek22
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2018, 19:20

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: bieniek22 » 21 lis 2020, 9:06

Nowe bloki, które mają powstać przy parkingu kolorowym to chyba 7A i 7B bo 9A i 9B to już stoją jakiś czas.

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: Staś » 21 lis 2020, 12:54

Dobrze, że budują. W końcu osiedle będzie spójne i skończone.
Dotychczas wyglądało jak dziewczyna bez zęba na przedzie.
Działania pseudoekologów tylko narobiły zamieszania, a już dawno byłby porządek. Teraz przez nich jeszcze dwa lata będą dżwigi, koparki, hałas i pył.
Ciekawe jakie będą ceny - pewnie 9000/m2.


marcin81
Posty: 38
Rejestracja: 04 lip 2020, 2:12

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: marcin81 » 28 lis 2020, 6:31

Staś pisze:Ciekawe jakie będą ceny - pewnie 9000/m2.


A koszt budowy połowa tego, najtańsze materiały i ekipy "flachowców" 500+ z łapanki pod monopolowym. Później grzyb na ścianach, woda w stropie i dziury pod parapetem. A co za 10-20 lat to się jeszcze okaże :)

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: Staś » 28 lis 2020, 9:52

marcin81 pisze:
Staś pisze:Ciekawe jakie będą ceny - pewnie 9000/m2.


A koszt budowy połowa tego, najtańsze materiały i ekipy "flachowców" 500+ z łapanki pod monopolowym. Później grzyb na ścianach, woda w stropie i dziury pod parapetem. A co za 10-20 lat to się jeszcze okaże :)


Mylisz się. Koszt budowy to inna sprawa. Głównym czynnikiem jest działka (miejsce). Cenę końcowa kształtuje rynek. Deweloper to nie instytucja dobroczynna - działa w imieniu udziałowców w celu osiągnięcia zysków - i o to chodzi. Materiały i technologia takie jak wszedzie u innych deweloperów.
Usterki (jeśli są) Budimex usuwa bardzo sprawnie i elegancko. Zgłosiłem drobną usterkę, którą mogłem nawet odpuścić, zapomniałem o temacie, a Budimex po 6 miesiącach się upominał, że chca naprawiać, bo gwarancja sie kończy. Zrobili nawet więcej niż musieli.
Więc nie siej propagandy.

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: lofinden » 02 gru 2020, 15:52

Staś pisze:Usterki [...] Budimex usuwa bardzo sprawnie i elegancko.

Staś pisze:Zgłosiłem drobną usterkę, [...] a Budimex po 6 miesiącach się upominał, że chca naprawiać


:D :D :D

marcin81
Posty: 38
Rejestracja: 04 lip 2020, 2:12

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: marcin81 » 04 gru 2020, 11:26

Staś pisze:
marcin81 pisze:
Staś pisze:Ciekawe jakie będą ceny - pewnie 9000/m2.


A koszt budowy połowa tego, najtańsze materiały i ekipy "flachowców" 500+ z łapanki pod monopolowym. Później grzyb na ścianach, woda w stropie i dziury pod parapetem. A co za 10-20 lat to się jeszcze okaże :)


Mylisz się. Koszt budowy to inna sprawa. Głównym czynnikiem jest działka (miejsce). Cenę końcowa kształtuje rynek. Deweloper to nie instytucja dobroczynna - działa w imieniu udziałowców w celu osiągnięcia zysków - i o to chodzi. Materiały i technologia takie jak wszedzie u innych deweloperów.
Usterki (jeśli są) Budimex usuwa bardzo sprawnie i elegancko. Zgłosiłem drobną usterkę, którą mogłem nawet odpuścić, zapomniałem o temacie, a Budimex po 6 miesiącach się upominał, że chca naprawiać, bo gwarancja sie kończy. Zrobili nawet więcej niż musieli.
Więc nie siej propagandy.


"Kształtuje rynek", "technologia", "usuwa usterki" - chłopcze .. pracuję w tej branży, wiem co się wyprawia, a ty sobie dalej bujaj w obłokach i nazywaj te zapleśniałe nory apartamentami, a kibel z prysznicem "pokojem kąpielowym". Budzi cię w nocy pierdnięcie sąsiada a ty wciąż żyjesz w przekonaniu, że Boga za nogi zlapałeś i fakt, że metr kw. tej nory z grzybem w rogu spłacasz harując przez rok na infolinii u pana niemca, jest normalne? :-D


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: Fedaykin » 04 gru 2020, 13:03

marcin81 pisze:
Staś pisze:
marcin81 pisze:
A koszt budowy połowa tego, najtańsze materiały i ekipy "flachowców" 500+ z łapanki pod monopolowym. Później grzyb na ścianach, woda w stropie i dziury pod parapetem. A co za 10-20 lat to się jeszcze okaże :)


Mylisz się. Koszt budowy to inna sprawa. Głównym czynnikiem jest działka (miejsce). Cenę końcowa kształtuje rynek. Deweloper to nie instytucja dobroczynna - działa w imieniu udziałowców w celu osiągnięcia zysków - i o to chodzi. Materiały i technologia takie jak wszedzie u innych deweloperów.
Usterki (jeśli są) Budimex usuwa bardzo sprawnie i elegancko. Zgłosiłem drobną usterkę, którą mogłem nawet odpuścić, zapomniałem o temacie, a Budimex po 6 miesiącach się upominał, że chca naprawiać, bo gwarancja sie kończy. Zrobili nawet więcej niż musieli.
Więc nie siej propagandy.


"Kształtuje rynek", "technologia", "usuwa usterki" - chłopcze .. pracuję w tej branży, wiem co się wyprawia, a ty sobie dalej bujaj w obłokach i nazywaj te zapleśniałe nory apartamentami, a kibel z prysznicem "pokojem kąpielowym". Budzi cię w nocy pierdnięcie sąsiada a ty wciąż żyjesz w przekonaniu, że Boga za nogi zlapałeś i fakt, że metr kw. tej nory z grzybem w rogu spłacasz harując przez rok na infolinii u pana niemca, jest normalne? :-D


Trochę tak jak by złapał. "Metr kw. tej nory z grzybem" jest obecnie wart prawie dwa razy więcej niż pierwotna cena jego kupna. ;) Tak się robi interesy. W każdej chwili mieszkania może się pozbyć i zacząć popijać kolorowe drinki pod palemką, podczas gdy Ty będziesz harował "w branży". Może nie u "pana niemca", a u "pana janusza". ;)

Co do usuwania usterek przez BX to wiadomo, że jest różnie. Powiedziałbym raczej, że bardziej się migają od ich usuwania niż mniej. Co do podobnych technologii, to akurat ma rację - trochę moich znajomych kupiło mieszkania na przestrzeni ostatnich kilku lat i z ciekawości porównywałem dane. W koszcie mieszkania w chwili obecnej najważniejsza jest cena gruntu i wpływająca na nią odległość od centrum. Ostatnio deweloperzy zaczęli dodatkowo zbijać koszty przeznaczając część mieszkań pod działalność gospodarczą w celu obejścia wymaganego stosunku miejsc postojowych do lokali mieszkalnych.

paulinamermer
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:15

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: paulinamermer » 05 gru 2020, 19:44

Budimex to partacze. Wyróżniają się pod tym względem.
Właśnie dlatego to tyle kosztuje, bo jest za dużo pośredników.

marcin81
Posty: 38
Rejestracja: 04 lip 2020, 2:12

Re: Orlińskiego 7 i 9 (?) Kraków - budowa nowych bloków przy pasie startowym przez Budimex

Postautor: marcin81 » 12 gru 2020, 4:17

Fedaykin pisze:
marcin81 pisze:
Staś pisze:
Mylisz się. Koszt budowy to inna sprawa. Głównym czynnikiem jest działka (miejsce). Cenę końcowa kształtuje rynek. Deweloper to nie instytucja dobroczynna - działa w imieniu udziałowców w celu osiągnięcia zysków - i o to chodzi. Materiały i technologia takie jak wszedzie u innych deweloperów.
Usterki (jeśli są) Budimex usuwa bardzo sprawnie i elegancko. Zgłosiłem drobną usterkę, którą mogłem nawet odpuścić, zapomniałem o temacie, a Budimex po 6 miesiącach się upominał, że chca naprawiać, bo gwarancja sie kończy. Zrobili nawet więcej niż musieli.
Więc nie siej propagandy.


"Kształtuje rynek", "technologia", "usuwa usterki" - chłopcze .. pracuję w tej branży, wiem co się wyprawia, a ty sobie dalej bujaj w obłokach i nazywaj te zapleśniałe nory apartamentami, a kibel z prysznicem "pokojem kąpielowym". Budzi cię w nocy pierdnięcie sąsiada a ty wciąż żyjesz w przekonaniu, że Boga za nogi zlapałeś i fakt, że metr kw. tej nory z grzybem w rogu spłacasz harując przez rok na infolinii u pana niemca, jest normalne? :-D


Trochę tak jak by złapał. "Metr kw. tej nory z grzybem" jest obecnie wart prawie dwa razy więcej niż pierwotna cena jego kupna. ;) Tak się robi interesy. W każdej chwili mieszkania może się pozbyć i zacząć popijać kolorowe drinki pod palemką, podczas gdy Ty będziesz harował "w branży". Może nie u "pana niemca", a u "pana janusza". ;)

Co do usuwania usterek przez BX to wiadomo, że jest różnie. Powiedziałbym raczej, że bardziej się migają od ich usuwania niż mniej. Co do podobnych technologii, to akurat ma rację - trochę moich znajomych kupiło mieszkania na przestrzeni ostatnich kilku lat i z ciekawości porównywałem dane. W koszcie mieszkania w chwili obecnej najważniejsza jest cena gruntu i wpływająca na nią odległość od centrum. Ostatnio deweloperzy zaczęli dodatkowo zbijać koszty przeznaczając część mieszkań pod działalność gospodarczą w celu obejścia wymaganego stosunku miejsc postojowych do lokali mieszkalnych.


Mogłeś pieczarkarnię założyć jeszcze, podłoże tam jest dobre ;) Ja mam własną firmę, no ale to Ty popijasz kolorowe drinki, pełen szacun dla kolegi :)

Słuchaj tak poważnie - nore na flipa kupić to rozumiem, ale mieszkać tam to lipa. Jaką to ma fizycznie wartość -ściany, sufit, podłoga wspolne z przeróżnym elementem, auta nie zaparkujesz, takie sypialnie dla ukraińców czy studentów albo dla leni utrzymujących się z500+. Chętni są to cena rośnie, gdzieś ludzie muszą mieszkać a u nas wciąż króluje własność a nei najem.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości