Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 11 sie 2017, 21:17

Lampy LED nie zużywają dużo prądu.

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lofinden » 11 sie 2017, 23:33

lrc1912 pisze:Lampy LED nie zużywają dużo prądu.


Czyli jakie do koszty?

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 11 sie 2017, 23:49

lofinden pisze: Czyli jakie do koszty?

Czy to ważne przecież i tak powiedzą, że nie ma na to pieniędzy.


lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 12 wrz 2017, 21:03

Estakada przy Bora Komorowskiego rośnie w oczach! Pytanie tylko czy powstanie brama, którą straż pożarna będzie mogła wyjechać z lotniska, jak nie daj Bóg dojdzie do wypadku. Nie wiem czy projekt estakady zakłada coś takiego, bo na chwilę obecną tak mi się przynajmniej wydaje, tworzą przejście dla pieszych na teren pasa. Porządnej wizualizacji też nie ma, więc nie wiadomo jak to będzie.

Chodzi mi o tą drogę (patrz film)

www.youtube.com/watch?v=tVBuQRTwybE
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 16:04 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: Nowy » 03 paź 2017, 0:56

A estakada nad ul. Bora-Komorowskiego nabiera coraz wyraźniejszego kształtu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyda się tam takie połączenie z ulicą Bohomolca, powinno to odciążyć Dobrego Pasterza.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 03 paź 2017, 14:53

Nie wiesz przypadkiem czy zostanie odtworzona brama wjazdowa na teren lotniska? Kiedyś brama była po prawej stornie (na trzeciej fotografii).

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 04 paź 2017, 10:07

W niedalekiej przyszłości na lotniska takie jak to Muzealne będzie zapotrzebowanie jak na miejsca parkingowe. viewtopic.php?f=18&t=1975 Samolotów będzie coraz więcej, więc dlaczego nie wykorzystać istniejącego pasa startowego na coś więcej, niż tylko imprezy typu koncerty, pokazy lotnicze itp. Zmodernizować lotnisko, wyremontować pas i dla przedsiębiorców jak znalazł, którzy mieliby coś do załatwienia w Krakowie, a swoim prywatnym samolotem lecieliby np. z Niemiec. Po co lądować na Balicach, jak można tutaj i ma się blisko do centrum. Oczywiście teren byłby nadal otwarty dla mieszkańców z tym, że zamykany na czas lądowania takiego samolotu. Te loty odbywałyby się nie często. Niestety nasi włodarze nie zauważają tego, że organizacja wydarzeń przynosi pieniądze w postaci podatków do budżetu miasta (za bilety). Ja wam to mówię już dzisiaj, a mianowicie na chwilę obecną nikt nie zauważa tego lotniska w perspektywie wykorzystania go dla biznesu, ale za 10, 20 lat pas startowy może się przydać i z lotniskami będzie tak jak z miejscami parkingowymi. Osobiście gdybym miał kasę, to nie kupowałbym samochodu (absolutnie). Kupiłbym samolot lub mały helikopter i lądowałbym sobie na tym Muzealnym lotnisku. ;) Lotnisko w Czyżynach, Lotniczy Park Kulturowy to dobre miejsce do organizacji imprez, których powinno być coraz więcej i częściej się odbywać.

Na przykład:
Małopolski Piknik Lotniczy (koniec czerwca)
Pokazy lotniczy (1 września, godz 16.00, 18.00) Z udziałem wybranej grupy akrobacyjnej plus ewentualnie skoki spadochronowe, pokaz muzealnego eksponatu itd)
Koncerty
Zawody balonowe (początek maja)
Wyścigi samochodowe (drifting)
Zjazd aut ciężarowych (początek czerwca jak dawniej)
Pokazy pirotechniczne
Pokazy z udziałem śmigłowca i grupy antyterrorystycznej
Święto Wojsk Specjalnych

Już za samo udostępnienie terenu Muzeum zgarnie trochę kasy, a jak jeszcze wstęp będzie za rozsądną gotówkę to i miasto zarobi w postaci podatku.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 16:08 przez lrc1912, łącznie zmieniany 2 razy.


Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: Brunon K. » 05 paź 2017, 10:42

JESZCZE CI MAŁO...?

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: iti » 05 paź 2017, 12:04

lrc1912 pisze:Nie wiesz przypadkiem czy zostanie odtworzona brama wjazdowa na teren lotniska? Kiedyś brama była po prawej stornie (na trzeciej fotografii).

Na stronie firmy Taumer, która zajmuje się wykonaniem tego obiektu, znalazłem taką mapkę:

Obrazek

Nie wiem czy widać na niej zjazd, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogło nie być połączenia Bora-Komorowskiego z pasem startowym, skoro zawsze było. Jest też tam robiony przepust / tunel, ale to chyba będzie dla pieszych.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Pas startowy po drugiej (zachodniej) stronie ul. Stella Sawickiego w Krakowie

Postautor: lrc1912 » 07 paź 2017, 7:57

Obok tunelu dla pieszych jest chyba wjazd od Bora.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 0:29 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości