Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
krzysztof1
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2016, 23:01

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: krzysztof1 » 07 lip 2016, 19:08

Wg mnie "morth" " Inok" i być może jeszcze inni to ludzie Budimexu i zależy im na stworzeniu wrażenia że ten park powstanie.Więc dl jasności podaje sygn Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dot wymienionych postępowań.Wszystkie są korzystne dla dawnych właścicieli .Zapraszam do lektury.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E458B0B86F

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D26318C28D



Jeśli znajdziecie jakieś argumenty przeciwko mnie to proszę o nie!

Inok
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2016, 7:20

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: Inok » 07 lip 2016, 19:12

krzysztof1 - więc ja proponuję poczekać do finału, kto wygra ten stawia browara:)

kuba2
Posty: 50
Rejestracja: 02 maja 2015, 20:32

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: kuba2 » 07 lip 2016, 19:14

Jeśli potrzebujecie porozmawiać na temat odzyskiwania działek, poproście administratora - tutaj rozmawiajmy o projektowaniu parku.

Chyba wszyscy się zgadzamy co do odizolowania akustycznego Stella-Sawickiego. Na pewno naturalne będzie fajniejsze. Dobrze, żeby było dużo zieleni i drzew. W części rozrywkowej można pomyśleć na przykład o stołach do pingponga. Nie wiem czy 2,5 miliona na tego rozmiaru park to dużo czy nie, fajnie jak by ktoś się wypowiedział na co możemy sobie pozwolić z punktu widzenia finansowego. Może warto zatrudnić jakiegoś projektanta (no chyba, że to powinien być kolejny etap i inicjatywa miasta).
Tak sobie myślę, że super by było, gdyby się udało stworzyć w parku coś unikalnego, względem innych parków - całe nasze osiedle jest "lotnicze" (Avia, Bolesław Orliński, pas startowy, szachownice na parkingu). Może park powinien być tematyczny i też nawiązywać do lotnictwa? (Park Lotników nie robi tego prawie wcale).


D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: D89 » 07 lip 2016, 19:17

Teren w sąsiedztwie hangaru prawdopodobnie miasto wykupi bo:
1) w hangarze działa Muzeum Inżynierii Miejskiej i są co do niego plany rozwoju,
2) hangar jest zabytkiem, więc i tak byłby tylko ciężarem dla właściciela.

Co do reszty działek to nie byłbym taki pewny bo ich wartość może wielokrotnie przekraczać kwotę z budżetu obywatelskiego i miasto może po prostu nie mieć środków na wykup.

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: ngy16687 » 07 lip 2016, 19:33

Nie trzeba narazie nikogo zatrudniać. Projekt będzie realizowany przy współudziale Zarządu Zieleni Miejskiej po zatwierdzeniu BO. Będzie to wyglądać podobnie jak planowanie i realizacja parków Reduta czy na Zabłociu. Bedą konsultacje, opiniowanie mieszkańców, być moze konkurs dla zdolnych architektów krajobrazu, później pozwolenia i budowa.

Zobaczcie jak to robią całkiem niedaleko w sumie http://www.parkreduta.pl/

kuba2 pisze:Jeśli potrzebujecie porozmawiać na temat odzyskiwania działek, poproście administratora - tutaj rozmawiajmy o projektowaniu parku.

Chyba wszyscy się zgadzamy co do odizolowania akustycznego Stella-Sawickiego. Na pewno naturalne będzie fajniejsze. Dobrze, żeby było dużo zieleni i drzew. W części rozrywkowej można pomyśleć na przykład o stołach do pingponga. Nie wiem czy 2,5 miliona na tego rozmiaru park to dużo czy nie, fajnie jak by ktoś się wypowiedział na co możemy sobie pozwolić z punktu widzenia finansowego. Może warto zatrudnić jakiegoś projektanta (no chyba, że to powinien być kolejny etap i inicjatywa miasta).
Tak sobie myślę, że super by było, gdyby się udało stworzyć w parku coś unikalnego, względem innych parków - całe nasze osiedle jest "lotnicze" (Avia, Bolesław Orliński, pas startowy, szachownice na parkingu). Może park powinien być tematyczny i też nawiązywać do lotnictwa? (Park Lotników nie robi tego prawie wcale).

Kicek
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2016, 12:40

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: Kicek » 07 lip 2016, 19:37

Jest dużo koncepcji na "park", uważam, że powinniśmy się przedewszystkim skupić na zieleni, nie na placu zabaw, nie na siłowni na świeżym powietrzu ani innych rzeczach. Absolutnie nie mówię, że byłyby to zły pomysł. Natomiast te 2,5 mln zł to wbrew pozorom nie jest dużo, wystarczy popatrzeć na cennik na stronie budżetu obywatelskiego. Przykładowo mały plac zabaw to koszt rzędu 250tyś zł, uważam, że skoro parku i tak nie będzie od razu, to w przyszłym roku możemy walczyć o infrastrukturę rozrywkowo-sportowa w ramach budżetu :-). Wtedy mielibyśmy wypasiony park i dodatkowo w nim wypasiona część dla dzieciaków i dla dorosłych, a nie średniawke jednego i drugiego :-P
Zaplanujmy najpierw wygląd naszego cudownego zielonego parku :-)

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: morth » 07 lip 2016, 19:45

krzysztof1 pisze:Wg mnie "morth" " Inok" i być może jeszcze inni to ludzie Budimexu i zależy im na stworzeniu wrażenia że ten park powstanie.Więc dl jasności podaje sygn Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dot wymienionych postępowań.Wszystkie są korzystne dla dawnych właścicieli .Zapraszam do lektury.

orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E458B0B86F

orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D26318C28D

Jeśli znajdziecie jakieś argumenty przeciwko mnie to proszę o nie!

To mnie rozśmieszyłeś z tymi "ludźmi" Budimexu :D


ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: ngy16687 » 07 lip 2016, 19:56

Powinieneś czuć się dumny, że zostałeś zauważony i tak wyróżniony ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2016, 19:56 przez ngy16687, łącznie zmieniany 1 raz.

zagi
Posty: 132
Rejestracja: 02 sie 2015, 22:06

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: zagi » 07 lip 2016, 19:56

W swietle tych informacji od Krzysztofa odnosnie działek, ogólnej atmosferze wokół głosowania zwiazanej z projektem "skrzydła krakowa", oraz losu zwycieskiego projektu sprzed lat, czyli toru wyscigowego projektowanie w tej chwili tego parku to troche dzielenie skóry na niedzwiedziu.
Mam nadzieje, ze nie skonczy się to wielkim rozczarowaniem.
pozdrawiam

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Nowy park w Krakowie Czyżynach - projektujemy i dyskutujemy

Postautor: iti » 07 lip 2016, 20:14

To jeszcze moje trzy grosze zanim ten wątek zostanie uporządkowany. Dobry przykład mamy teraz z Zakrzówkiem, miasto uchwaliło plan zagospodarowania przestrzennego, z którego wynika, że tam ma być zieleń, więc deweloper nie mógł tam nic postawić, a następnie odkupiło działki od właścicieli za... 26 mln złotych. Ja wiem, że skala i wartości estetyczne są tam jednak nieco inne, ale jak widać są środki do zabezpieczenia interesu społecznego i przykład jest z Krakowa. Trzymajmy kciuki, żeby i tu dało się zrobić podobnie w razie problemów i przypominajmy regularnie o sprawie :!:



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości