Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: lrc1912 » 13 gru 2017, 23:11

Przez Stella Sawickiego, wzdłuż os. Akademickiego, klubu kwadrat, to lekka przesada. Poprowadźcie dojazd do MCN od strony al. Bora Komorowskiego.

Wariant 1 wydaje mi się najlepszym wyjściem. Natomiast wariant 2 no po prostu nie wyobrażam sobie, jak chcą to zrobić. Będą dojeżdżać do Małopolskiego centrum Nauki przez osiedle Akademickie? A wy jak myślicie???

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 21:34 przez lrc1912, łącznie zmieniany 2 razy.

Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: Virginia » 22 gru 2017, 11:49

Mi się podobają oba warianty, osobiście wolałabym wariant 2 jeśli musiałabym wybierać.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: lrc1912 » 23 gru 2017, 7:32

No to gdzie poprowadzić drogę do MCN? Przecież tam nie ma miejsca, a mieszkańcy os. Akademickiego na pewno nie będą zadowolenia ze zwiększonego ruchu samochodowego w tej okolicy.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 21:34 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: adi » 24 gru 2017, 16:12

Pewnie mieszkańcy osiedla Akademickiego faktycznie byliby niezbyt zadowoleni z takiego przebiegu tej drogi. Ale po pierwsze, to nie ma być ruchliwa autostrada, a po drugie, jeśli żyje się w mieście, to jednak trzeba brać pod uwagę to, że może nam ktoś wybudować drogę w pobliżu bloku albo inny budynek. Wg mnie za wariantem numer dwa mogłoby przemawiać to, że wreszcie może byłaby większa szansa na sensowne połączenie ul. Stella-Sawickiego i Życzkowskiego, a do tego powstałoby także sensowne połączenie z tą częścią terenu po lotnisku. A mam nadzieję, że zostanie wreszcie należycie zagospodarowany, w tym sensie, że mniej dzikich krzaków, a więcej uporządkowanej zieleni, Małopolskie Centrum Nauki, może jeszcze jakieś biurowce w okolicach Życzkowskiego, a to wszystko z pamięcią o tym, że to jednak ciągle lotnisko i przynajmniej raz w roku odbywa się na nim Małopolski Piknik Lotniczy :) To miejsce ma potencjał, na bycie naprawdę atrakcyjną przestrzenią. Lepiej myśleć o jej zagospodarowaniu wcześniej, zanim zajmą się tym chaotycznie deweloperzy.

Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: Virginia » 24 gru 2017, 23:35

Ja mam znajomych na osiedlu akademickim i są za tym, żeby ta droga była od Stella poprowadzona. Zawsze znajdą się jakieś głosy przeciwne, ale droga od Stella to najsensowniejsze rozwiązanie.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: lrc1912 » 25 gru 2017, 11:03

Tylko jak chcecie przeprowadzić te drogę? Przez zabytkowy pas startowy? Przecież tam nie ma jak, a ta łąka za pasem startowym powinna być wykorzystana jako pas awaryjny, bo widzieliście z pewnością co się stało na pikniku tego roku.

Virginia
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:56

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: Virginia » 25 gru 2017, 14:30

Chyba bokiem jak jest ta górka, na pewno nie przez pas.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: iti » 25 gru 2017, 15:42

lrc1912 pisze:Tylko jak chcecie przeprowadzić te drogę? Przez zabytkowy pas startowy? Przecież tam nie ma jak, a ta łąka za pasem startowym powinna być wykorzystana jako pas awaryjny, bo widzieliście z pewnością co się stało na pikniku tego roku.

Droga miałaby chyba właśnie przechodzić przez tą łąkę, a później obok pasa, po jego północnej stronie. Nie znam się specjalnie na tym, ale w czym droga biegnąca po gruncie miałaby zmniejszać możliwości wykorzystania tego miejsca, jako pasa awaryjnego.

A z tym Osiedlem Akademickim, to nawet śmiesznie, bo ja z kolei spotkałem się z opiniami nastawionymi bardzo "przeciwko" takiemu pomysłowi. No ale faktycznie, najwyraźniej nie ma w tej sprawie jednego zdania i pewnie protestują ci z najbliższego sąsiedztwa potencjalnej drogi, a reszcie pewnie by ona pasowała.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: lrc1912 » 26 gru 2017, 8:32

Pewnie tak.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, 0:12 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie-Czyżynach - opinie, forum, dyskusja

Postautor: Nowy » 11 sty 2018, 12:21

Dalszy ciąg sprawy drogi do Małopolskiego Centrum Nauki - część mieszkańców okolicznych osiedli protestuje przeciwko jej planowanemu przebiegowi, choć spotkałem się też z głosami ludzi, którzy tam mieszkają (np. na Osiedlu Akademickim) i chcieliby takiego połączenia. No ale wiadomo, w Krakowie trzeba wszystko oprotestować ;)
Plany budowy w Czyżynach Małopolskiego Centrum Nauki budzą obawy wśród mieszkańców. Nie podoba im się przede wszystkim pomysł poprowadzenia nowej drogi w pobliżu osiedla, od strony ul. Stella-Sawickiego.

lovekrakow.pl/aktualnosci/droga-do-planowanego-centrum-nauki-budzi-sprzeciw-mieszkancow_23750.html

Co ciekawe, poprowadzenie tej drogi od strony ul. Bora Komorowskiego wiązałoby się z przecięciem jakichś znajdujących się tam terenów przyrodniczych i z wycinką drzew - czyżby protestujący nie chcieli ich bronić tym razem? :) Ja tam myślę, że taka droga z ograniczonym ruchem tam, to mógłby być dobry pomysł, a przecież w jakiejś formie ona i tak powstanie, ponieważ po tym, jak powstanie tam rondo, pewnie o jakiś lepszy dojazd do Życzkowskiego trzeba będzie zadbać.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość