Nie płacimy w miejscu zameldowania tylko miejscu zamieszkania. Z tego powstają lub są remontowane ulice, chodniki, ścieżki rowerowe czy miejsca postojowa, finansowana jest komunikacja, budowane żłobki etc. etc.
Wiele osób parkujących pod blokami ma rejestracje spoza Krakowa i to do Was głównie prośba. 5000 osób więcej płacących podatki w miejscu zamieszkania to równowartość jednego nowego tramwaju. Wyobraźcie sobie, że bez większych starań każdy z Was co roku sfinansuje nowy tramwaj

Kraków pisze:Jak dokonać zmiany urzędu skarbowego?
Zmiana urzędu skarbowego jest bardzo prosta. W okresie rozliczeń podatkowych wystarczy podać w formularzu PIT krakowski adres zamieszkania oraz wskazać dane właściwego miejscowo urzędu skarbowego.
W każdej chwili można wypełnić jednostronicowy formularz ZAP-3, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów lub w każdym urzędzie skarbowym. Wypełnienie formularza jest proste – wystarczy podać imię i nazwisko, nr PESEL, adres zamieszkania oraz numer rachunku bankowego (na który będą wpływać np. zwroty podatku). Wypełniony formularz ZAP-3 można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego.
Warto natomiast pamiętać, że zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego.
Jeśli na naszą prośbę rozlicza nas pracodawca, wystarczy, że poinformujemy go o zmianie adresu zamieszkania (dla celów podatkowych) na krakowski. Wtedy pracodawca wyśle nasze zeznanie do właściwego, krakowskiego urzędu skarbowego. Nie trzeba (ani pisemnie, ani osobiście) zmieniać danych w „starym” urzędzie skarbowym – urzędy same je zaktualizują.
Więcej na krakow.pl/start/11225,artykul,krakow___tu_place_podatki.html