Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
Karo88
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2016, 20:51

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: Karo88 » 24 cze 2018, 22:25

lrc1912 pisze:
Organizowanie pokazów lotniczych w tak gęsto zabudowanych i zaludnionych terenach , to proszenie się o wielką katastrofę.
Kilka lat temu rozbił się mały samolocik. Na szczęście w parku. A jeśli duży samolot wpadnie w wielki blok? Kto weźmie na siebie odpowiedzialność?
Mamy lotnisko w Pobiedniku , tam latajcie do woli. Piknik to kuszenie losu , o terrorystach nie wspomnę.
Zdecydowanie jestem przeciw.


I co? Gdzie masz tą wielką katastrofę? Na szczęście pokazy zakończyły się bez incydentów!!! Jedyny jaki ja widziałem, to dwóch gości za kierownicą, którzy popijali piwo i omal nie wpadli w poślizg zabijając ludzi na poboczu. Szkoda, że nie widziałem rejestracji, bo zrobiłbym co trzeba. Wiem, że na portalach różnych gazet co poniektórzy hejtują piknik, a że głośno, a że się boją. No stres :D Ja na to nie wchodzę, ale wiem, że już wylała się masa hejtu. Polemiki nie czytam.


"Na szczęście pokazy zakończyły się bez incydentow"- na szczęście to słowo klucz w Twojej wypowiedzi. Kiedyś może go zabraknąć, po co kusić los, tym bardziej że naprawdę imprezę można zorganizować w innym miejscu.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: lrc1912 » 24 cze 2018, 22:45

Nie żyje życzeniowym stosunkiem do rzeczywistości. Wiem, że jest jakaś granica ryzyka, ale lotnictwo i tak jest bardzo bezpieczne. Mówię tak, bo się na tym znam czego nie mogę powiedzieć o innych, nie rozumieją lotnictwa. Ludzie opamiętajcie się! Boicie się nie tego co trzeba!!! Odpowiedz mi na pytanie: Chcesz, żeby deweloperzy zabudowali tę część lotniska??? Jak nie, to pokazy muszą się odbywać, bo tylko one są wstanie powstrzymać/ograniczać deweloperów. Będą to powtarzał tak długo, aż zakoduje się to na waszym twardym dysku.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 14:13 przez lrc1912, łącznie zmieniany 1 raz.

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: ragandbones » 25 cze 2018, 9:22

Widok przelatujacych helikopterow MI24 kilka metrow nad balkonami w czasie niedzielnej porannej kawy byl bezcenny :D Matko, jakie to zrobilo na mnie wrazenie! A nie jestem jakims wielkim fanem lotnictwa :)


Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: Trohgal » 25 cze 2018, 9:37

lrc1912 dzięki za zdjęcia
Szkoda tylko ze w tym roku pogoda nie dopisała.
No i z tego co widziałem format pikniku się trochę zmienił, większość samolotów nie startowało już u nas no i starali się trzymać trochę dalej bloków :(
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 13:27 przez Trohgal, łącznie zmieniany 1 raz.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: lrc1912 » 25 cze 2018, 10:02

Widok przelatujacych helikopterow MI24 kilka metrow nad balkonami w czasie niedzielnej porannej kawy byl bezcenny :D Matko, jakie to zrobilo na mnie wrazenie! A nie jestem jakims wielkim fanem lotnictwa


Cieszę się :D

Trohgal nie podobają mi się te zmiany, które oni przeprowadzają, bo ja osobiście chce oglądać samoloty też na ziemi. Co do samej imprezy: było super!!! :
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 14:04 przez lrc1912, łącznie zmieniany 2 razy.

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: ragandbones » 25 cze 2018, 12:53

Sojan pisze:Organizowanie pokazów lotniczych w tak gęsto zabudowanych i zaludnionych terenach , to proszenie się o wielką katastrofę.
Kilka lat temu rozbił się mały samolocik. Na szczęście w parku. A jeśli duży samolot wpadnie w wielki blok? Kto weźmie na siebie odpowiedzialność?
Mamy lotnisko w Pobiedniku , tam latajcie do woli. Piknik to kuszenie losu , o terrorystach nie wspomnę.
Zdecydowanie jestem przeciw.

Swoj sprzeciw mozna wyrazic np. nie kupowaniem mieszkania przy lotnisku. Nowe bloki buduja sie od 2 lat. Piknik organizowany jest od 10 jak nie wiecej.

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: lrc1912 » 25 cze 2018, 13:13

Dokładnie od 14 lat ;) Zgadzam się z tobą.


Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: Trohgal » 25 cze 2018, 13:30

lrc1912 pisze:

Trohgal nie podobają mi się te zmiany, które oni przeprowadzają, bo ja osobiście chce oglądać samoloty też na ziemi. Co do samej imprezy: było super!!! :D Nie wiem jak ty, ale ja uważam, że dolot z pobiednika do muzeum, wykonanie pokazu i odlot jest bezpieczniejszy niż startowanie z tego lotniska. Nie zmienia to faktu, że to mi się w cale nie podoba.

Mam takie same odczucia, zła buźka mi się wkleiła, poprawiłem.

Dla mnie dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem tu mieszkania było to ze podczas pikniku będę siedział w pierwszym rzędzie :)

lrc1912
Posty: 739
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: lrc1912 » 25 cze 2018, 19:56

Doskonale cię rozumiem :) Ja też mam balkon tak usytuowany, że widok pierwsza klasa. Potwierdzają, to moje zdjęcia do których zrobienia nie trzeba mi było obiektywu, ale zwykły aparat z 30x zoom.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Piknik Lotniczy Kraków - Czyżyny -opinie na forum - zwolennicy, przeciwnicy

Postautor: Nowy » 25 cze 2018, 23:14

Też byłem nieco zawiedziony, że samoloty nie wznosiły się i lądowały na starym pasie. Mam nadzieję, że to tylko ze względu na warunki pogodowe i za rok, jeżeli będzie ładnie, to starty i lądowania też będzie można obejrzeć podczas imprezy :)

I jeszcze dodatkowy bonus, wieczorne fajerwerki na Wiankach - pięknie było widać z balkonu :D



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości