Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: nadka » 03 mar 2017, 0:27

Może ktoś mi tu udzieli rady z moim problemem :) Dostałam ostatnio pismo z Wydziału Skarbu Urzędu Miasta z naliczeniem podatku od nieruchomości od nowego mieszkania. Jest tam informacja o tym, że płatności należy dokonać w Urzędzie Miasta lub w oddziale banku PKO BP (wtedy jest bez prowizji niby). Ale czy można zapłacić podatek od nieruchomości zwykłym przelewem z konta bankowego? Wydaje się, że tak, bo każdy ma przydzielone swoje indywidualne konto na to, ale jaki trzeba tam np. dać tytuł przelewu? Czy to nie ma żadnego znaczenia? Podpowie ktoś, kto już to robił? Dla mnie to zupełna nowość :)

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: ngy16687 » 03 mar 2017, 8:00

Tak, możesz płacić przelewem na podany w decyzji rachunek. W tytule np. wpisz to co masz na początku pisma po "Dotyczy nieruchomości:" jakiś numer - adres nieruchomości do opodatkowania i tyle.

Kolejna decyzja przyjdzie w podobnym czasie za rok. W tym roku zrobili zmianę w płatnościach, bo już nie rozkładają na transze tylko pojawia płatność jednorazowa. W latach poprzednich nie ważne jaka kwota, ale była rozbijana na 4 transze, dlatego jeśli ten podatek jest nie do udźwignięcia pewnie można poprosić o rozbicie na raty.

nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Re: Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: nadka » 03 mar 2017, 9:51

Dzięki za informację! :) W takim razie nigdzie z tym nie idę, tylko robię przelew. Jeśli chodzi o to, czy możliwe jest rozbicie podatku od nieruchomości na raty, to dobrze wiedzieć, ale jakoś udźwignę 40 zł jednorazowo ;) Ale może rzeczywiście komuś na forum się przyda taka informacja.


maks
Posty: 241
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:07

Re: Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: maks » 03 mar 2017, 14:05

Hej, a ja mam pytanie czy nabycie nieruchomości należy zgłosić we własnym zakresie czy ktoś to robi za nas? dzięki!

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: iti » 03 mar 2017, 16:35

Jeśli chodzi o zgłoszenie nowego mieszkania do podatku od nieruchomości zostało opisane w wątku pod tym linkiem :) Tak, trzeba to zrobić samemu w urzędzie miasta.

MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Re: Czy podatek od nieruchomości można zapłacić przez internet - forum

Postautor: MarcinJ » 07 kwie 2020, 11:52

Jeżeli chodzi o to, jak zapłacić podatek od nieruchomości, to w tym roku w Krakowie jakieś jaka, albo to nasza poczta na osiedlu tak działa. Ludzie sami dzwonili do Urzędu Miasta, żeby dowiedzieć się tego, ile mają zapłacić...



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość