Koszty i formalności przy spłacie kredytu hipotecznego / wykreślenie banku z księgi wieczystej

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
santin
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2017, 18:24

Koszty i formalności przy spłacie kredytu hipotecznego / wykreślenie banku z księgi wieczystej

Postautor: santin » 13 lut 2018, 13:45

Hej, może ktoś już stawał przed podobnymi "problemami", ale chyba tak wyjdzie, ze spłacę niedługo kret hipoteczny, co nawet mnie cieszy, ale w związku z tym mam jeszcze pytanie. Orientujecie się może, jakie są dodatkowe koszty przy spłacie i zamknięciu kredytu hipotecznego? Wiem, że tzw. kara za wcześniejszą spłatę, ale to ze 2-3% spłacanej kwoty, co dodatkowo? Bank pobiera tu jeszcze jakieś dodatkowe prowizje? Jakie formalności trzeba załatwić przy spłaceniu kredytu mieszkaniowego, ktoś może się orientuje. No i jeszcze jest wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu na mieszkanie, czyli wywalenie banku z księgi wieczystej. To jest po stronie instytucji finansowej czy naszej i ile kosztuje wykreślenie hipoteki? To robi się przez notariusza czy samemu?

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Koszty i formalności przy spłacie kredytu hipotecznego / wykreślenie banku z księgi wieczystej

Postautor: ngy16687 » 13 lut 2018, 21:36

- spłata (możliwa prowizja za wsześniejszą spłatę jeśli taki masz zapis w umowie)
- bank wystawia zaświadczenie, które załączasz we wniosku o wykreślenie
- koszt wykreslenia hipotek 100 PLN za jedną, zwykle są dwie, jeśli zrobisz sam lub + kilkadziesiąt złotych ekstra jeśli zrobisz to za pomocą notariusza
- czas oczekiwania na wykreślenie kilka miesięcy, mniej więcej tyle samo co na wpis :)

santin
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2017, 18:24

Re: Koszty i formalności przy spłacie kredytu hipotecznego / wykreślenie banku z księgi wieczystej

Postautor: santin » 14 lut 2018, 13:12

Dzięki za informację, to już wiem mniej więcej na co się nastawiać, czyli nie ma jakiegoś dużego strachu :)
ngy16687 pisze:- koszt wykreslenia hipotek 100 PLN za jedną, zwykle są dwie, jeśli zrobisz sam lub + kilkadziesiąt złotych ekstra jeśli zrobisz to za pomocą notariusza

A jeśli chodzi o hipoteki, to w jakim sensie są dwie / dwa wpisy do hipoteki?


ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Koszty i formalności przy spłacie kredytu hipotecznego / wykreślenie banku z księgi wieczystej

Postautor: ngy16687 » 15 lut 2018, 21:05

w zaleznosci od banku masz hipoteke zwykla i kaucyjna lub tylko kaucyjna. Wykreslenie jednej to 100 pln.



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości