Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
karo_lina
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:42

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: karo_lina » 03 sie 2015, 10:58

O super, a możesz podac nazwe ubezpieczyciela?
Ubezpieczyles na cala kwote kredytu czy na 1/4 która jest wymaganym minimum? I jeszcze jakbys mogl napisac kiedy to trzeba zalatwic, przed podpisaniem umowy kredytowej, jakie informacje sa do tego potrzebne?

Z góry dzięki!

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: iti » 03 sie 2015, 11:31

A u mnie z grupówką nie było żadnych problemów. Pewnie gdybym ją przestał mieć, to musiałbym wykupić inne ubezpieczenie, no ale jak na razie wystarcza :) No i wystarczy grupowe w banku PeKaO S.A. Może w innych faktycznie jest inaczej.

lukasz10
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2015, 14:57

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: lukasz10 » 04 sie 2015, 10:04

Witam,
rzeczywiście może lepiej zapytać w banku czy Twoja grupówka im wystarczy. Ja miałem ten problem, że grupówke miałem na 40 tys zł, co nie stanowiło 1/4 kwoty kredytu, a nie mogłem się "dobezpieczyć". Polise na życie wziąłem na 1/4 kredytu w Aegonie.
Załatwiałem to po otrzymaniu informacji, że mam zdolność kredytową, jest pozytywna decyzja i czekałem około miesiąca na podpisanie umowy kredytowej. Przy podpisywaniu umowy kredytowej Pani z banku wzięła polisę do skserowania ;)

Pozdrawiam :)


Dalee
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015, 1:18

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Dalee » 30 wrz 2015, 1:20

Generalnie, o ile bank daje taką możliwość, zawsze warto przeglądać oferty TU, bo można trafić tańszą składkę niż proponowana przez bank, ewentualnie złapać większy zakres.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: iti » 30 wrz 2015, 10:26

No tak, najgorzej jak bank narzuca własne ubezpieczenie i nie ma się nic do gadania. Na szczęście nie we wszystkich tak jest.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: iti » 04 paź 2015, 23:03

Ale o jaki staż banków chodzi w tym przypadku i co się dzięki takim przypadku :?:

Kowalewski
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2016, 21:40

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Kowalewski » 21 mar 2016, 21:43

Nam przy okazji kredytu zaproponowali firmę Aegon, opinie na ich profilu i w sieci były ok więc się zdecydowaliśmy tym bardziej, że warunki były korzystne. Kredyt i tak nas wyzuł do cna więc na coś bardzo drogiego nie mogliśmy sobie pozwolić. Póki co nie było żadnych kłopotów i mam nadzieję że nie będziemy musieli sprawdzać rzetelności firmy w praktyce ;)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2016, 22:47 przez slwk, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie reklamujemy Aegon, przed 2008 r. namawiali do brania hredytów na 130% wartości mieszkania, 30% w fundusze inwestycyjne. Zgdanijcie finał


supper
Posty: 123
Rejestracja: 16 lut 2016, 13:30

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: supper » 21 maja 2016, 12:49

Ja piszecie o warunkach to piszcie ile płacicie.

Ja przy sumie ubezpieczenia 40k płacę obecnie 110 pln rocznie.

Rok temu przy tej samej sumie płaciłem w innej firmie jakieś 300 pln tylko wtedy nie miałem czasu aby poszukać czegoś tańszego..
Myślałem na ubezpieczeniem zwrotnym z ING ale jakby policzyć inflację i niepełny zwrot po 10 czy 15 latach to się nie opłaca.

julitta
Posty: 23
Rejestracja: 09 kwie 2016, 17:23

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: julitta » 01 cze 2016, 19:22

supper pisze:Ja piszecie o warunkach to piszcie ile płacicie.

Ja przy sumie ubezpieczenia 40k płacę obecnie 110 pln rocznie.

Rok temu przy tej samej sumie płaciłem w innej firmie jakieś 300 pln tylko wtedy nie miałem czasu aby poszukać czegoś tańszego..
Myślałem na ubezpieczeniem zwrotnym z ING ale jakby policzyć inflację i niepełny zwrot po 10 czy 15 latach to się nie opłaca.


Znalazlam ubezpieczenie na zycie za niecale 60 zlotych . Ubezpieczenia stworzone wlasnie pod kredyty.

Risager
Posty: 126
Rejestracja: 16 lis 2014, 13:48

Re: Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Postautor: Risager » 02 cze 2016, 15:58

Możesz napisać jakieś szczegóły?
Opłata zależy m.in. od sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego, itp. wiec podawanie samej kwoty nie jest miarodajne.
Ja przy sumie 50k płaciłem ostatnio 108 zł/rok, ale jak jest coś tańszego, to chętnie zmienię :)



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości